Rolnictwo- sposoby siewu

Wzajemna pomoc w rozwiązywaniu zadań i prac domowych z biologii. Napisz, dodaj załącznik, wskaż problem, którego nie rozumiesz.
Shadow128
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2011, o 10:35

Rolnictwo- sposoby siewu

Post autor: Shadow128 » 26 kwie 2011, o 10:45

Witam,mam jedno zadanie z którym nie mogę się uporać.

W sklepach ogrodniczych można kupić nasiona niektórych roślin,np rzodkiewki,umocowane na odpowiednich odległościach na długiej taśmie,którą umieszcza się w przygotowanym rowku i zasypuje ziemią.

Wyjaśnij,jaka jest zaleta takiego sposobu wysiewu w porównaniu z tradycyjnym siewem ręcznym i wskaż,jakiego zabiegu się unika dzięki niemu.

Z góry dziękuję.

WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Rolnictwo- sposoby siewu

Post autor: WojtekB » 26 kwie 2011, o 12:23

Shadow128 pisze:Wyjaśnij,jaka jest zaleta takiego sposobu wysiewu w porównaniu z tradycyjnym siewem ręcznym i wskaż,jakiego zabiegu się unika dzięki niemu.
"Nasiona na taśmie ułatwiają wysiew do gruntu. Równomierne rozmieszczenie nasion eliminuje po wschodach potrzebę przerywki. Najważniejsze, aby obficie podlać. Dzięki temu taśma celulozowa może się rozpuścić i nasiona zaczynają kiełkować". Informacje z opakowania ^^

Przy normalnym wysiewie trzeba trochę więcej czasu poświęcić na pielenie i przerywkę. Przy wysiewie nasion na taśmie tego czasu więcej się zaoszczędzi. Jednak trzeba mieć na uwadze, że nasiona na taśmie są 3- a nawet 4-krotnie droższe niż tradycyjne nasiona.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post