Siano czy słoma do budy ?

piorin
Posty: 1
Rejestracja: 28 paź 2008, o 18:45

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: piorin »

A co w sytuacji gdy psy okazuja sie uczulone na slome?

Wczoraj dowiedzialam, ze moje dwa psy sa alergikami wlasnie na takie rzeczy. Zamowilam mieciutka nieprzemakala tkanine obiciowa, bede musiala im uszyc jakies legowisko do budy. Myslalam tez, zeby na to jeszcze luzem polozyc im taki kocyk dry bed. Ponoc jest rewelacyjny i zawsze suchy.

Nie mam innego pomyslu

Moze ktos z Was mial podobna sytuacje?
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: malwka »

Ale to są bardzo dobre rozwiązania
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: Tahtimittari »

Mi się wydaje, że to co zrobiłaś, to dobre wyjście.
Mój pies większy [drugi, mały mieszka w domu] ma w piwnicy koło pieca starą wersalkę wyłożoną i tam sobie śpi : ) czasem, jak mniejszy nie chce do domu wracać wtedy tam razem przytulone śpią.
Nate
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2009, o 16:36

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: Nate »

nie polecam ani siana ani słomy, oczywiście psu pewnie będzie wygodniej leżeć na miękkim zamiast na deskach w budzie ale zimą, jesienią jest mokro i jak pies wróci z dworu cały mokry to siano zamoczy. Ja też chciałem ocieplić psu budę wkładając sianko ale po paru dniach i paru zabawach na dworze siano zrobiło się mokre i gdybym go nie wyjął zgniłoby. Myśle, że pies woli jednak leżeć na deskach niż w mokrym, brudnym sianie.

Co do ocieplania budy styropianem to tez nie jestem do tego przekonany, dom ociepla się w ten sposób, ale żeby było w nim ciepło to trzeba najpierw go ogrzać jak ocieplisz bude styropianem to zrobisz lodówke, poza tym latem w takiej budzie pies nie wytrzyma. Jak już chcesz żeby psu było ciepło to daj mu stary koc albo kołdre niech się w niej położy.
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: malwka »

Nate, chyba nie czytałeś wątku od początku.

Najlepszym podkładem do budy jest słoma, ponieważ nie wchłania wilgoci, jak siano czy koce. Jak już powiedziałeś, siano szybko wilgotnieje i raczej nie trzyma ciepła w takim stanie. Koce tak samo, jak wyobrażasz sobie sytuację, kiedy mokry i ośnieżony pies wchodzi do budy z kocem? Od razu materiał łapie wilgoć i taki już zostaje, bo nie wyschnie w budzie. Ze słomą jest inaczej.
yekecue
Posty: 3
Rejestracja: 24 sty 2009, o 16:26

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: yekecue »

moje psy zawsze słomę wynioą z budy, worki z sianem/słomą przegryzą (worek w worku). Śpią dlatego w budzie i mają się całkiem nieźle i zdrowo, a w lato styropian wcale nie powoduje gorąca, wręcz przeciwnie, do wczesnego popołudnia psy siedzą w budzie
szukampsa009
Posty: 6
Rejestracja: 23 sty 2009, o 15:17

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: szukampsa009 »

najlepsza jest słoma siano sie zupełnie nienadaje:P
garixa
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2015, o 09:15

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: garixa »

Siano czy tam inne poduszki i szmatki są bardzo złym rozwiązaniem , ponieważ tak jak wspomniano wcześniej bardzo chłonną wilgoć. Moj piesek ma solidnie wykonaną budę przez firmę Zylajek, oczywiście ocieploną, a oprócz tego rzucam mu na deski, trochę słomy. Słoma to najlepsze rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości