Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Molcia »

Słuchajcie, na pewno żadnych zaświadczeń od lekarza medycyny pracy nie trzeba, jak się zakwalifikujesz? Na stronie nic tam nie jest napisane, tylko zdjęcia, świadectwo itp.
Awatar użytkownika
Luuck
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:06

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Luuck »

Kolezanka wczesniej mowila, ze dzwonila i rzeczywiscie nic nie wymagaja, ale ja sie upewnie jeszcze raz i zadzwonie w poniedzialek, bo tez mi wydaje sie to dziwne chyba, ze badania robi sie we wrzesniu czy pazdzierniku.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Mårran »

Mozna sobie wypozyczyc 5 tomow Bochenka bez zadnego problemu?
Można, tylko radzę pospieszyć się z tym, czyli iść do biblioteki niedługo po dostaniu legitymacji, a nie w połowie października zastanawiać się nad swoim życiem :p
z Bochna tylko się uczyć to za duży hardcore bo nie wiadomo co jest ważne, a co można pominąć
Co do Bochenka to posiadałam akurat własnego (prezent od rodziców za dostanie się ) i nawet się przydawał, ale raczej do zrozumienia czegoś, a nie do kucia z niego

W razie czego zawsze są egzemplarze w czytelni, ich się nie wypożycza, więc zawsze są i czekają na ambitnych studentów
Pani Buka
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Katrishia »

Kolezanka wczesniej mowila, ze dzwonila i rzeczywiscie nic nie wymagaja, ale ja sie upewnie jeszcze raz i zadzwonie w poniedzialek, bo tez mi wydaje sie to dziwne chyba, ze badania robi sie we wrzesniu czy pazdzierniku.
Wtedy pytałam się czy do rekrutacji zaświadczenie jest potrzebne i pani z biura rekrutacyjnego mówiła, że nie, do Poznania chcieli, zaś w Krakowie chcą, ale później.jestem ciekawa czy wymagają tez książeczki szczepień, bo jak byłam na ostatnim obowiązkowym szczepieniu, to lekarka mówiła, że na medycynę będą tego wymagali, ale na stronie GUMed nie ma o tym ani słowa.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Molcia »

Uff. to no na razie nie muszę nigdzie latać. Chyba, że potem na inną uczelnię będzie potrzebne to zaświadczenie. Bo w Poznaniu już mam komplet na razie.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: vahti »

Katrishia pisze:
Kolezanka wczesniej mowila, ze dzwonila i rzeczywiscie nic nie wymagaja, ale ja sie upewnie jeszcze raz i zadzwonie w poniedzialek, bo tez mi wydaje sie to dziwne chyba, ze badania robi sie we wrzesniu czy pazdzierniku.
Wtedy pytałam się czy do rekrutacji zaświadczenie jest potrzebne i pani z biura rekrutacyjnego mówiła, że nie, do Poznania chcieli, zaś w Krakowie chcą, ale później.jestem ciekawa czy wymagają tez książeczki szczepień, bo jak byłam na ostatnim obowiązkowym szczepieniu, to lekarka mówiła, że na medycynę będą tego wymagali, ale na stronie GUMed nie ma o tym ani słowa.

Szczepienia sie u nas na PAM załatwia już w pazdzierniku, kartę zanosi się do punktu szczepień - pewnie na innych uczelniach jest podobnie. U nas wystarczało ksero z przychodni.
Juby_91
Posty: 54
Rejestracja: 7 lip 2009, o 19:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Juby_91 »

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj od dawien dawna. Luuck mam identyczne wyniki jak Twoje 88% z biologii i 93% z chemii. Też liczę na to, żę pierwszy próg będzie wynosił w okolicach 180 punktów. Teraz najgorszy kłopot tylko z mieszkaniem, bo ode mnie nikt do Gdańska się nie wybiera /
Awatar użytkownika
Luuck
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:06

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Luuck »

A nie myslales o akademikach? chyba nie sa najgorsze, z tego, co sie orientuje
chociaz kosztuja pewnie tyle, co wynajecie z kims mieszkania. No ja niestety niczego nie szukam, gdyz mieszkam w Gdansku od zawsze ]

A skad jestes? jesli mozna wiedziec?
Awatar użytkownika
peja
Posty: 79
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: peja »

Ode mnie prawie wszyscy znajomi do Gda się wybierają, ale ciekawe, czy się dostaną więc u mnie sprawa z mieszkaniem też niewyjaśniona

Ktoś wie jaki był rok temu próg w pierwszej turze rekrutacji?
Juby_91
Posty: 54
Rejestracja: 7 lip 2009, o 19:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Juby_91 »

Ja ze Świnoujścia jestem. Z nad morza nad morze się wybieram Właśnie chyba będę musiał się rozejrzeć za jakimś przyzwoitym akademikiem, bo innego wyjścia na ten moment nie widzę P A dużo osób od Ciebie ze szkoły dostanie się do Gdańska na lekarski? Z tego co się rozglądałem był 182. W tym myślę, że będzie 1-2 punkty niższy niż wtedy.
Awatar użytkownika
Chemikan
Posty: 356
Rejestracja: 25 sty 2010, o 18:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Chemikan »

Też planuję najpierw akademik, a w pierwszym semestrze poszukać chętnych do mieszkanka. Jakby jakieś propozycje teraz się znalazły, to niech piszą
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Katrishia »

Ja też mam problem z mieszkaniem. miałam mieszkać z 2 koleżankami, które składały na lek i stomę. Ale obie się wykruszyły, jedna woli akademik, druga ma 155 pkt( chciałabym żeby progi do tylu spadły ale to zbyt optymistyczna wersja ). Także nie dość, że nie mam mieszkania upatrzonego, to na dodatek-współspaczy brak/
Jak nie znajdę ani jednego ani drugiego, to przez jakiś miesiąc czy dwa pomieszkam u rodziny w Gdańsku, a mieszkanie i współlokatorów później ogarnę.
Awatar użytkownika
peja
Posty: 79
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: peja »

[at]_91: u mnie wszyscy znajomi na polibudę startują. Niektórym dobrze maturka poszła, więc mam nadzieję że kogoś w Gda znajdę. A z tamtymi chcącymi na UM jeszcze nie gadałem.
Akademik odpada bo po prostu nie umiałbym funkcjonować w akademikowych warunkach, może gdybym studiował coś lżejszego to tak, ale nie medycyne.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości