Sen

Forum neurobiologiczne, którego przedmiotem dyskusji są badania nad układem nerwowym człowieka i innych organizmów
sui
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2008, o 14:16

Re: Sen

Post autor: sui »

Masz na myśli to, że nagle spacerując wydaje im się, że patrzą na siebie jakby z góry? Czy może to(zdarza mi się), że jakby wszystkie dźwięki są przytłumione, obraz zatarty i jakby się nie było sobą?
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Sen

Post autor: yeast »

sui pisze:Masz na myśli to, że nagle spacerując wydaje im się, że patrzą na siebie jakby z góry?
O takich przypadkach słyszałam.

[ Dodano: Pon Cze 01, 2009 02:27 ]
sui pisze:wszystkie dźwięki są przytłumione, obraz zatarty i jakby się nie było sobą?
To brzmi bardziej jak paraliż senny.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Sen

Post autor: Jocisko »

Moim zdaniem jednym z najciekawszych aspektów snu jest sen świadomy, czyli masz pełną świadomość w swoim śnie. Twój mózg pracuje wtedy na falach podobnych do jawy, jednakże nadal śnisz Można tu dać linka do innego forum? To podam Wam forum jeżeli to możliwe. ale myślę że tak, jednak wolę nie dostać bana
sui
Posty: 20
Rejestracja: 9 lip 2008, o 14:16

Re: Sen

Post autor: sui »

Sama jestem ciekawa tego forum o którym mówisz. Pogrzebałam w regulaminie i jest napisane, że reklamować nie można, a wyjątkiem są strony na temat i podawane w celach edukacyjych. Więc proszę Cię bardzo o podanie adresu
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Sen

Post autor: Jocisko »

Ja też zapoznałam się z regulaminem
Dostęp tam gdzie ludzie opisują własne sny dopiero po zalogowaniu, cała reszta dostępna dla ogółu ludzkości
Marsilka
Posty: 11
Rejestracja: 25 sty 2009, o 19:19

Re: Sen

Post autor: Marsilka »

Ciekawe jest, że somnambulizm obok środowiskowego, ma podłoże genetyczne.
Co do snów, możliwe, że odpowiada za nie substancja zwana „cząstką duszy” – dimetylotryptamina. Ta naturalnie występująca w wielu roślinach substancja psychoaktywna normalnie jest wytwarzana w śladowych ilościach w ludzkim organizmie przez enzym N-metylotransferazę tryptaminy i mówi się, że ma to związek z działaniem szyszynki. Uważa się, że ten analog serotoniny jest odpowiedzialny nie tylko za śnienie (i efekt narkotyczny objawiający się często poczuciem jedności z bliżej nieokreślonym Absolutem), ale również za doznania towarzyszące śmierci klinicznej. Prawdę mówiąc, nie widziałam na ten temat rzetelnych źródeł.
Awatar użytkownika
Jocisko
Posty: 783
Rejestracja: 24 cze 2009, o 19:25

Re: Sen

Post autor: Jocisko »

Dla laików na WIKi o tej wspomnianej przez koleżankę substancji: pl.wikipedia.org/wiki/Dimetylotryptamina

A jeśli chodzi o te substancje, to czytałam, że właśnie plemiona afrykańskie wywołują LD przy użyciu jakiś mikstur z tą substancją podczas jakiś inicjacji czy modlitw. Dla wielu z nich sam sen, a w szczególności LD jest święte, jest kontaktem z Bogiem.
Na rynku są też dostępne wszelkiego rodzaju wspomagacze LD, które pewnie mają bliższy lub dalszy kontakt z tą substancją lub jej podobnymi. Na końcu na wiki można przeczytać o nielegalności tej substancji

Tutaj wątek o wspomaganiu LD, trochę dziwny, ale poczytać można.

Ale koleżanka wyżej wspomniała o śmierci klinicznej, mam nadzieję, że jest tu już jakiś temat o niej
Awatar użytkownika
Asti
Posty: 17
Rejestracja: 29 sie 2009, o 10:47

Re: Sen

Post autor: Asti »

shadowofeclipse - OBE to nie kwestia predyspozycji genetycznych. W dużym stopniu zależy to od twojej umiejętności pracy z własnym umysłem. LD i OOBE przydarza się wielu ludziom spontanicznie w dzieciństwie - wtedy traktuje się to jako coś naturalnego/formę snu.

Lunatykowanie jest traktowane jako jednostka chorobowa powyżej określonego wieku (o ile dobrze pamiętam dwudziestukilku lat).
Awatar użytkownika
madalinka
Posty: 45
Rejestracja: 5 lis 2009, o 19:57

Re: Sen

Post autor: madalinka »

ja mialam kiedys nietypowa sytacje - wczesniej wspomniane wychodzenie z ciala. ale? no wlasnie, to bylo cos niewiarygodnego. wciaz nie jestem pewna czy to sen czy jawa, moze moce nadprzyrodzone. bylam dzieckiem, mialam moze 5, 6 lat. nie ogladalam wowczas telewizji wcale, nie mialam dostepu do ksiazek i nie sluchalam opowiesci starszych. pewnego dnia/nocy stanelam w drzwiach - w progu i oparlam rece o futryne i. wtedy zaczelam sie unosic o kilka centrymetrow nad ziemia, moze 3,4 cm. wcale sie nie podpieralam tylko oparlam delikatnie rece o futryne. zdarzylo mi sie to tylko raz. i to jakbym patrzylam na siebie i na swoje stopy ktore byly nad ziemia a ja nie trzymalam sie niczego, nikogo przy mnie nie bylo. wierze ze to byl sen, chociaz nie jestem do tego 100%-wo przekonana.
Awatar użytkownika
Agnieszka244
Posty: 58
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:03

Re: Sen

Post autor: Agnieszka244 »

wydaję mi się, że to był sen.
Również do dziś mam w pamięci różne dziwne sytuacje z dzieciństwa, co do których nie jestem pewna czy to był sen, czy to było naprawdę, czy może to jakieś moje wymyślone wspomnienie ) Bynajmniej nie wnikam.
Awatar użytkownika
Kld
Posty: 12
Rejestracja: 27 lis 2010, o 20:59

Re: Sen

Post autor: Kld »

madalinka pisze:ja mialam kiedys nietypowa sytacje
Projekcja astralna. Przydarzyło mi się to kilka razy. Widziałam siebie śpiącą w łóżku, chodziłam po mieszkaniu, ale czułam się bardzo osłabiona. Czytałam, że OOBE generuje się pod wpływem silnego stresu albo medytacji. Ciekawe doświadczenie, chociaż wiedza na ten temat jest póki co szczątkowa.
robertcb
Posty: 4
Rejestracja: 28 lip 2010, o 19:20

Re: Sen

Post autor: robertcb »

W skrócie.
Mózg jest kwantowym komputerem sterowanym przez duchową świadomość.
W snach jesteśmy oprowadzani przez byty duchowe po równoległych wszechświatach,
których istnienie przewiduje kwantowa teoria wielu światów Hugh Everetta III.
tokarska
Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2019, o 14:05

Re: Sen

Post autor: tokarska »

Sny fascynują i zastanawiają ludzi, dlatego w takiej sytuacji najlepiej jest skorzystac ze sprawdzonego sennika i zapoznać się dokładnie ze znaczeniem snów.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości