Specjalizacje BIOLOGIA UJ

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Specjalizacje BIOLOGIA UJ

Post autor: prezesowaaa »

Czy ktoś ze studiujących już może mi powiedzieć czy dane podane na stronie odnośnie specjalizacji z biologii są aktualne czy coś się w nich zmieniło? Do wyboru są podane czy coś ubyło/przybyło?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2009, o 21:41 przez prezesowaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
pumba

Re: Specjalizacje BIOLOGIA UJ

Post autor: pumba »

do jakich specjalizacji potrzebna jest chemia rozszerzona? to faktycznie na podstawie tego przedmiotu przydzielają, badz nie do egzaminu? /
Awatar użytkownika
prezesowaaa
Posty: 234
Rejestracja: 18 cze 2009, o 22:58

Re: Specjalizacje BIOLOGIA UJ

Post autor: prezesowaaa »

słyszałam ze do biochemii jest potrzebana ale nie wiem nadal czy ta specjalizacja jest jeszcze dostepna bo podobno kierunek taki otwieraja.
zielony motylek
Posty: 37
Rejestracja: 21 sie 2007, o 22:43

Re: Specjalizacje BIOLOGIA UJ

Post autor: zielony motylek »

Teraz mamy system dwustopniowy. Specjalizacje ze strony dotyczą studiów magisterskich 5-letnich.
Biochemia i Biofizyka są kierunkami otwartymi na wydziale biotechnologii i po licencjacie można się starać tam dostać na magisterkę. Aczkolwiek pracę licencjacką można pisać np. z biochemii w Zakładzie Biochemii Glikokoniugatów.
Pracę licencjacką można pisać w każdym zakładzie, czy katedrze.
Studia II stopnia rozpoczną się dopiero od roku 2010/2011. Specjalizacjami będą prawdopodobnie (jeszcze pani dziekan jednoznacznie się nie określiła): antropologia, biologia komórki, biologia roślin, biologia środowiskowa, genetyka i biologia rozrodu, neurofizjologia. Z tym, że każda specjalizacja i tak jest rozległą dziedziną.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości