skierowania na badania lekarskie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
qqq
Posty: 10
Rejestracja: 21 maja 2013, o 09:47

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: qqq »

Hahaha! Mialam tak samo! I tez sie wkurzylam, poszlam prywatnie i ze spokojem zalatwilam:))

veloney
Posty: 24
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:53

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: veloney »

Ja dzisiaj też chciałam załatwić w mieście w moim województwie (lubelskie). Niestety Pani w recepcji powiedziała, ze takie skierowanie wydrukowane ze strony być nie może, bo nie ma pieczątki
Napisałam maila do UM-edu z prośba o przesłanie mi skierowania w wersji elektronicznej, ale jak na razie brak odezwu
Mam nadzieje, że jednak dzisiaj to dostane, bo chciałabym rano pojechać, bo muszę zrobić badanie krwi itp.
Czy komuś udało się uzyskać skierowanie na maila?
Lunette
Posty: 421
Rejestracja: 30 lip 2011, o 19:41

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: Lunette »

veloney pisze:Ja dzisiaj też chciałam załatwić w mieście w moim województwie (lubelskie). Niestety Pani w recepcji powiedziała, ze takie skierowanie wydrukowane ze strony być nie może, bo nie ma pieczątki
Napisałam maila do UM-edu z prośba o przesłanie mi skierowania w wersji elektronicznej, ale jak na razie brak odezwu
Mam nadzieje, że jednak dzisiaj to dostane, bo chciałabym rano pojechać, bo muszę zrobić badanie krwi itp.
Czy komuś udało się uzyskać skierowanie na maila?
Oni pisali na necie, że mogą wysłać podbite skierowanie tylko mieszkańcom Łodzi i okolic, więc nie jestem przekonana Czy Ci podeślą.

Najwyżej sama zapłać, jeżeli nie chce Ci się dwa razy jechać / wysyłać potem pocztą.
veloney
Posty: 24
Rejestracja: 17 mar 2013, o 00:53

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: veloney »

Lunette pisze:
Najwyżej sama zapłać, jeżeli nie chce Ci się dwa razy jechać / wysyłać potem pocztą.
Ta recepcjonistka powiedziała, ze ona musi mieć pieczątkę żeby spisać dane uczelni, nie mówiła że jest jakaś możliwość zapłacenia. Ale skoro wysyłają skierowania na maila to nie powinno im robić różnicy gdzie mieszkam. Mam nadzieję, że mi to wyślą, bo w ten sposób ciągle odwleka mi się termin złożenia papierów
marcin7744
Posty: 4
Rejestracja: 9 lip 2013, o 22:01

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: marcin7744 »

Ja mam pytanie czy przy składaniu dokumentów otrzymujemy skierowanie tylko do lekarza medycyny pracy czy też na jakies badania krwi? Bo na stronie umedu jest lista placówek w której można robić badania i nie bardzo wiem co to ma wspólnego z lekarzem medycyny pracy. To może być jakikolwiek lekarz z uprawnieniami medycyny pracy czy musi pracować w placówce która znajduje sie na tej liście?
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: Giardia Lamblia »

Jakby wam gdzieś wmawiali, że zaświadczenie lekarskie można otrzymać tylko w placówkach wymienionych przez uczelnię, na którą aplikujecie, to nie traktujcie takiej informacji poważnie. Z kilkudziesięciu miejsc do których dzisiaj dzwoniłem aż 2 udzieliły mi takiej informacji. Uczelnia honoruje zaświadczenia od wszystkich lekarzy medycyny pracy.
Awatar użytkownika
przedob
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2013, o 15:03

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: przedob »

Dla wszystkich z poza Łodzi polecam zrobić morfologię prywatnie (12 zł) dzień wcześniej w miejscu zamieszkania i przyjechać z wynikami.
Ja tak zrobiłem, poszedłem na Zgierską 2/8 z skierowaniem, które dostałem przy składaniu dokumentów. W recepcji dałem Pani skierowanie, wyniki morfologii (dzięki czemu nie musiałem czekać w godzinnej kolejce i nie musiałem całej podróży być na czczo ), pani założyła mi kartę, poszedłem piętro wyżej pogadać z okulista (2 minuty), zszedłem na dół do lekarza med. pracy, on wystawił mi dokument. Całość zajęła mi może z 10 min.
Szybko, sprawnie, bez kolejki. Zgierska 2/8 jest może z 15 min spacerem od punktu rekrutacji.
Do zobaczenia w październiku
Awatar użytkownika
przedob
Posty: 11
Rejestracja: 12 lip 2013, o 15:03

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: przedob »

I dobra rada:
"Nigdy nie miałem urazów, nigdy nie chorowałem, nie noszę okularów dobrze się czuję - stała formułka, która pozwoli Wam zaoszczędzić sporo czasu
aniulka019
Posty: 77
Rejestracja: 2 lut 2013, o 12:50

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: aniulka019 »

Tez polecam Zgierska, chociaz jako osoba z Lodzi musialam do lekarza przyjsc na 15. A o 11 kolejka na morfologie byla juz niewielka

Co do okularow - powiedzialam okuliscie ze mam okulary, w torebce, a on na to aha

degra
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2011, o 21:55

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: degra »

Ja mam pytanie odnośnie badań na lekarski : czy wy mieliście badania odnoszące się do promieniowania jonizującego? Czy mógłby ktoś opisać jak tą sprawę załatwił w Łodzi/gdziekolwiek indziej? Póki co w rodzinnej miejscowości odesłano mnie z kwitkiem, bo nie ma specjalisty. W tej sytuacji obawiam się, że jedynym ratunkiem będzie prywatny lekarz, ale może Wy macie coś do podpowiedzenia w tej sprawie
Awatar użytkownika
Giardia Lamblia
Posty: 3156
Rejestracja: 26 cze 2012, o 20:19

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: Giardia Lamblia »

Okulista to w moim wypadku odhaczył. Polecam jednak znaleźć innego lekarza medycyny pracy, niektórzy nie wiedzą, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.

W Łodzi ponoć na Zgierskiej bardzo szybko da się wszystko załatwić.
degra
Posty: 51
Rejestracja: 2 lip 2011, o 21:55

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: degra »

Dzwoniłam przed chwilką na Zgierską i faktycznie bardzo miła pani pozwoliła mi przyjść jutro, gdy dowiedziała się, że mieszkam w mazowieckim. Co prawda po przeczytaniu badań ze skierowania nie wiem, które zostaną wykonane (a które z przymrużeniem oka odhaczone), ale poniekąd mogę sądzić, że uda mi się jutro to załatwić .
marcin7744
Posty: 4
Rejestracja: 9 lip 2013, o 22:01

Re: skierowania na badania lekarskie

Post autor: marcin7744 »

Ja byłem prywatnie u lekarza medycyny pracy, zrobił ze mną wywiad i wypisał ten świstek, nawet morfologii nie robiłem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości