sens zawodu weterynarza

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
bebe02
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2010, o 21:11

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: bebe02 »

Mam parę pytań do osób studiujących:
1) Czy na studiach weterynarii w Warszawie jest bardzo ciężko, czy trzeba być bardzo zdolną osobą żeby sobie poradzić na nich?
2) Czy to prawda, że na weterynarii bardzo mało dziewczyn się uczy?
3) I czy dziewczyna ma szanse wybicia się w tym zawodzie?
4) Czy żałujecie wyboru tego kierunku?

Bardzo proszę o odpowiedź
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: talagia »

bebe02 pisze:Mam parę pytań do osób studiujących:
1) Czy na studiach weterynarii w Warszawie jest bardzo ciężko, czy trzeba być bardzo zdolną osobą żeby sobie poradzić na nich?
Jest ciezko, dla jednych masakrycznie ciezko i nie daja rady nawet po 3 próbach utrzymania sie na 1 roku wety. Inni jakos sobie radza. Zdolni napewno maja latwiej, ale jak to w zyciu
bebe02 pisze:2) Czy to prawda, że na weterynarii bardzo mało dziewczyn się uczy?
He? w jakim sensie? Ze niby dziewczyny sie nie ucza, czy ze jest ich malo? Jest jakies 75% roku samych dziewczyn.
bebe02 pisze:3) I czy dziewczyna ma szanse wybicia się w tym zawodzie?
Tak
bebe02 pisze:4) Czy żałujecie wyboru tego kierunku?

Bardzo proszę o odpowiedź
Pozdrawiam.
Nie.
bebe02
Posty: 2
Rejestracja: 6 maja 2010, o 21:11

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: bebe02 »

Te drugie pytanie trochę źle sformułowałam, ale tak chodziło mi o to czy jest mało dziewczyn. Słyszałam od znajomego, że tylko 2 dziewczyny były, ale się później rozmyśliły. I dlatego myślałam, że dziewczyn jest mało

talagia dziękuje za odpowiedź )
Kawazmlekiem

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: Kawazmlekiem »

bebe02 pisze:Te drugie pytanie trochę źle sformułowałam, ale tak chodziło mi o to czy jest mało dziewczyn. Słyszałam od znajomego, że tylko 2 dziewczyny były, ale się później rozmyśliły. I dlatego myślałam, że dziewczyn jest mało

talagia dziękuje za odpowiedź )
To ja nie wiem gdzie Twój znajomy studiuje. Z tego, co wiem na wszystkich weterynariach w Polsce dużą większość stanowią dziewczyny.
Tomaszek
Posty: 23
Rejestracja: 3 lis 2009, o 18:04

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: Tomaszek »

Kawazmlekiem A jak jest z w-f w Olsztynie, co jest do wyboru, jest coś obowiązkowego?
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: paulina_47 »

O Kurczę, jak Wy mnie tą Warszawą straszycie.
Tylko czytam i czytam i zaczyna mnie przerażać. A chciałam się tam dostać. Tak blisko miałabym do domu.

Dobra, koniec lamentu.
Ja także rozmawiałam z pewnym studentem i też właśnie mówił, że 70% na wecie to dziewczyny.
I niech mi teraz nikt nie mówi, ze to fucha dla chłopa.
Awatar użytkownika
talagia
Posty: 685
Rejestracja: 29 cze 2009, o 12:07

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: talagia »

paulinka_47 pisze:O Kurczę, jak Wy mnie tą Warszawą straszycie.
Tylko czytam i czytam i zaczyna mnie przerażać.
Niby co cie przeraza? Bo nie zauwazylam, zadnych strasznych rzeczy i raczej o dziwo nikt nie straszy jak to zwykle bywa
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: paulina_47 »

To dosłownie nigdzie nie jest tak napisane, ale czytając dochodzę powoli do takiego wniosku.
Jakoś tak w porównaniu z resztą uczelni ta wydaje mi się taka bardzo przerażająca.
Awatar użytkownika
wydercia92
Posty: 11
Rejestracja: 6 maja 2010, o 13:38

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: wydercia92 »

Osobiście kończę 2 kl LO (profil biol-chem), planuje podjąć próbę dostania się na studia weterynaryjne w Olsztynie. Z tego co czytałam to ogólnie jest sporo zakuwania jak na medycynie.
ale jak ktoś naprawdę bedzie chciał to wydaje się że nie ma rzeczy niemożliwych, i usiądzie, pouczy się, zaliczy, skończy studia i będzie pracował w swoim wymarzonym zawodzie.
No a jak ktoś idzie bo nie ma gdzie i nie ma tego zapału to bedzie mu znacznie ciężej.
Pozdrawiam
Lordrigar
Posty: 259
Rejestracja: 10 lip 2009, o 16:28

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: Lordrigar »

Kawazmlekiem pisze:Z tego, co wiem na wszystkich weterynariach w Polsce dużą większość stanowią dziewczyny.
sempiterus
Posty: 35
Rejestracja: 1 gru 2008, o 04:50

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: sempiterus »

Tomaszek pisze:Kawazmlekiem A jak jest z w-f w Olsztynie, co jest do wyboru, jest coś obowiązkowego?

z wfem jest tak, ze mozesz go robic od drugiego roku studiow do bodajze 5tego roku, a mozesz zaczac juz na pierwszym roku.

Trzeba miec zaliczone 2 semestrylt jesli sie pomylilam to mnie poprawic
na wf chodzisz jak chcesz, poniewaz jest tyle rzeczy do wyborultjezdziectwo, taniec, aerobik, silownia, siatka-noga itd ze po prostu przychodzisz np w poniedzialek na 18 na silownie bo akurat tak ci pasuje. Przychodzisz na pierwsze zajecia i sie zapisujesz a potem chodzisz na ta godzine. Jest zasada kto pierwszy ten lepszy", bo czasem juz nie ma miejsc na dana godzine i du.pa .
Awatar użytkownika
wydercia92
Posty: 11
Rejestracja: 6 maja 2010, o 13:38

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: wydercia92 »

To by mi bardzo odpowiadało
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: sens zawodu weterynarza

Post autor: Korczaszko »

Lordrigar, Dlaczego tak to Cię cieszygt
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości