"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
morfi777
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2014, o 01:34

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: morfi777 »

NA forach pisza ludzie że to mącznik młynarek, ale jeszcze ani razu nie znalazłem go w kuchni gdzie podobno być powinien. Nie szukają jedzenia. Wychodzą w nocy, nie potrafią latać a jedynie podlatywać". łażą po ścianach i sufitach gdzie nie potrafią się utrzymać po czym spadają, lądują na pancerzu i machają tymi odnogami. nie wiem skąd wyłążą. To z tyłka to wyszło mu chyba po tym jak oberwał
classy
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: classy »

Witam. Proszę o pomoc. Od około 2 miesięcy mam w domu takich oto gości:

Mieszkanie jest na poddaszu. Najwięcej jest ich w okolicach okna w kuchni, łażą po suficie, żaluzjach, parapecie, blacie roboczym, zlewie ale też po podłodze. Potrafią latać. Nie jestem pewien czy dostają się przez okno czy zaplęgły się wewnątrz, ale w żadnej szufladzie ani szafce ich nie znalazłem. Gdy szybko wytłukę wszystkie które są w polu widzenia po kilku godzinach znowu jest ich ok. kilkunastu sztuk. Dodam, że w mieszkaniu piętro niżej nie ma ani jednego takiego okazu.
kubut
Posty: 143
Rejestracja: 13 lip 2014, o 03:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: kubut »

Alez wysyp tych robalowych wątków. Obecnie nowe posty to albo progi na lekarski, albo robale
Joanna-N
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2014, o 18:28

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Joanna-N »

Witam
Szukam dzis caly dzien rozwiazania problemu,az trafilam na to forum,pomozcie odkrylam dzis w skrzyni pod lozkiem na poscieli,dawno nie zagladalam, poza tym na podnozu drapaka kota i na siedzisku kota od spodu, nie wiem czy ma to zwiazek ale od kilku dni mam czerwone kropki jakby ugryzienia na rekach ale nie swedza i nie ma babli
pomozcie co to jest, czy to nie szubak Smirnowa
Załączniki
1.jpg
1.jpg (6.06 KiB) Przejrzano 877 razy
2.jpg
3.jpg
Joanna-N
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2014, o 18:28

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Joanna-N »

Dodam jeszcze ze latwo mozna je rozcisnac ,nie sa twarde, doroslego osobnika nie zdarzylo mi sie spotkac, nie zauwazylam nic latajacego, nie ma go w zywnosci,bo sprawdzilam, mamy drewniane podlogi,stary blok, sa gdzieniegdzie szpary-chyba dzis zakleimy je, przejrzalam tez szafe i nie zauwazylam nic, sa tylko w tych miejscach o ktorych napisalam- w poscie wyzej, wczoraj spryskalismy wszystko spreyem na insekty i widze ze popadaly prawie natychmiast, wieczorem 2szt znalazlam jeszcze w skrzynki w lozku ,dzis rano tez potraktowalam sypialnie spreyem tez kilka wylazlo, co to za dziadostwo?
jawoda
Posty: 1
Rejestracja: 6 sie 2014, o 16:19

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: jawoda »

Witajcie,
Będę bardzo wdzięczna za rozpoznanie moich robali domowych Ostatnio widuję je coraz częściej zarówno w sypialni jak i w kuchni.
Joanna-N
Posty: 3
Rejestracja: 5 sie 2014, o 18:28

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Joanna-N »

troche skorpionowaty-nie mam pojecia co to moze byc

Ja natomiast po drugim dniu szukania w internecie,stawiam ze zadomowil sie u mnie mrzyk krostowca- prosze tylko o potwierdzenie mojego podejrzenia, mam kota i siersc jest wszedzie, a one m.in zeruja na tym i spotykam wlasnie je w takich miejscach
classy
Posty: 2
Rejestracja: 5 sie 2014, o 14:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: classy »

Już wiem co za goście w mojej kuchni, jest to strąkowiec fasolowy. Pozdrawiam wszystkich i powodzenia w walce z robalami wszelkiej maści -) .

Sylwia_29
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2014, o 17:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Sylwia_29 »

Pomocy coś takiego chodziło mi dziś po pokoju. Co to ?
Sylwia_29
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2014, o 17:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Sylwia_29 »

kurcze nie mogę zdjęcia dodać
Sylwia_29
Posty: 3
Rejestracja: 8 sie 2014, o 17:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Sylwia_29 »

Co to za robaczek?
arkyzs
Posty: 1
Rejestracja: 10 sie 2014, o 10:39

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: arkyzs »

Pilnie potrzebuję zidentyfikowania poniższego robactwa. Gnieździ się to koło okien włazi wszędzie do urządzeń elektronicznych itp. miejsc. Małe brązowe robaczki półprzezroczyste. Jak się tego pozbyć?
bimbalola
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2014, o 15:32

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: bimbalola »

Cz ktoś może wie co to za robaki ? Są małe około 2 milimetrów.Najpierw pojawił się na storczyku a później na ścianach.Są wrzecionowate i mają paski.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości