spis książek i niezbędnych materiałów

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
atomuffka
Posty: 4
Rejestracja: 7 sie 2009, o 14:24

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: atomuffka »

Czy istnieje moze jakas strona internetowa z której mozna by sobie ściągnąc rózne prelekcje, materiały itp., na Irok lekarskiego w Zabrzu?
Pabianka
Posty: 79
Rejestracja: 3 sie 2008, o 13:01

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Pabianka »

Załóżcie sobie jakiegoś maila roku, czy konto np na chomiku to wyślę więcej, bo nie jestem tego wszystkiego do każdego z osobna wysłać
fenyloetyloamina
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2009, o 14:40

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: fenyloetyloamina »

hej] ja tez zaczynam tego roku medycyne na SUM w Katowicach , i proszę równiez o ten skrypt ] serdeczne dzięki z góry ] meil [at].pl
pozdrawiam
Awatar użytkownika
wióro
Posty: 276
Rejestracja: 27 kwie 2009, o 12:38

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: wióro »

A jakie są obowiązkowe książki na 1. rok w Katowicach ? i jakie podręczniki pomogły Wam przetrwać tą masakrę"(cytat z forum ) tj. które oprócz obowiązkowych są niezbędne do nauczenia się zagadnień i zdania egzaminów ?
Czy opłaca się kupować wszystkie książki ? (nowe czy też używane) czy jest szansa jakieś wsypożyczać (jakie?)
Jeśli to nie byłoby problemem mógłbym tez prosić o skrypt [at].com
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: salamandra »

Skrypt z histologii,o którym jest tu mowa nie obowiązuje w Katowicach.Jest autorstwa szefa katedry w Zabrzu-doc Wojnicza.Nie kupujcie wszystkiego,o czym pisze sie na forumZabrze i Katowice maja inne wymogi odnośnie podręczników.
Awatar użytkownika
Battalie
Posty: 26
Rejestracja: 4 sie 2008, o 12:00

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Battalie »

Ja natomiast, mam pytanie odnośnie podręczników do języków. Czy je też łatwo można dostać w bibliotece? Chodzi mi przede wszystkim o książki do angielskiego, bo z doświadczenia wyniesionego ze szkoły średniej ( ) wiem że one zazwyczaj mają skłonność do szybkiego przedawniania się". Czy lepiej kupić jednak podręczniki językowe i móc sobie po nich legalnie baźgrolić
wikwik
Posty: 14
Rejestracja: 10 sie 2009, o 18:47

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: wikwik »

Jestem z 2 roku stomy. jakbyscie chcieli o coś zapytać. Co do podręczników do języków to nie wiem czy sa w bibliotece, a jesli już to na pewno nieliczne Kupować nie trzeba, zawsze można skserować. Wyjdzie taniej jak na poczatku roku hurtem gdzies cała grrupa dacxie do skerowannia

[ Dodano: |14 Sie 2009|, o 02:08 ]
Jeśli chodzi o Zabrze. Ksiazek w bibliotece ogólnie jest dość sporo, ale na pewno dla wszystkich nie starczy. Do biblioteki możecie iśc doiero jak dostaniece legitymacje. Akurat 1 i 2 rok i dla stomy i dla lekarskiego sa podobne wiec książki w większości tez takie same. Najczęsiej stoma moze opuścic pare nazw z antomi. Jęsli chodzi o antomie to uczcuie sie z tego, co wam sie najlepiej czyta. Ja osobiście nie przepadałam za skawina czyli za skryptami z Krakowa. jest Bochenek. Fajne jest w nim to że szybko sie go czyta bo dużo informacj sie po prostu omija. Pituchowa jest jakby jego streszczeniem. Do antomii topograficznej dla srtomy pod kniec 1 roku dla leakrskiego na 2 roku dopiero polecam skrypt prof Slusarczyka z biblioteki i dla lekarskiego jeszcze antomiczne podstawy postępowania lekarskiego, co np krąży w wersji elektroniczne po internecie. Do OUN Gołąb sie może przydac bo Bochenek jak dla mnie nieco cięki, a ze skryptów nic nie rozumiałam, bo za bradzo schematycznie. Atlasy Według mnie najlepdsze stre atlasy Simielnikova i na szpilkach z OUN sa z nich zdjecia. z Histolgii katedra wysyła materuiały na maila. Biofizyyka. Juz Wa współczuje Z książek Jaroszyk, kilka stron z Kędzi i Pilawski. Stare książki, poczytacie sobie np ze trwaja prace nad mikrosopem elektronomy, albo że planuje się lot w kosmos. mOzecie nauczyc sie całek i różniczek jak Wam się nudzi w wakacje Biologia raczej przyjmne. już nie pamietam książek, bo strasznie duo tego buło, ale to konkretne sytrony, zawsze jest wypsane dokładnie co na zajęcia. można ksiazki z biblioteki np Drewa była ale ozna tez kupować na biezaco na kswero bo pani Basia wie co potrzeba np na 5 ćwiczeni, albo dkupić juz cały komplet od starszych roczników. I nie przerażać sie ilościa, bo nie trzeba bardzo szczegółow, chyba ze sie coś jakiemu s asystentowu uwidzi. Chemia. Skrypt albo z biblioteki, albo kupiony nowy na katedrze, albo od straszych roczników. Socjologia medycyny nawet nie wypożyczajcie tej ksiązki co wam podadza bo jej nawet nie otowrzycie. Pierwsza pomoc. skryptu chyba nie potzreba. wystarczy coś psłuchać na zajęciach a reszt esię wymyśli na zaliczeniu. Informatyka kserówki. Protetyka ze stomatologii książka Krocin. Tyle co do książek

[ Dodano: |14 Sie 2009|, o 02:15 ]
Jeszcze na temat innych potrzebnych rzeczy.
1) Fartuch. nie musi być taki jak Katowicahc czyli wiązany z tyłu, nie potrzeba też żadnej czapki/ chustki na głowe. na 1 roku myśle ze wystarczy taki zwykły bawełniany fartuch bo sie na chemii moż epobrudzic, i na bichemie sie przyda, a tai lepszy to sobie kupice na 2 roku. Na antomie tez fartuch i mowią zeby był inny bo formalina itd Butów nie potrzeba na antomie, ani maseczek, ani pęset. Polecam rękawiczki, chociaż Profesor zachęca żeby bez, ale ja jakoś nie mogłam
[at]) buty sa potrzeben stomatoogoii teoretycznie na protetyke i pierwsza pomoc, ale przyznam się ze ja się o tym dowiedizłam po skończneiu zajec, ale niektóre grupy zmieniałuy. mOżan zawsze miec foliowe worki.
3) na histologie gladki zeszyt i kredki (wystarcza różowe i fioltowe), bo będizecie sie bawić w przedszkolaków i rysować to co widziciepo mikroskopem. dla mnie wsyztko wygląda tak samo
4)na biologi kredki
5)na biofiuzyke duzo arkuszy papiru kancelaryjnego w kratke i papier milimetroy na sprawozdania
Santa_Justina
Posty: 49
Rejestracja: 4 lip 2009, o 16:12

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Santa_Justina »

Biofizyka jest az tak trudna czy asystenci nadambitni, ze juz nam wspolczujesz?
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: salamandra »

Biofizyka-trudna,asystenci nadambitni,egzamin najbardziej stresujący na 1-szym roku,postać profa.sprawia,że zapominasz wszystko.
ps.biofizyki uczysz się na pamięć-bo nikt jej nie rozumie.
(do wikwik-ale sie spisałaś wszystko już bylo na forum.no może nie w tym temacie)
Awatar użytkownika
AmoSo
Posty: 163
Rejestracja: 22 wrz 2007, o 10:55

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: AmoSo »

wi&#xF3ro pisze:Jeśli to nie byłoby problemem mógłbym tez prosić o skrypt
w katowicach już sobie powoli recytujcie sawickiego ale to dopiero od2sem jest histo. książek nie opłaca się kupować, chyba, że w jakiś celach dekoracyjnych bochenka, no i problemy są z atlasem, z biblioteki najczęściej dostaje się sinielnikowa. reszte rzeczy będziesz albo kserował, albo kupisz od starszych roczników. i żeby nie było że nie ostrzegaliśmy, bo na forum ktoś prosił o praktyczne rady, to na pierwsze zajęcia przychodzi się już przygotowanym i śpiewającym ody do cyklów komórkowych itp. (z tym przygotowaniem piszę całkiem serio, żeby nikogo nie zmylił tekst o śpiewaniu )
Santa_Justina
Posty: 49
Rejestracja: 4 lip 2009, o 16:12

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Santa_Justina »

Trezba mieć super extra opanowany material rozszerzonej fizyki z liceum zeby cokolwiek zalapac na biofiz.? (no chyba ze serio uczy sie tego na pamiec:P )
Siłaczka
Posty: 23
Rejestracja: 16 kwie 2009, o 14:17

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: Siłaczka »

Odnośnie Sawickiego-chetnie sprzedam histologię (wydanie 4-zielona okładka)za 50 zl(kupione za 119zl).Trochę zakreślone kolorowym zakreślaczem (kontakt przez PW).
salamandra
Posty: 68
Rejestracja: 28 lip 2008, o 17:14

Re: spis książek i niezbędnych materiałów

Post autor: salamandra »

Santa Justina.fizyka z LO wcale się nie przyda,to zupełnie coś innego oprócz podobnej nazwy.Musisz nauczyć się na pamięć.czarna magia.
A na egzaminie dobrze jest mieć szczęście,bo jest ustny.Wszystko zależy jaki zestaw wylosujesz i jaki humor będzie miał egzaminujący.Wyniki egzaminu poradoksalne-często zdają osoby,które umieją ledwo ledwo a ci co byli obryci i trafili na zły zestaw idą na wrzesień.
Reasumując-biofizyką nie rządzą żadne prawa.wystarczy mieć odrobinę szczęścia
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości