samodzielna matura z chemii

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
jmoriarty1
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2020, o 02:16

samodzielna matura z chemii

Post autor: jmoriarty1 »

Witam,
wiem, że prawdopodobnie jest dużo postów na temat samodzielnej nauki do matury chemii, ale potrzebne mi są Wasze rady dotyczące mojej konkretnej sytuacji.
Otóż aktualnie jestem na kierunku Finanse i Rachunkowość.
Niestety nie czuję tego i kilka tygodni temu postanowiłem, że chcę studiować farmację (o której marzę kilka lat). Na farmację większość uczelni pozwala zdawać chemię i zamiast biologii może być rozszerzona matematyka. Także mam ułatwienie - matematyke rozszerzoną zdałem na 70%, więc z chemii potrzebowałbym około 60%, aby otworzyć sobie drogę do kilku uczelni.

Opiszę krótko mój plan i bardzo liczę na Waszą pomoc i jego ocenę.
Od czerwca planuję wziąć indywidualne korepetycje z chemii, które mają mnie przygotować do absolutnych podstaw (oczywiście wycisnę z tych wakacji ile będę mógł). Jednocześnie muszę podejmować pracę na 3/4 etatu.
Dalej, od września chcę uczęszczać na kurs maturalny z chemii, jednocześnie w razie potrzeby podejmując korepetycje (i tu pytanie - czy po dwóch miesiącach nauki nie będę wiedział za mało, by iść na taki kurs? wydaję mi się, że na takie kursy chodzą właśnie licealiści którzy już mieli styczność z chemią).

Co o tym sądzicie? Mam pasję do tej nauki, ale czy te kilka miesięcy to nie będzie za mało? Przypominam, że jednocześnie będę musiał podejmować pracę 5 dni w tygodniu, która znacznie mi utrudnia nawet teraźniejsze studia.
Potrzebuję po prostu czyjegoś spojrzenia na to wszystko, a to jest najlepsze miejsce, z którego mogę czerpać.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości