rosiczki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: rosiczki

Post autor: zoo_ »

Takie pytanie odnośnie wody, jeżeli roślinom owadożernym można podawać tylko destylowaną wodę, to skąd one ją czerpią na wolności?
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: rosiczki

Post autor: Jakusz »

Woda kranowa, to nie deszczówka. Jest przeważnie twarda i ma wysokie pH. Najlepsza woda to destylowana - tyle. Deszczówka miejska jest kiepskim pomysłem. Ponadto, rośliny w naturze rosną w specyficznym środowisku, gdzie skład wody regulowany jest przez całe podłoże tj. torf na którym rosną.
rudzik90
Posty: 1
Rejestracja: 24 lut 2012, o 11:16

drosera lantau island

Post autor: rudzik90 »

witam czy ktos wie kiedy najlepiej wysiewac ta drosere?
chemistry123
Posty: 94
Rejestracja: 11 maja 2012, o 18:23

Re: rosiczki

Post autor: chemistry123 »

Co stanie się z rosiczkami gdy będziemy je nawozić azotem. Tak się właśnie zastanawiam bo czy mogą zaprzestać bycia wtedy mięsożernymi gdybyśmy je odizolowali od owadów?
Trzyszcz
Posty: 886
Rejestracja: 2 sie 2011, o 11:33

Re: rosiczki

Post autor: Trzyszcz »

Zdechną.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: rosiczki

Post autor: AnnaWP »

Ja mam moją na parapecie, skierowanym na zachód. Daje radę. Ale więdnięcie to problem, rosiczka musi stale stać w wodzie, ja trzymam moją w drugiej donicy, zamiast w niskiej podstawce, dzięki temu nalewam sporo wody i nie muszę podlewać jej częściej, niż normalne kwiaty.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości