Sól dla szynszylka

Aneta

Sól dla szynszylka

Post autor: Aneta »

Mogę dać szynszylom kostke soli dla gryzoni? Nie zaszkodzi im?
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: anik »

Możesz, nie powinna zaszkodzić. Jeśli zwierzę odczuje potrzebę uzupełnienia soli w organizmie, to sobie skubnie.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: muppet »

Tylko ostrożnie z tą solą - mój szaszłyk wręcz przepada za solą więc daje mu raz na kilka tygodni taki malutki kryształek, bo słyszałam że to nie jest do końca takie zdrowe, aczkolwiek sól stanowi suplement diety szynszyli. Pamietaj że po soli strasznie im chce się pić.
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: Kiara »

A czy szynszyl koniecznie potrzebuje soli Grozi mu jakiś niedobór?
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: muppet »

Agnieszko- szynszyle to zwierzatka ktore bardzo latwo przestraszyc - trzeba sie przy nich zachowywac bardzo spokojnie - ja nie raz musialam siedziec w bezruchu i w ciszy czekając zeby szynszyl do mnie podszedl. Oczywiscie teraz jest inaczej ale czasami zdarza sie ze jak za glosno otworze drzwi do pokoju to szynszyl ucieka pod lozko. Wiecej spokoju i cierpliwosci.

A jezeli chodzi o sol. Jedni twierdzą ze szynszylom jest potrzebna inni ze nie - tak samo jest z ludzmi - sol jest niezdrowa w nadmiarze ale w minimalnych ilosciach potrzebna. Moj Puszek lubi sol - traktuje ją jako przysmak wiec od czasu do czasu daje mu malusieńki krysztalek soli do zgryzienia.
Awatar użytkownika
Agusia
Posty: 195
Rejestracja: 22 paź 2004, o 01:00

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: Agusia »

Moje maluchy nie przepadają za solą, ale jak zaczyna im jej brakować, to skrobią ząbkami kostkę soli dla gryzoni (mają zawieszoną w klatce). Ale z początku nie miały i jakoś nie zauważyłam, żeby odczuwały jej brak.
muppet
Posty: 413
Rejestracja: 17 lip 2006, o 23:15

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: muppet »

Jak mialam starego szynszyla to tez mu kupilam kostkę soli do powieszenia w klatce - ale byl to zbędny wydatek bo gryzl/lizał ją bardzo rzadko. Natomisat moj obecny szynszyl nawet za rodzynkami nie przepada tak ja za solą! hmmm rózne szynszyle, różne potrzeby
patka
Posty: 10
Rejestracja: 18 gru 2006, o 20:23

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: patka »

moja szylka dorwała dziś solniczke i za nic nie chiała jej oddać lizała,obgryzała i popiskiwała-tak bardzo chciała sie tam dostać
Amka

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: Amka »

ja tez dawałam sznszylkowi sół , teraz juz go nie mam , zdechł niestety , juz był w podstarzałym wieku :(:(:( , ale kiedys musi sie to zdarzyć , nie długo kupuje se nowe i nie wiem czy bede dawac im sól czy nie zobacze czy im zasmakuje )
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: Szyszek1993 »

Moj nie ma soli i jakoś zyje! he he Ale czy ona jest konieczna?
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: Kiara »

Teraz kupuje mojemu szynszylowi specjalne witaminy o odpowiednim składzie tak aby nie było żadnego niedoboru.No cóż.Z tą solą to nigdy nie wiadomo.
Szyszek1993
Moderator
Posty: 808
Rejestracja: 25 sty 2007, o 13:18

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: Szyszek1993 »

No ja mojemy kupiłem jakies minerały i zabardzo mu nie podchodza!
Kiara
Posty: 733
Rejestracja: 7 gru 2006, o 09:09

Re: Sól dla szynszylka

Post autor: Kiara »

Mój akurat je jak szalony.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości