rozszyfrowanie tematu pracy

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
kamek999
Posty: 9
Rejestracja: 18 kwie 2011, o 14:20

rozszyfrowanie tematu pracy

Post autor: kamek999 »

Witam!
mam do napisania pracę na temat,który nie do końca jest dla mnie jasny a mianowicie: Mikrosporogeneza i rozwój pyłku roślin okrytonasiennych.
pytanie moje jest takie- mikrosporogeneza to proces powstawania i rozwoju pyłku, więc dlaczego mój temat nie brzmi po prostu mikrosporogeneza"? A może ja źle rozumuję, i mikrosporogeneza to powstawanie pyłku a rozwój jego juz nie wlicza się do tego procesu? ale z kolei czy rozwój nie jest powstawaniem?
no właśnie, nie mam pojęcia o co chodzi
proszę o pomoc:/
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: rozszyfrowanie tematu pracy

Post autor: Jakusz »

Określenie mikrospory jest szersze i może dotyczyć również np. paproci. Druga część tematu wygląda jak dodatkowe uszczegółowienie.
kamek999
Posty: 9
Rejestracja: 18 kwie 2011, o 14:20

Re: rozszyfrowanie tematu pracy

Post autor: kamek999 »

no ale paprocie są nagonasienne, tak? a skoro mam pisac o okrytonasiennych to nie powinnam wspominac o nagonasiennych. bo mój temat dotyczy okrytonasiennych.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: rozszyfrowanie tematu pracy

Post autor: Jakusz »

Paprocie to paprocie, nagonasienne to nagonasienne. Może masz napisać o procesie mikrosporogenezy w ujęciu ogólnym i skupić się następnie szczegółowo na okrytonasiennych?
kamek999
Posty: 9
Rejestracja: 18 kwie 2011, o 14:20

Re: rozszyfrowanie tematu pracy

Post autor: kamek999 »

nie wiem, najlepiej będzie jak zapytam sie nauczycielki.

bardzo dziękuję za pomoc
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: rozszyfrowanie tematu pracy

Post autor: AnnaWP »

Nie tak to widzę. Mikrospora to mikrospora - powstaje w wyniku mejozy. Rozwój pyłku to to co jest trochę później, czyli rozwój komórki wegetatywnej i generatywnej, potem podział generatywnej. Czyli coś a la gametofit tylko zredukowany do minimum
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość