rosiczki

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
sebal87
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2005, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: sebal87 »

Laura pisze:Ja miałam jeszcze muchołówkę, ale zmarniała i zwiędła
czy zimowałaś muchołówke? te rosliny, tak samo jak kapturnice, powinno sie przezimować przez ok 3 miesiące (czyli trzymać w temperaturze 0-10*C). jeżeli tego nie zrobiłaś to mogło byc przyczyną padnięcia (chyba dobrze napisalem ).
Laura pisze:Gdzie kupujesz roślinki?
Hodujesz je z nasion?
rosliny owadożerne kupuje jest to największa i najbardziej profesjonalna firma w Polsce zajmująca się hodowlą i sprzedażą roślin owadożernych.
Laura pisze:To tak jak ja. Różnica polega na tym, że Ty wiesz o nich więcej
moze i tak . ale to dlatego, bo jak mnie coś zainteresuje to staram sie o tym czymś dowiedzieć jak najwięcej (w tym przypadku rośliny owadożerne). a najlepszym i najwygodniejszym źródłem informacji i roslinach owadożernych jest chyba internet
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Laura »

sebal87 pisze: czy zimowałaś muchołówke?
Nie , traktowałam ją jak zwykłą roślinkę. Kurcze, ale błędów popełniłam.
Pewnie dlatego teżzdechła mi mięsożerna orchidea
sebal87 pisze:rosliny owadożerne kupuje na nepenti.pl .
Ja też tam kupowałam, ale teraz zmienili reguły wysyłki - nie wysyłają pocztą, tylko kurierem, a to troche kosztuje. Ostatnio kupiłam sobie nasiona rosiczek na allegro, teraz czekam aż przyjdą
sebal87 pisze:najlepszym i najwygodniejszym źródłem informacji i roslinach owadożernych jest chyba internet
Niestety, nie zawsze.
Nagly^
Posty: 6
Rejestracja: 2 mar 2006, o 18:19

Re: rosiczki

Post autor: Nagly^ »

Tak mnie nakręciliście ze se kupie rosiczkę D
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Laura »

Nagly^ pisze:Tak mnie nakręciliście ze se kupie rosiczkę D
Polecam! To bardzo ładne i ciekawe rośliny .
A potem daj znać jak Ci idzie hodowla .

Sebal87 - Dziękuję za rady i za pomoc . W razie problemów odezwę się do Ciebie oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko.
sebal87
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2005, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: sebal87 »

ja również szczerze polecam rosliny owadożerne.

a co do Ciebie Laura to w razie problemów wal śmaiło na gg zakażdym razem postaram sie pomóc (o ile będzie na to pozwalała moja wiedza )
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Laura »

sebal87 pisze:ja również szczerze polecam rosliny owadożerne.

a co do Ciebie Laura to w razie problemów wal śmaiło na gg zakażdym razem postaram sie pomóc (o ile będzie na to pozwalała moja wiedza )
Dzięki powiedz mi jeszcze jedno - dlaczego moje 2 rosiczki nie mają kropli wabiących (trzecia ma)? Za suche powietrze, za mało światła.?
sebal87
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2005, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: sebal87 »

być moze przyczyną tego jest zbyt mała ilość światła. trzymasz je na południowym oknie? ewentualnie możesz doświetlać roślinki żarówką energooszczędną.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Laura »

sebal87 pisze:być moze przyczyną tego jest zbyt mała ilość światła. trzymasz je na południowym oknie? ewentualnie możesz doświetlać roślinki żarówką energooszczędną.
Nie trzymam ich na oknie, bo mam mieszkanie od wschodu, pozatym mam nieszczelne okna i mogłyby mieć tam za niską temperaturę (mniej-więcej o 5-7 stopni niższą). Doświetlam je prawie 20 godzin na dobę.
sebal87
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2005, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: sebal87 »

Laura pisze:Doświetlam je prawie 20 godzin na dobę.
rosiczki potrzebują światła ok 10-12 godzin dziennie, a ty chyba troche przesadziłaś radziłbym ci skrócic czas naświetlania. i jeszcze jedno. czym naświetlasz rosiczki? zwyklą żarówką, żarówką energooszczędną a może świetlówka?
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Laura »

Ok, to już im wyłączam - wystarczy na dzisiaj.
Mam chyba zwykłą żarówkę - nie wiem, bo jest srebrna i ma jakiś inny kształt niż te najzwyklejsze.
sebal87
Posty: 25
Rejestracja: 5 paź 2005, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: sebal87 »

jeżeli jest to zwykła żarówka to radziłbym ci zmienić na żarówke energooszczędną, ponieważ zwykłe żarówki 90% energii przeznaczają na ciepło a 10% na światło. a do tego ciepło może przesuszyć rośline. proponowalbym ci też postawić rosliny jak najbliżej okna, zeby miały choc odrobine światła dziennego.
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Laura »

Ok, dzięki za radę - dostosuje się i za jakiś czas dam znać jak mi idzie hodowla

Pozdrawiam

[ Dodano: Sro Kwi 05, 2006 22:57 ]
Hej! Moje rosiczki wykiełkowały - z nasionek (dostałam od znajomego, myślałam, że ściemnia, że to w ogóle są nasionka takie to było drobne!). Mają już po 1 cm i jestm z nich dumna

[ Dodano: Sro Kwi 05, 2006 23:04 ]
Troche nasionek kupiłam tez na allegro - szczerze mówiąc nie wiem czy wykiełkowały te z allegro czy te od znajomego W każdym razie najważniejsze, że wykiełkowały
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: rosiczki

Post autor: Agusia »

Ja kupiłąm na allegro i w końcu (po 5 tygodniach!) mi wykiełkowały mają już ok. 3-4 mm
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości