skrzydłokwiat

Forum ogrodnicze poświęcone uprawie roślin, znajdziesz tu odpowiedzi na większość pytań i problemów związanych z ogrodnictwem.
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

skrzydłokwiat

Post autor: karteczka88 »

mam problem ze skrzydłokwiatem, za dużo go podlewałam i ma teraz żółte liście, prawdopodobnie także ma zgniłą bryłę korzeniową i liście dalej żółkną. Z dnia na dzień kwiatek mi ginie Macie pomysły co robic? Nie podlewam go już kilka dni, przesadzony został do mniejszej doniczki i nic
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: skrzydłokwiat

Post autor: WojtekB »

karteczka81 pisze:Z dnia na dzień kwiatek mi ginie Macie pomysły co robic? Nie podlewam go już kilka dni, przesadzony został do mniejszej doniczki i nic
Jeżeli jego korzenie były już bardzo zgniłe to nie za bardzo jest co ratować tak zniszczyłem paproć Crocodyllus, choć inną paproć udało mi uratować (też przelałem, ale część bryły korzeniowej usunąłem, przesadziłem do większej doniczki i przestałem podlewać prawie 2 tygodnie).

Nic tu za bardzo nie da się zrobić, jedynie bym jeszcze poczekał przynajmniej tydzień może jednak odbije
Awatar użytkownika
karteczka88
Posty: 825
Rejestracja: 11 sty 2007, o 14:23

Re: skrzydłokwiat

Post autor: karteczka88 »

czytałam, że u skrzydłokwiata szybko odrastają nowe liście, w sumie to moja siostra tak je przelała bo ja ich nie podlewałam, zrobiła jeszcze rozszczep tych kwiatków na mniejsze i te się jakoś trzymają poczekam jeszcze co będzie dalej
"Jaki jest człowiek, takie są jego marzenia".
Hathor
Posty: 5
Rejestracja: 5 mar 2009, o 16:17

Re: skrzydłokwiat

Post autor: Hathor »

mój skrzydłokwiat rosnący w pracy ogólnie to lubi podlewanie i musze to robić dość często nawet myślałam, ze tego kwiatka nie da się przelać a liście żółkną od ostrego słońca
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości