rosiczki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: rosiczki

Post autor: shetanii »

Wysoka wilgotność dla rosiczek jest całkowicie zbędna z 3 wyjątkami na ponad 100 gatunków, łatwiej tym zaszkodzić niż pomóc

Rosiczki spokojnie można dodatkowo naswietlać, spalic to się moze jak przystawisz za blisko żarówkę, ale w lecie jest to takze zupełnie zbedne.
lolo
Posty: 10
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 12:34

Re: rosiczki

Post autor: lolo »

Rozumiem że rosiczkę w zimię traktować jak zwykłego kwiatka (ma stać na parapecie i podlewać co jakiś czas)

A własnie. jak z podłożem w zimię, czy robić to tak że podleje, odczekam kilka dni i znowu podlać?
Bo watpie zeby stanie w wodzie bylo dobrym rozwiązaniem w zimie (plesn, grzym i tym podobne)

A ma jakieś wymagania temperatury (jak muchołowka.) czy temperatura pokojowa będzie ok.
shetanii
Posty: 226
Rejestracja: 25 lip 2007, o 23:19

Re: rosiczki

Post autor: shetanii »

Podłoże u owadożerów musi byc stale wilgotne, więc to czy dodatkowo stoi woda w podstawku czy nie nie robi pleśni różnicy. Temperatura pokojowa bedzie ok, nie powinna spadać na dłuższy czas ponizej 16*C, moje tak miały całą zime i im się pochorowało, ale na szczęście już jest ok
piotrek1989_O1
Posty: 4
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:56

Re: rosiczki

Post autor: piotrek1989_O1 »

A wracając do moich rosiczek już jest troche więcej rosy niż było wczoraj także chyba wszystko wraca do normy.
Dzięki za odpowiedzi
bunkier24
Posty: 1
Rejestracja: 8 gru 2008, o 11:17

Re: rosiczki

Post autor: bunkier24 »

Siema
od ok. 2 miesięcy mam posadzone rosiczkii potrzebował bym kilku rad co do hodowli ich, mam nadzieję że mi pomożecie
więc takmają już ok 7mm, daję im czasem jakąś muszkę owocowkę mam ich ok. 50 w jednej doniczce (średnica: jakieś 12cm)
podlewam je wodą destylowaną tak, aby zawsze w podstawce było coś na spodzie, trzymam przy oknie, w temp. pokojowej, czasem stawiam pod żarowką energooszczędną.
I teraz mam kilka pytań
- co może być powodem tego, że niektore listki usychają ?
- na powierzchni pojawiło się chyba troszkę pleśni ( zwiewne białe nitki, w miejscach gdzie są muszki ) co z nią zrobić ?
- i czy nie jest ich troszkę za dużo (dostałem już zasiane, od koleżanki )?
Awatar użytkownika
drakon
Posty: 59
Rejestracja: 1 maja 2007, o 12:29

Re: rosiczki

Post autor: drakon »

Właśnie zauważyłem że moje rosiczki wykiełkowały! Może trochę za wcześnie, ale liczę że wytrzymają. W końcu już prawie marzec )))
mrowek
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:17

Re: rosiczki

Post autor: mrowek »

a ja mam takie pytanko ? Na jakim parapecie mają stać rosiczki ? Bo czytałem ze na południowym ale nie jestem pewien.

rosiczki można karmić pinkami ?
Awatar użytkownika
drakon
Posty: 59
Rejestracja: 1 maja 2007, o 12:29

Re: rosiczki

Post autor: drakon »

na takim na którym jest najwięcej słońca (czyli południowy), Nie trzeba ich karmić, one sobie poradzą bez karmienia.
Manuel
Posty: 7
Rejestracja: 13 wrz 2008, o 16:55

Re: rosiczki

Post autor: Manuel »

Jestem amatorem, jeżeli chodzi o rosiczki, ale niedawno zacząłem się zastanawiać nad hodowlą tego gatunku i mam pewne wątpliwości. Ile czasu od wykiełkowania musi minąć, by rosiczka zaczęłałapać muszki? Ile nasion powinienem posadzić, chcąc uzyskać około 20 roślinek? Czy to prawda, że Drosera capensis jest najłatwiejsza w hodowli? Z góry dzięki za pomoc
brucelolscot
Posty: 183
Rejestracja: 4 gru 2008, o 14:52

Re: rosiczki

Post autor: brucelolscot »

Manuel pisze:Czy to prawda, że Drosera capensis jest najłatwiejsza w hodowli?
moim zdaniem tak
Manuel pisze:Ile czasu od wykiełkowania musi minąć, by rosiczka zaczęłałapać muszki?
zalezy jak szybko bedzie rosnac jak juz bedzie miala wykształcone pulapki to bedzie moglo
Manuel pisze:Ile nasion powinienem posadzić, chcąc uzyskać około 20 roślinek?
to już zależny od nasion czy sa świeże czy nie i od warunków jakie im zapewnisz
Anusiak
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2009, o 14:12

Re: rosiczki

Post autor: Anusiak »

Kupiłam sobie Rosiczkę wczoraj . rosiczka w jakiej temperaturze powinna być trzymana , Czy trzeba ja regularnie podlewać i jakie warunki powinnam jej zapewnić . Proszę o pomoc i przepraszam jak się już takie pytania powtórzyły. Możecie pisać tez na GG.
balbinka1772
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2009, o 17:53

Re: rosiczki

Post autor: balbinka1772 »

Witam.Mam pytanie.Posiałam rosiczki w kwaśnym torfie,pięknie wzeszły i widzę, że rosną.Niestety na powierzchni torfu pojawiła się jakby pleśń.Cz to może zaszkodzić moim rosiczkom?A jeśli tak to co mogę na to poradzić.Proszę o pomoc.
mrowek
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:17

Re: rosiczki

Post autor: mrowek »

też tak mam w niektórych kwiatkach, ze pojawia się taka jakby jakaś biała plama czy coś co wygląda jak pleśń. Nic to im nie szkodzi a spowodowane jest to chyba właśnie kwaśnym torfem

moja rosiczka zaczęła odrastać natomiast dzbanecznik zeżarł dużą muchę
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości