rosiczki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
simba221
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2009, o 12:51

Torf do rosiczki.

Post autor: simba221 »

PROSZĘ O POMOC! NIE WIEM JAKIEGO TORFU UŻYĆ DO ROSICZKI
Ostatnio zmieniony 2 maja 2009, o 09:15 przez simba221, łącznie zmieniany 1 raz.
simba221
Posty: 3
Rejestracja: 1 maja 2009, o 12:51

Rosiczka nie wytwarza kleju!!

Post autor: simba221 »

Zakupiłem nie dawno rosiczkę i przez 2 dni nie wytwarzała mi kleju, którym łapie zdobycze po 2 dniach zaczęła dopiero go robić, ale nie wystarczająco dużo

BARDZO PROSZĘ O POMOC!

Ogranicz używanie emotikon! JakubikF
Ostatnio zmieniony 2 maja 2009, o 09:00 przez simba221, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
JAsiio
Posty: 69
Rejestracja: 4 mar 2006, o 13:11

Re: rosiczki

Post autor: JAsiio »

Może to być spowodowane zbyt niską wilgotnością lub zbyt wysoką, ale o taką trudno w domu zadbać, więc myślę, że przyczyną jest jednak zbyt niska wilgotność powietrza.
Przemo66
Posty: 1
Rejestracja: 17 lip 2009, o 20:25

Re: rosiczki

Post autor: Przemo66 »


Mam pytanie mam rosiczke od 6dni jak dba sie o niom co ile sie podlewa jak gdzie ma byc
Jakie slonce itp.?
Awatar użytkownika
Liliaferr
Posty: 283
Rejestracja: 4 lis 2008, o 11:00

Re: rosiczki

Post autor: Liliaferr »

Rosiczka musi mieć mokre podłoże,wrażliwana suszę.W podstawcepowinna być woda ok1,5 cm.Nalezy podlewac ją wodą destylowaną lub demineralizowaną.Podlewanie inną wodą spowoduje śmierć.Stanowisko słoneczne,nalepiej południowy parapet,na północnym konieczne doświetlanie.Nie dawać zbyt często owdów,sama potrafi je złapać.Zimą nie może stać koło gorącego kaloryfera,jesli nie można tego uniknąć nalezy wstawic ją do akwarium,dużego słoja.
Opiekuj się nią starannie:) udanej hodowli:)
Grimgor
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 12:57

Re: rosiczki

Post autor: Grimgor »

Witam jestem posiadaczem rosiczki i mam parę pytań
Moja rosiczka ma 1 miesiąc i uschłymi 2 liście czy to coś poważnego.
Stosuje kwaśną glębe przywiezioną z lasu
Na podstawku cały czas jest woda destylowana
Okno na którym stoi to Północne średnia temperatura na nim to +18 stopni celcjusza.
Rosiczke mam przykrytą butelkom od musztardy aby utrzymać wilgotność.
Robięcoś źle jak tak to co proszę o porady

Pozdrawiam
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: rosiczki

Post autor: Jakusz »

Nie przykrywaj butelką (tym bardziej butelkom"), bo może i jest tam duża wilgotność, ale nie ma wymiany gazowej - niedługo roślina Ci zmarnieje, zjedzą ją grzyby lub bakterie.
Grimgor
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2010, o 12:57

Re: rosiczki

Post autor: Grimgor »

witam właśnie opiekuje się sadzonką rosiczki i mam pytanie czy to normalne że łodyga na której są czułki jest cieńka jak wstążka czy potem zrobi się grubsza
Awatar użytkownika
pio91
Posty: 306
Rejestracja: 26 maja 2010, o 11:59

Re: rosiczki

Post autor: pio91 »

Grimgor pisze:witam właśnie opiekuje się sadzonką rosiczki i mam pytanie czy to normalne że łodyga na której są czułki jest cieńka jak wstążka czy potem zrobi się grubsza
Szerokość liścia ("łodygi z czułkami") zależy od gatunku rosiczki. Niektóre mają liście podłużne a inne okrągłe lub w pośrednich kształtach.
a_1
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2010, o 14:08

Re: rosiczki

Post autor: a_1 »

Witam. Hoduję rosiczki od ok. 3 miesięcy. Po wykiełkowaniu czyli od ok. 2 m-cy, moje rosiczki są bardzo niewielkich rozmiarów mają zaledwie kilka mm oraz posiadają po 2-3 niewielkie listki. Czy to normalne ? Czy po takim czasie nie powinny być troszkę większe ? Do podlewania używam wody demineralizowanej. Gatunki jakie hoduję to drosera capensis alba i red.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
szama
Posty: 193
Rejestracja: 24 lis 2010, o 22:56

Re: rosiczki

Post autor: szama »

Rosiczki wymagają dużych ilości światła, jesień i zima nie są najlepszymi porami na rozpoczynanie hodowli. Jeśli dożyją wiosny to wtedy powinny ruszyć z kopyta.
artysta1001
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2011, o 10:42

Re: rosiczki

Post autor: artysta1001 »

szama pisze:Rosiczki wymagają dużych ilości światła, jesień i zima nie są najlepszymi porami na rozpoczynanie hodowli. Jeśli dożyją wiosny to wtedy powinny ruszyć z kopyta.
Tak dokładnie, bardzie ważne jest światło. Mi tego troche zabrakło i rok temu dałem z tym ciała /
ksieciunio
Posty: 3
Rejestracja: 13 paź 2011, o 13:59

Re: rosiczki

Post autor: ksieciunio »

muszę moją dziś przełożyć w lepsze miejsce bo chyba ma jednak troszkę za ciemno.
dzięki za cenne rady:)
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości