samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Informacje o naszych tchórzofretkach. Żywienie i rozmnażanie, problemy w hodowli.
Szyszuniaaaaa
Posty: 2
Rejestracja: 8 paź 2006, o 22:22

Frycia

Post autor: Szyszuniaaaaa »

mam 6 misisczna samiczke:D jets bardzo zywa i sympatyczna. ale strasznie gryzie w stopy jak jest wypuszczona z klatki. da sie jej tego doluczyc
Snufki

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: Snufki »

Po jakimś czasie sam przestanie :)
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: Kiara »

Moja ciocia miała ten sam problem.
Doradzono jej tak.
Przy każdym kontakcie nie wolno jej nagle cofać nogi bądź ręki,bo to tylko potęguje reakcje zwierzęcia.
Należy się nie bać.
Nawet jak ugryzie trzeba to przetrzymać i próbować pogłaskać fretkę.
Nie radzę krzyczeć bądź tupać nogami-to nic nie da.
Fretka u mojej cioci jest już miesiąc.Postępowała ona tak jak twoja fretka.Moja ciocia dostosowała się do rady,której jej udziolono.Dzisiaj fretka wogóle nie gryzie i jest poprostu wcieleniem anioła.A jaj imie brzmi Gryzelda.
prazm
Posty: 385
Rejestracja: 27 wrz 2006, o 13:22

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: prazm »

Ona Ciebie zaczepia Chce się bawić To nie jest gryzienie tylko podgryzanie Jak fretka naprawdę gryzie to jej zęby zgrzytają po kościach ofiary. Jest jeszcze inne rozwiązanie. Druga fretka
kassica88
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2007, o 14:43

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: kassica88 »

ja od kąd mam fretke chodzę w kapciach i śpię w skarpetkachona sie po prostu bawi - calej stopy ci nie zje (kawalek ewentualnie) zainteresuj ja czyms innym bo watpie zeby sie oduczyla pozdrawiam
kinia0208
Posty: 95
Rejestracja: 30 lip 2007, o 10:49

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: kinia0208 »

Moja na początku lubiła chapsnąć za stope ale teraz woli łydki]
gliko
Posty: 14
Rejestracja: 15 wrz 2007, o 11:02

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: gliko »

heheheheh kazda fretka podgryza na pocztaku. tak jak tu pisal ktos ze to zabawa. zaczepia zeby sie z nia bawic. moja gryzla zawsze w palce. zwlaszcza jak szlam spac. wlazila pod kadre idziab ale to naprawde rpzechodzi. teraz ma okolo3 lat. gryzla gdzies tak przez pierwsze 2 miesiace moze 3 jak ja wzialm do siebie a miala wtedy z 5 miesiacy. teraz spi sobie w nogach i czasami polize ludke lae to tyle. cierpliwosci. przetanie., baw sie z nia wiecej to moze bede usatysfakcjonowana i nie bedzie zaczepiala.
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: Norbi »

kassoca88, przecież nie można dać się sterroryzować małemu zwierzakowi. Rada Kiary jest owszem dobra, najczęściej skutkuje
funcia
Posty: 26
Rejestracja: 6 paź 2007, o 20:03

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: funcia »

kiara ma całkowitą rację nie można cofać nogi bo freciak to traktuje jako zabawę
kassica88
Posty: 8
Rejestracja: 29 wrz 2007, o 14:43

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: kassica88 »

Norbi od razu terroryzowac
Joanna pirania
Posty: 52
Rejestracja: 4 paź 2007, o 09:30

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: Joanna pirania »

powiedzcie mi czy sterylizacja fretek samiczek jest konieczna jak nie chce ich dopuszczac bo wyczytałam ze mogą zdechnąć po rui albo mieć anemie w trakcie rui pomóżcie bo nie wiem co robić mają już 5 miesięcy i czym je najlepiej odżywiać przed zabiegem jak i po zabiegu dzięki z góry za odpowiedz i pozdrawiam wszystkich którzy posiadają te śliczne ogonki
Scoina
Posty: 11
Rejestracja: 31 paź 2007, o 06:58

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: Scoina »

Jest to konieczne. W przeciwnym razie mogą dostać ropomacicza lub anemii i nawet umrzeć. 5 miesięcy to za mało, najlepiej pierwszą rujkę wycisz hormonalnie. Dopiero jak będą miały ok. 10 miesięcy pod nóż Odżywiać je możesz normalnie, chociaż przed zabiegiem głodówka - ale to ci powie weterynarz.
Kamila:)
Posty: 74
Rejestracja: 29 gru 2006, o 22:40

Re: samiczka gryzie w stopy. Co zrobić?

Post autor: Kamila:) »

sterylizacja nie jest konieczna, ale.to najlepesze wyjścia dla osoby, która nie zamierza rozmnażac freciaków.fretka może miec ruje permanentną.i w efekcie może zdechnąc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości