Rozmnazanie płciowe protistów.

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
gwyn

Rozmnazanie pŁciowe protistów.

Post autor: gwyn »

Jako ze jeszcze nie przyszedl mi klucz aktywacyjny piszę jako gosc. Mam takie zadanie z biologii:
"Przedstawić rozmnaŻanie płciowe form bardziej złoŻonych protistów".
Nie bylo by to takie trudne ale trzeba to zrobic w postaci wykresu lub rysunku a ja nie mam zadnego pomyslu. Z gory dzieki za odpowiedzi

Tin/To Że piszesz jako gośc nie zwalnia Cię z pisania w odpowiednim dziale i temacie(jesli takiego nie ma zakładasz nowy).
Ostatnio zmieniony 5 cze 2007, o 19:43 przez gwyn, łącznie zmieniany 5 razy.
Zośkaaa
Posty: 34
Rejestracja: 29 kwie 2007, o 16:29

Re: Rozmnazanie pŁciowe protistów.

Post autor: Zośkaaa »

A o jakiebardziej złożone protisty chodzi? ) Nie bardzo wiem czy chodzi po prostu o rysunkowe wymienienie sposobów zapłodnienia u konkretnych gatunków (oogamia, izogamia itp.), czy o modele przemiany pokoleń (izomorficzne, heteromorficzne z mejozą post, pregamiczną). Mimo wszystko polecam schematy w następujących książkach (znajdziesz i prostsze, i złożone protisty): Biologia 1, Operon (rozszerzenie), Vademecum maturzysty Biologia Pyłki-Gutowskiej. Chyba powinieneś/aś coś tam znaleźć. Oczywiście namawiam na twórcze wykorzystanie zamieszczonych tam schematów. Powodzenia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość