"Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vol.2

Rozpoznawanie owadów na podstawie zdjęć i opisów. Nie wiesz co to za owad, zrób zdjęcia w dużym przybliżeniu i dodaj je na forum wraz z opisem. Nie pisz: co to za robak!
bimbalola
Posty: 2
Rejestracja: 12 sie 2014, o 15:32

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: bimbalola »

Nikt nie wie co to mogą być za robaki ?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Wygląda zupełnie jak. cokolwiek. To może być równie dobrze okruszek chleba razowego jak i embrion orangutana.
mixior
Posty: 1
Rejestracja: 4 wrz 2014, o 22:24

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: mixior »

Jestem nowy na forum więc witam wszystkich.

Zarejestrowałem się ponieważ w mojej kuchni których nie mogę zidentyfikować, może ktoś z was będzie wiedział co to za ustrojstwo.

Mają ok 1cm. tułów w odcieniu beżowym, na końcu mała brązowo główka. Pełzają wszędzie, nawet po pionowych ścianach.

W załączniku zdjęcie robaka. Ktoś ma pomysł co to może być? I jak z tym walczyć?
Załączniki
1.jpg
akiyo
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2014, o 15:47

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: akiyo »

Pierwszy post więc witam wszystkich

Wie ktoś co to może być? Poruszają się dość wolno, chodzą po ścianie, podłodze, nie wiem skąd one się biorą.

Zdjęcia troszkę nie wyraźnie, robione telefonem. Ale mam nadzieję, że ktoś rozpozna co to jest
Załączniki
1.jpg
2.jpg
EjakEwa
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 09:26

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: EjakEwa »

Witam, ostatnio w moim mieszkaniu pojawiło się mnóstwo (kilkanaście) małych muszek. Wyglądają na niegroźne ze względu na swój rozmiar (ok 0.5 cm) ale mam 4-miesięczne niemowlę więc jestem trochę przewrażliwiona i wolę dmuchać na zimne. Nigdy wcześniej nie widziałam takich owadów. Ogonki im śmiesznie odstają. Co to może być? Czy może być groźne (gryzie)?
Załączniki
1.jpg
2.jpg
EjakEwa
Posty: 2
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 09:26

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: EjakEwa »

Dodam że preparat na komary (raid) na nie nie działa
z daleka wyglądają jak komary (taka sam wielkość)
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Wyglądają na jętki. Nie zjadają nawet 4-miesięcznych dzieci. Raid nie działa, bo nowe wlatują do mieszkania po prostu. I jak już coś dziecku ma zaszkodzic to raid a nie jętka
baden
Posty: 1
Rejestracja: 9 wrz 2014, o 22:54

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: baden »

Dzień dobry!
Mam pytanie. Zauważyłem dziurki w swoich ubraniach (np. na zapoconym podkoszulku). Zaobserwowałem też latającego mola, ale słyszałem,ze mol motyl nie zjada tkanin. Rozejrzałem się z latarką na czworaka po pokoju i pod ścianą poruszały się takie oto robaczki jak na fotce poniżej - czy to są larwy moli? Prysnąłem na nie muchosprayem Brosa (praletryna i fenotryna) i przestały się ruszać.

W swoim mieszkaniu zauważyłem także bardzo wolno chodzące po białej ścianieścianie małe żuczki-fotka poniżej. Szczególnie widoczne są zimą. Co to jest, czy żrą ubrania?

Pozdrawiam serdecznie i dzięki za pomoc!
gemmeie
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 16:44

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: gemmeie »

Witam.
Wprowadzam się do nowego mieszkania i zauważyłam że w jednym z pokoi jest jakieś robactwo.

Są one niewielkie, długości maksymalnie 1cm, zwinnie się poruszają, pełzają, bordowo-czarne, z jednej strony mają jakby czułka albo ogon trochę podobne do skorków, wyłażą dopiero wieczorem.

Proszę o pomoc!
ocwiejka
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 11:25

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: ocwiejka »

Takie brzydaki mieszkaja w piwnicy
widuje je zawsze jesienią,potem znikają.
Co to za stwory?
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: DMchemik »

To nie są brzydaki, tylko piękne biegacze skórzaste. Jest to gatunek bardzo pożyteczny i jak wszystkie biegaczowate w tym kraju - chroniony.

Do piwnic - czasem wpadają, jeśli ci to przeszkadza to można im pomóc się wydostać. Nie potrafią latać, więc mogą mieć problem się same wydostać.
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: Trzyszcz »

Ja w piwnicy czasem znajduję skórzastego, ale ten wygląda bardziej na fioletowobrzegiego (C.violaceus).
ocwiejka
Posty: 2
Rejestracja: 16 wrz 2014, o 11:25

Re: "Robaki" w domu, czyli owady/stawonogi do rozpoznania vo

Post autor: ocwiejka »

O dziekuje za odpowiedż
W zasadzie mi nie przeszkadzają-mam nadzieje że nie gryzą
A co robią zimą bo wtedy ich nie widuje?
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości