Sekcja zwłok

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: Martusia »

a czy zawsze studenci musza byc poważni ?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: badger »

a czy zawsze studenci musza byc poważni ?
nie muszą, ale nie mogą też przeginać
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: Savok »

W przypadku kazdych zajec praktycznych obowiazuje pewien regulamin. W prosektorium jeden z pierwszych i najwazniejszych punktow mowi o zachowaniu czci i godnosci zwlok ludzkich, a ich bezczeszczenie bedzie karane nawet usunieciem z uczelni.
Wiec w posunieciu dziekana nie bylo nic niezwyklego.
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: Martusia »

to nie wiedzialam, ze jest regulamin. w takim razie ktos niepowazny przyszedl na powazne studia
scarslife
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2007, o 16:52

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: scarslife »

Czytam tak sobie i czytam P I kurcze nie mogę sie doczekać takich zajęć. Dopiero jestem w 2 klasie liceum , ale akademia medyczna to jest moje marzenie odkąd poszedłem do gimnazjum. Mając te 13 lat juz wiedziałem ze chce być psychiatrą, jednak ostatnio zacząłem zastanawiać sie nad chirurgią a takie zajęcia to po prostu WOW ( wiem ze to brzmi dziecinnie ) w każdym bądź razie nie o tym chciałem pisać. Zauważyłem w tym temacie post na który nikt nie udzielił odpowiedzi :
Slyszalem ze AM ma propozycje, placi Tobie teraz, lecz zwloki odbiera po smierci. Slyszeliscie cos o tym? Jakie to sa pieniadze? Gdzie sie kierowac? Jak wyglada umowa?
I szczerze troche mnie to zaciekawiło. Mógłby ktoś na to pytanie odpowiedzieć ?
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: doktor »

Ta, psychiatria i chirurgia to jak lotnictwo i łodzie podwodne. Spory rozrzut zainteresowań masz
A propos opowieści z prosektorium są w 99% zmyślone.
Po pierwsze prosektorium na anatomii w polskich uczelniach to żenada. To tak jakby ekshumować nieboszczyka sprzed 50 lat. Totalnie strupieszczenie i rozkład gnilny, mało to przypomina człowieka.
Jeśli ktos ogladał niemiecki filmAnatomie w klinice w Heilderbergu to niech zapomni
Polska anatomia to żenada. Dużo kucia, mało praktyki.
Co innego prosektorium sądowe.
Ja po 2 miesiącach (nie tylko ja) jadłem kanapki między dwoma stolami prosektoryjnymi. Tam bardziej przeraza ilosc nauki i ostrzy asystenci niż te pseudo-zwłoki.
A młodzież zamiast grzebać wtrupach siedzi w przerwach w knigach ,żeby być dopuszczonym do kolokwium praktycznego i marzy o tym żeby jak najszybciej iść do domu albo z dziewczyna na randkę
scarslife
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2007, o 16:52

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: scarslife »

Rozrzut jest duży Mam tego świadomość. W sumie to moja chęć zostania lekarzem zrodziła się przez moją rodzinę - która od dziecka kreowała we mnie jakiś obraz ich własnych niespełnionych marzeń. I właśnie ostatnio tak sie zastanawiałem nad tym czy psychiatra to będzie to jak chce pomagać ludziom. I szczerze mówiąc rozglądałem się za jakąś bramką zastępczą ( ale oczywiście tez w medycynie - bo nie wyobrażam sobie być kimś innym niż lekarzem) i wpadłem na pomysł żeby zostać chirurgiem - tylko właśnie nie wiem jak to u mnie będzie z wytrzymywaniem widoku krwi itp. - bo filmu tego nie oddają - nawet sytuacje ekstremalne z jakimi sie można spotkać na codzień tez nie. A muszę przyznać że wszystkie programy chirurgiczne które lecą na Polsat zdrowie - bardzo mnie interesują i z przyjemnością oglądam. I miałem nadzieje, że przekonam sie jak to jest mając zajęcia w prosektorium - i szczerze mówiąc bardzo sie zawiodłem po tym co tutaj od was usłyszałem. Ale ciągle próbuje uzyskać odpowiedź na pytanie :

Ile płaci AM za oddanie swoich zwłok po śmierci? Gdzie można się kierować w tej sprawie itp. itp.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: Medycyna Lwów »

Co do filmów to masło który oddaje cokolwiek prawdizwego o medycynie i zawodzie lekarza, a już zwłaszcza wszelkie seriale, ale o tym by mozna wiele pisać, wiec jak się sugerujesz jakimiś badziewnymi filmami to widać jak niedojrzała podejmujesz decyzje.
scarslife pisze:Ile płaci AM za oddanie swoich zwłok po śmierci? Gdzie można się kierować w tej sprawie itp. itp.
AM nic nie płaci, ciało dostają od miasta i musi mu potem zrobić jedynie pogrzeb lub od dobrowolnych donatorów - podkreślam dobrowolnych, znaczy się oddają za darmo ku chwale nauki.
scarslife
Posty: 14
Rejestracja: 26 paź 2007, o 16:52

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: scarslife »

Kocham takie odpowiedzi poprostu Które mają na celu jedynie udowodnić komuś że nie nie nadaje sie na bycie lekarzem itp. heh Kaamil mówiąc że rozmyślam nad byciem chirurgiem - to nie znaczy tylko tyle że obejrzałem sobie pare odcinków ER albo Greys Anatomy i stwierdziłem ze to swietna praca i własnie kims takim chce być. Tylko mówie o prawdziwych filmach z operacji wyswietlanych w TV( na jakimś programie - myślałem że Polsat Zdrowie ). Ale dziekuję Ci bardzo Kaamilu za odpowiedź na pytanie które zadałem w poprzednim poście oraz próbe uświadomienia mi jak bardzo niedojrzałem decyzje próbuje podjąć

pozdrawiam
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: badger »

Kaamil pisze:AM nic nie płaci, ciało dostają od miasta i musi mu potem zrobić jedynie pogrzeb lub od dobrowolnych donatorów - podkreślam dobrowolnych, znaczy się oddają za darmo ku chwale nauki.
oficjalnie tak, ale było już o tym w tv że uczelnie którym bardzo brakuje zwłok podpisują umowy z ludźmi za pieniądze, tzn umowa jest jak najbardziej legalna ale pieniądze pod stołem :]
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: doktor »

badger pisze:
Kaamil pisze:AM nic nie płaci, ciało dostają od miasta i musi mu potem zrobić jedynie pogrzeb lub od dobrowolnych donatorów - podkreślam dobrowolnych, znaczy się oddają za darmo ku chwale nauki.
oficjalnie tak, ale było już o tym w tv że uczelnie którym bardzo brakuje zwłok podpisują umowy z ludźmi za pieniądze, tzn umowa jest jak najbardziej legalna ale pieniądze pod stołem :]
jasne, pod stołem, eh.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: Andzia »

Kogoś trzeba przecież pokroić.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Sekcja zwŁok

Post autor: dawidw »

Andzia pisze:goś trzeba przecież pokroić.
Gdzieś słyszałem, że są profesorzy, którzy wyrazili zgodę na pokrojenie się dla dobra nauki.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości