Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Katrishia
Posty: 82
Rejestracja: 10 mar 2010, o 16:41

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Katrishia »

Katrishia pisze:Ja też mam problem z mieszkaniem. miałam mieszkać z 2 koleżankami, które składały na lek i stomę. Ale obie się wykruszyły, jedna woli akademik, druga ma 155 pkt( chciałabym żeby progi do tylu spadły ale to zbyt optymistyczna wersja ). Także nie dość, że nie mam mieszkania upatrzonego, to na dodatek-współspaczy brak/
Jak nie znajdę ani jednego ani drugiego, to przez jakiś miesiąc czy dwa pomieszkam u rodziny w Gdańsku, a mieszkanie i współlokatorów później ogarnę.
Problem już nieaktualny
Awatar użytkownika
Luuck
Posty: 192
Rejestracja: 15 wrz 2009, o 17:06

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Luuck »

Ode mnie ze szkoly malo osob chyba dostanie sie na medycyne, z tego co wiem, to oprocz mnie z mojej klasy szanse ma 1 osoba (do Gda). nie wiem tez, jak drugi biol-chem, ale chyba podobnie
Juby_91 pisze:Z tego co się rozglądałem był 182. W tym myślę, że będzie 1-2 punkty niższy niż wtedy.
Oby.
Juby_91
Posty: 54
Rejestracja: 7 lip 2009, o 19:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Juby_91 »

Też bym bardzo chciał, aby próg na 1 liście był 180 bo wtedy szybko będę mógł te dokumenty zawieźć i zacząć normalne wakacje Ale jak będzie trzeba tydzień poczekać to też nic strasznego się przecież nie stanie.
parapet
Posty: 16
Rejestracja: 2 lip 2010, o 04:07

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: parapet »

skoro mowa o mieszkaniach/pokojach,

bardzo blisko akademii medycznej - jakieś 5 minut piechotą, pokój duży z kuchnią i łazienką czyli taka kawalerka ale nawet 2 osoby się spokojnie zmieszczą.
nr telefonu : 58 719 76 82
więcej danych nie jestem w stanie zamieścić bo daję to ogłoszenie w imieniu właściciela, z nim przez telefon wszystko można obgadać.
polecam, szczególnie ta bliskość do uczelni jest super bo wiem z własnego doświadczenia - w momencie gdy większość moich znajomych musiała wstawac o 6 zeby zdążyć na ćwiczenia/wykład, ja wstawałem o 7:30 żeby być na 8d
sloneczko+
Posty: 143
Rejestracja: 2 lip 2010, o 20:20

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: sloneczko+ »

Ja tam myślę, że próg spadnie nawet do 150! Matura była trudna, może nie tyle chemia ile biologia, średnia kraju jest niska, progi muszą spaść! Będzie dobrze! ))
Juby_91
Posty: 54
Rejestracja: 7 lip 2009, o 19:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Juby_91 »

Chemia i Fizyka była na normalnym, porównywalnym do zeszłych lat poziomie. Biologia nie była bardzo trudna, ale zdecydowanie inna niż wszystkie poprzednie. Nowa ekipa układająca kompletnie odeszła od poprzedniego schematu zadań. Takie jest przynajmniej moje zdanie. A progi pewnie spadną, ale będą to raczej góra 2-3 punkty, jeżeli chodzi o Gdańsk i inne uczelnie, gdzie wymaga się 2 przedmiotów.
Awatar użytkownika
peja
Posty: 79
Rejestracja: 4 mar 2010, o 20:16

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: peja »

Średnia krajowa z biologi w rozszerzeniu spadła o 3 pkt, z chemii podniosła się o 1. Obstawiam, że próg spadnie w najlepszym wypadku do 170.
I faktycznie, wszyscy mówią, że zadania nie były trudne za to były jakieś takie inne niż zawsze. Szczególnie na biologii i chemii było to widać.
Awatar użytkownika
Molcia
Posty: 560
Rejestracja: 26 sty 2008, o 21:38

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Molcia »

Dla mnie to 170 byłoby w sam raz. No, ale poczekajmy na 1. listę, to zobaczymy jak to się ogólnie kształtuje.
Awatar użytkownika
morii91
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:45

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: morii91 »

Ja cały czas borykam się z wątpliwościami co do wyboru kierunku. Od zawsze szczytem moich ambicji był lekarski, bo jednak prestiż, dość szerokie perspektywy na przyszłość i raczej znikoma możliwość ewentualnego bezrobocia:) Dlatego mam pytanie. Czy wszyscy z was są w 100% przekonani na lekarski?:) Czy może ktoś cały czas się zastanawia. Bo moją alternatywą jest farmacja:) ps. bio- 92 chem-88
Juby_91
Posty: 54
Rejestracja: 7 lip 2009, o 19:54

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: Juby_91 »

Ja uczyłem się do matury z myślą o lekarskim i teraz kiedy mam go na wyciągnięcie ręki na pewno z niego nie zrezygnuje. Po prostu czuję, że to jest coś co mnie najbardziej interesuje.
Masz tak wysoki wynik, że na każde studia możesz sobie pozwolić i tylko od Ciebie zależy co wybierzesz, wiele osób chciałoby być na Twoim miejscu Jeżeli po 1 roku np. lekarskiego dojdziesz do wniosku, że to nie jest to czego oczekiwałaś to nic nie stoi na przeszkodzie, aby go zmienić np na farmacje. Lepiej zmienić studia po roku niż później żałować i męczyć się w nielubianej i niechcianej pracy.
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

Cześć.
Mnie rónież ciągnie do Gda, jesli mnie przyjmą, to tam wyląduje.
/ plaża, morze, drinki i dziewczynki ^ ^ /

Podejrzewam, że wątpliwości zawsze będą, szczególnie przed sesja Farma. hmm całkiem inny charakter pracy i studiów.
Awatar użytkownika
morii91
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2010, o 16:45

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: morii91 »

Tez tak wlasnie mysle, ze w razie gdybym uznal, ze jednak to nie dla mnie to jest mozliwosc zmiany kierunku Musze przyznać, ze w pewnym stopniu na lekarski ciagnie mnie tak jak wczesniej pisalem prestiz. Lekarzy sie szanuje Moze troche puste myslenie, ale bardzo podbudowuje meskie ego
Awatar użytkownika
maniana90
Posty: 130
Rejestracja: 5 lip 2010, o 17:00

Re: Rok 2010/11 kto sie wybiera?

Post autor: maniana90 »

Prestiż powinien być, przynajmniej według mnie, ostatnia rzeczą dla której powinno się studiować medycyne.
Pomyśl, że trafisz do szpitala, gdzie będzie więcej podobnych Tobie lekarzy i wtedy prestiżem będzie to jak pracujesz, a nie tytuł przed nazwiskiem.
Poza tym czas studiów się skończy, jak skończy się chwalenie pani ze spożywczego

Podejrzewam, że są ciekawsze sposoby na rasowanie ego, niż próby niezabijania ludzi dla uznania kolegów. Ot, co myslę.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 32 gości