Śliwa mirabelka - gdzie?

Forum botaniczne poruszające problemy ze świata roślin i związanych z nimi zjawiskami, jednym słowem botanika
MMichał
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2014, o 07:46

Śliwa mirabelka - gdzie?

Post autor: MMichał »

Witajcie!

Czy wie ktoś z Was może, gdzie w Warszawie lub okolicach rośnie śliwa mirabelka z dala od ulicy itd.? Chodzi mi o taką, z której bez obaw o zanieczyszczenia można zbierać owoce. A może wiecie, gdzie rośnie więcej takich drzewek?

Swoją drogą: Chciałem (i chcę) zdobyć większą ilość mirabelek, dawno ich nie jadłem, a to taki fajny owoc, który pokazał mi mój Dziadek jak byłem mały. Zacząłem szukać w Internecie - i ani w wyszukiwarce, ani na Allegro nie znalazłem oferty ich sprzedaży. Rozumiecie? Można teraz łatwo kupić przedziwne owoce z Afryki i innych krajów, takie których nazwy mało kto zna, a zwykłych mirabelek nie! Zdecydowałem się ruszyć i samemu nazbierać, tylko nie wiem gdzie. Liczę na Waszą podpowiedź.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Śliwa mirabelka - gdzie?

Post autor: malgosi35 »

Ja mam, ale trochę daleko od W-wy.
pawelsl
Posty: 307
Rejestracja: 11 maja 2014, o 13:25

Re: Śliwa mirabelka - gdzie?

Post autor: pawelsl »

Zlokalizuj ogródki działkowe, jak się przejdziesz to na pewno znajdziesz jakąś mirabelę.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości