słaby wynik

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: słaby wynik

Post autor: formica »

a jakie tam były progi? nie wiem jak Kraków ale we Wroc raczej byś się dostała
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: słaby wynik

Post autor: klakiereq »

w ubieglym roku ostateczny podobno 163. o 3 za duzo
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: słaby wynik

Post autor: Julia90 »

~ruda, jak to jest mozna sobie wybrac np. tylko biologie czy po zapisaniu na taki kurs trzeba juz chodzic na biol, chem i fizyke? a do jakiego miasta na to chodzilas? a wykladowcy opieraja sie tam na tym zeby przekazac wiedze typowa wymagana do matury?mam nadzieje, nie wykraczaja poza poziom rozsz.matury?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: słaby wynik

Post autor: formica »

a składałaś gdzieś jeszcze na farmację?
~ruda
Posty: 70
Rejestracja: 23 maja 2009, o 14:26

Re: słaby wynik

Post autor: ~ruda »

Julia90, wykraczaja, bo to nauczyciele uczący na uniwerkach, ale samemu trzeba sie nauczyc odrozniac to co jest potrzebne od tego co jest zbedne. Najwazniejsze, ze nauczysz sie rozwiazywac zadania maturalne. A w obecnej maturze niestety o to chodzi, by omijac konkrety na ktorych mozna sie wylozyc, a pisac takimi ogolnikami, ktore wpasuja sie w klucz, nawet jesli nie wiesz o co w zadaniu chodzi.

Ja chodzilam w Bialymstoku, u nas byla tylko biola i chemia, ale z tego co pamietam byly tez takie kursy na ktorych sie wybieralo przedmiot. Jeden przedmiot kosztowal wtedy chyba 900zł na rok.
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: słaby wynik

Post autor: klakiereq »

tak, skladalam jeszcze na ŚUM (ale wolalabym UJ. )
Awatar użytkownika
Julia90
Posty: 60
Rejestracja: 1 maja 2008, o 11:43

Re: słaby wynik

Post autor: Julia90 »

dzięki~ruda, za wyczerpujące info
Awatar użytkownika
dzaba
Posty: 33
Rejestracja: 29 maja 2009, o 22:52

Re: słaby wynik

Post autor: dzaba »

a jak myślicie lepiej wybrać zdrowie publiczne czy ratownictwo medyczne? Proszę o podpowiedź
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: słaby wynik

Post autor: Kirsten »

Dzaba i klakiereq, wg. mnie macie szanse z takimi punktami dostać się tam gdzie pisałyście oscylujecie w granicach takiej przeze mnie nazywanej zielonej punktacji (zielony, czyli kolor wstępu heh) wiec 3mam za Was kciuki!
Jula90, składałam na większość uczelni w Polsce, oprócz Wawy, Bydgoszczy, Olsztyna, a nad Krakowem myślałam, ale teraz widać po ptaszkach Na prawde gdyby nie ta biol. Ja tak samo jak Ty! te tematy, działy nie powtórzone, a próbna dobrze napisana / no niech mnie ktoś młotkiem trzaśnie, żebym wreszcie uwierzyła na ile napisałam
A co do tych kursów, to szczerze jeszcze o tym nie myślałam, może to nie głupi pomysł? nie mam jakiś problemów z przyswojeniem wiedzy, ale jak widać z wszczeleniem sie w klucz mam ogromne, lubie sie zagłebiać i rozpisywac, zeby napisać wszystko co tylko by chcieli ode mnie uzyskać. Tylko, że na te kursy trzeba jezdzić niewiadomo gdzie, a może sprawę/pomoc załatwiłyby lekcje u dobrego biologa, najlepiej egzaminatora? Musze pomyśleć.
gosiaczek00lca
Posty: 120
Rejestracja: 8 lip 2008, o 14:02

Re: słaby wynik

Post autor: gosiaczek00lca »

hym ja byłam rok temu w podobnej sytuacji co Wy teraz miałam 68% z biol i 80% z chemii, poszłam na biotechnologię (kierunek zamawiany) na politechnikę wrocławską wystarczyło 75% z chemii roz lub fiz roz. Ciężka w sumie matma ale ja bylam po biochem i dalam rady wiec biochemicy inni tez dadzą. Miałam dużo biologii osobną genetykę ochronę środowiska i chemie bez organicznej. I przede wszystkim cholernie dużo fizyki wszystkie te przedmioty poprawiłam na 82% z chemii 82% z biol i 58 % z fiz ( w tym fizykę pisałam pierwszy raz i gdybym się przyłożyła miałabym dużo więcej bo zad które mamy na kolokwiach sa podobne do matury tylko brak zad teoretycznych, ale w ciągu roku nauczyłam sie mniej wiecej fizyki z trzech lat liceum bez korepetycji itp).

Zawsze marzyła mi się medycyna wiec mam nadzieje ze po poprawie sie dostane ale jesli nie to i ten kierunek jest w porządku polecam:)
klakiereq
Posty: 348
Rejestracja: 12 maja 2009, o 15:21

Re: słaby wynik

Post autor: klakiereq »

Kirsten, dzieki za słowo otuchy, pozostaje miec nadzieje. (ostatnio bardzo oklepany zwrot P)
magda2505
Posty: 13
Rejestracja: 12 sie 2008, o 18:44

Re: słaby wynik

Post autor: magda2505 »

Hej:) a jak uważacie jesli chodzi o fizykę rozszerzoną? czy dużo osób z biol-chem zdecydowało się ją zdawać?
Awatar użytkownika
formica
Posty: 784
Rejestracja: 6 lip 2008, o 00:18

Re: słaby wynik

Post autor: formica »

Ja Ciebie dziewczyno uduszę! 3 raz pytasz o to samo w innym temacie i zaśmiecasz niepotrzebnie forum. Napisz w 1 ktoś Ci odp.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości