Siano czy słoma do budy ?

dziki_chwast
Posty: 63
Rejestracja: 28 sie 2007, o 12:35

Siano czy słoma do budy ?

Post autor: dziki_chwast »

Ocieplam psu budę.

Co lepiej dać psu siano czy słomę (ja to daję w takim worku ,w którym znajduję się siano lub słoma) ?

co radzicie ?
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: mila1301 »

Ja osobiście wolę do tego typu spraw używać słomę, gdyż praktycznie jej przeznaczeniem jest dawanie ciepła i stosowanie jako posłania, a siano to raczej jako pokarm, ale może też jest dobre, nie wiem. Tylko że jest jeden minus siana, psu może się nie podobać zapach, który czuć nawet przez worek.
Awatar użytkownika
Azadi
Posty: 100
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:30

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: Azadi »

myślę,że słoma będzie lepsza do budy ]
igaly
Posty: 23
Rejestracja: 4 paź 2007, o 13:26

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: igaly »

zdecydowanie sloma. siano jest bardzo aromatyczne, psiak moglby sie zbulwersowac lezac w takich zapachach
yeast
Posty: 2248
Rejestracja: 5 lip 2007, o 16:36

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: yeast »

Poza tym w sianie o wiele więcej żyjeP. Może tam być całkiem sporo jakiegos robactwa, pyłki itp. co może powodowac pozdażnienia skóry i alergie. Słoma jest bezpieczniejsza.
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: Mysia »

a my mamy całkiem inaczej. my mamy tak: zamiast słomy, czy tam siana, mamy ocieploną bydę tak jak dom -srtopianem od zewnątrz, i zabite deskami. super rozwiązanie, polecam)
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: malwka »

Mysia - świetne rozwiązanie, ale chciałabyś leżeć na samych dechach? W tym wypadku już nawet nie chodzi o ciepło, skoro buda jest ocieplona, tylko o wygode dla psa.

Zdecydowanie do budy tylko i wyłącznie słoma. Nie chodzi tu o zapach tylko o to że słoma jest lepszym izolatorem i nie wchłania wilgoci (tak jak siano)
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: Mysia »

malwka też racja. chyba im włoże jakieś poduszki.
adenozyna
Posty: 2
Rejestracja: 25 lut 2008, o 08:29

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: adenozyna »

wiecie, pies to nie człowiek, przypominam tylko.Skąd możecie wiedzieć, ze nie woli leżeć na dechach.taka antropomorfizacja to moim zdaniem główne źródło udręki zwierzat.smutne to, przydała by się wiedza a nie własne odczucia
Awatar użytkownika
malwka
Posty: 536
Rejestracja: 30 lip 2006, o 13:16

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: malwka »

adenozyna! W zimę na pewno. czy deski wchłaniają wilgoć? NIE! a siano świetnie. Pies nie jest narażony na np. choroby, gdy wejdzie cały mokry i zabłocony do budy wyścielanej sianem, ponieważ ma sucho, a zalegająca woda na dechach mogłaby przysporzyć mu jak i właścicielowi sporo problemów.

Nikt tu nie przesadza, nie namawia do perfumowania swoich psów czy farbowania im sierści - to jest dopiero udręka dla psa i wyraz nadmiernej antropomorfizacji, a nie dbanie o jego zdrowie
XchmieluX
Posty: 6
Rejestracja: 27 lut 2008, o 16:24

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: XchmieluX »

my naszemu pieskowi do budy wlozylismy stary koc i skubany na noc wciagal sobie do budy, na dzien wyciagal przed bude i sie na tym kladl ale niesetety przyszla chlapa i jego system przestal dzialac. a na mokrym juz lezecnie chcial, wiec poprostu zostawil sobie koc na dworzu i koc juz sie do niczego nie nadaje
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: jillian »

mój genialny piesek, jak mu odbije to je siano, które daliśmy mu do budy, wczesniej miała siennik ze słomąjuz nawet nie pamiętam co sie z nim stało.
Kaulitz
Posty: 99
Rejestracja: 2 mar 2008, o 18:08

Re: Siano czy słoma do budy ?

Post autor: Kaulitz »

moje psy(mam 2 psy)mają wspólną bude,ale nie myślcie,że mącze ich i śpią 2 psy w małej budzie.buda jest bardzo duża zmieszczą się obydwa i jeszcze mają dużo wolnego miejsca. ich buda stoi w kojcu i samo to,że są w niej 2 psy daje im to że się ociepają nawzajem oprucz tego buda jest z 2 stron ocieplona styropianem,który jest przybity gwoździami.do środka mają włożony stary koc a na nim jest słoma
odpowiedź na pytanie:słoma jest lepsza
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości