słaby wynik

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: słaby wynik

Post autor: florqa »

Ja też jestem rozczarowana swoimi wynikami z bio i chem. 67% i 68%, ale na pielęgniarstwo mi starczy. Za rok najprawdopodobniej będę poprawiała bio i chem, bo nie wiem, czy pielęgniarstwo mi się spodoba", a z takimi wynikami o medycynie czy weterynarii mogę zapomnieć.
piter-pietro
Posty: 49
Rejestracja: 2 lip 2009, o 17:10

Re: słaby wynik

Post autor: piter-pietro »

netia pisze:Kirsten, ja ide na prywatne do lublina. Najwyzej sprobuje sie przeniesc po roku.
Właśnie czytałem gdzieś na stronie UM Lublin o warunkach przeniesienia z studiów niestacjonarnych na stacjonarne trzeba brać udział jeszcze raz w rekrutacji dostać się na studia stacjonarne i dodatkowo mieć średnią ocen nie niższą niż 4,5.
Wiem to nie jest miła wiadomość mnie też dobiła
netia
Posty: 206
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 08:37

Re: słaby wynik

Post autor: netia »

wiem. czytałam to tez. rozwazam tez wskocznie jeszcze raz na rok 1wszy. jezeli nie bedzie sie dalo na 2gi przepisac.
Delling
Posty: 407
Rejestracja: 30 wrz 2008, o 14:01

Re: słaby wynik

Post autor: Delling »

piter-pietro pisze: Właśnie czytałem gdzieś na stronie UM Lublin o warunkach przeniesienia z studiów niestacjonarnych na stacjonarne trzeba brać udział jeszcze raz w rekrutacji dostać się na studia stacjonarne i dodatkowo mieć średnią ocen nie niższą niż 4,5.
Grubo

A orientuje się ktoś jak jest na GUMedzie ? Bo kurcze za żadne skarby nie mogę znaleźć żadnego info na ten temat. Jeszcze rok temu ponoć wystarczyło poprawić maturę i jeszcze raz wystartować w rekrutacji aby się przenieść na stacjonarne, ciekawe czy tak jest nadal.
piter-pietro
Posty: 49
Rejestracja: 2 lip 2009, o 17:10

Re: słaby wynik

Post autor: piter-pietro »

W sumie nie głupie rozwiązanie, bo na studiach jest zasada że przepisuje się ocene z przedmiotu z których się ma 4 więc drugi raz na pierwszym roku byłby spacerkiem
~Caroline90
Posty: 2
Rejestracja: 2 lip 2009, o 15:58

Re: słaby wynik

Post autor: ~Caroline90 »

Nie poddawajcie sie. Nie ma sensu zaprzepascic marzen calego zycia dla jednego roku. Jesli bardzo Wam zalezy to uwierzcie w siebie i przysiadzcie do ksiazek, a przede wszytkim do arkuszy. Mnie matura poszla dobrze, ale mam nadzieje ze mnie nie wyzwiecie za to ze sie na tym forum wypowiadam, bo szkoda mi kazdego z Was bo moim marzeniem tez jest lekarski i wiem jak bardzo mozna byc zdeterminowanym, a matura czesto zalezy od szczescia np ja w matury bylam chora i na biologii pierwsze 15 minut spedzilam na braniu lekow i czekaniu az zadzialaja Pomyslcie sobie jaka bedziecie mieli satysfakcje za rok o tej porze, kiedy sie dostaniecie na wymarzone kierunki! zycze wszystkim sily, wytrwalosci i szczescia ))
Awatar użytkownika
ulala
Posty: 1673
Rejestracja: 17 gru 2006, o 18:29

Re: słaby wynik

Post autor: ulala »

hmm, no raczej uczelnia nie chce latwo pozbywac sie dobrego zródła zarobku jakim są studenci z niestacjonarnych
netia
Posty: 206
Rejestracja: 12 wrz 2008, o 08:37

Re: słaby wynik

Post autor: netia »

oczywiscie, ze niechetnie ale co mi zrobia jak jeszcze raz przejde rekrutacje?jesli bede miala punkty to nic. a co sie da przepisac to przepisza raczej,ew. inna uczelnia tez jest rozwiazaniem.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: słaby wynik

Post autor: Kirsten »

A jeśli chodzi o tą średnią ocen to jak wygląda to w praktyce? to chodzi o średnią ocen ze wszystkich egzaminów? czy średnią końcową ocen z przedmiotów? bo chyba nie ocenia sie na koniec przedmiotów, bo są zaliczenia czy egzaminy tak pytam z ciekawości
piter-pietro
Posty: 49
Rejestracja: 2 lip 2009, o 17:10

Re: słaby wynik

Post autor: piter-pietro »

Właśnie z tym nie jest do końca jasne w tym roku u mnie na farmie liczyła się tylko średnia z egzaminów zarazem 1 i 2 semestr razem tylko egzaminy więc pewnie na medycynie jest podobnie aczkolwiek ktoś z fizjoterapii mówił że również liczą się oceny z zaliczeń z oceną czyli tych na prawach egzaminów, ale zasada liczenia jest prosta sumowanie wszystkich ocen z egzaminów i dzielenie przez ich ilość.
Kirsten
Posty: 571
Rejestracja: 17 maja 2009, o 22:29

Re: słaby wynik

Post autor: Kirsten »

A jak realnie ocenia się szanse zdobycia takiej średniej 4,5? Bo w LO to nie była sztuka, ale pewnie na studiach lek trzeba sie zdrowo napocić, zeby tyle wyszłoo
piter-pietro
Posty: 49
Rejestracja: 2 lip 2009, o 17:10

Re: słaby wynik

Post autor: piter-pietro »

Szczerze mówiąc to praktycznie niemożliwa biorąc pod uwage egzamin w 1 semestrze biologie medyczną który jest uważany za jeden z najtrudniejszych egzaminów na studiach, no i sławna anatomia. Dlatego osiągnięcie takiej średniej będzie bardzo trudne ale przy odrobinie szczęścia może akurat się uda, jednak sztuka ta będzie trudniejsza do osiągnięcia niż LO i to zdecydowanie.
Schistosoma
Posty: 18
Rejestracja: 12 maja 2009, o 23:14

Re: słaby wynik

Post autor: Schistosoma »

Otóż ogłaszam wszem i wobec, iż maturę z biologii poprawiłam!

A teraz UWAGA! O całe 2% (słownie: dwa procent)

Żenada! ŻE!.NA!.DA! w najczystszej postaci i dosłownym tego słowa znaczeniu.

Normalnie zwątpiłam w siebie. Jak pani w sekretariacie mi podała aneks to najpierw pomyślałam, że to jakiś żart, potem że może jakiś błąd w druku.
Widać tak jak niezbadane są wyroki boskie tak nieprzewidywalne są decyzje KE.
A stomatologia? Jak to w ogóle mogło przejść przez myśl takiemu tumanowi.

A ludzie z wynikami ponad 80% z biologii? Cóż! Jestem pełna admiracji i wierze w was.
Jesteście przyszłością i nadzieją tego narodu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości