sposób na piekną cere

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Eklerka »

Skoro widzisz efekty to mnie pcoieszylas. A w jakiej dawce bralas?
ziezie
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:56

Re: sposób na piekną cere

Post autor: ziezie »

Przez pierwszy miesiąc brałam 1 tabletkę 2 razy dziennie, a w drugim miesiącu zmniejszyła mi dawkę do 1 tabletki dziennie.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Eklerka »

ja biore pol tabletkki dziennie
ziezie
Posty: 25
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 19:56

Re: sposób na piekną cere

Post autor: ziezie »

Od początku brałaś taką dawkę, czy miałaś zmniejszoną?
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Eklerka »

pierwszy dzien 1 tabletka, potem po pół
Jucha-klucha
Posty: 33
Rejestracja: 19 sty 2007, o 19:26

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Jucha-klucha »

ja też brałam antybiotyki i dermatolog kazał mi smarować się rano i wieczorem Brewoxylem (nie jestem pewna czy tak to się pisze). Antybiotyki nie pomogły mi wcale! brewoxyl owszem, był niezły, ale skure miałam suchą jak pieprz. wkońcu zrezygnowałam z lekarzy i sama się sobą zajęłam. Zaczęłam używać taniego i dobrego benzacne (5%), który brdzo mi pomaga. Teraz już prawie nie mam żadnego problemu (sporadycznie jakiś mały pryszcz się pojawi) i nie odmawiam sobie żadnych przyjemno0ści (czekolada ).
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Eklerka »

Jucha-klucha pisze:dobrego benzacne
dostalam uczulenia, spuchlami twarz i dostalam zastrzyk odczulajacy / wcale nie taki dobry
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Iwus »

Przyczyn trądziku może być bardzo wiele,i każdy z nas może inaczej reagowac na dany lek,dlatego w leczeniu bardzo ważny jest wywiad lekarski,obsewowanie czy np po zjedzeniu konkretnego produktu nie pojawai sie wiecej wyprysków.

Od napisania mojego posu mineło sporo czasu i można stwoerdzić,że jestem na dobrej drodze,czego i wam życzę.
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: sposób na piekną cere

Post autor: arti »

najlepsze jest szare mydlo tak radzi bardzo dobry dermatolog
króliczek
Posty: 8
Rejestracja: 30 lis 2007, o 14:38

Re: sposób na piekną cere

Post autor: króliczek »

TAK IWUS JA MAM. Miałam trądzik ale się go pozbyłam. Musisz być konsekwentna. Po pierwsze: nie jedź dużo słodyczy bo zawierają sebum. Po drugie kup sobie jakiś zestaw anty trądzikowy jak dla ciebie to nie wiem.avon, soraya czy jakoś tak w drogerii na pewno coś znajdziesz. Musisz używać toniku, kremu codziennie systematycznie a to na pewno pomoże. Dieta także ci pomoże. Znaczy mniej słodkiego więcej owoców i warzyw.

Mam nadzieje że pomogłam.

POZDRAWIAM

[ Dodano: Sob Gru 01, 2007 08:29 ]
AAAA i jeszcze jedno: nie używaj mydła do mycia twarzy bo ją wysusza i produkuje sebum ( pierwszy krok do pryszczy) najlepiej używać. do mycia twarzy żelu.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: sposób na piekną cere

Post autor: tin »

Nie można udzielic jednej rady wszystkim króliczko
Ja sam stykam sie z różnymi przypadkami trądzików i rodzajów cer. U kobiet dochodzą tez zmiany hormonalne.
Można czasem trafic samemu nazłoty środek i pozbyc się problemu, ale wiele osób dopiero po którejś z kolejnych wizyt u dermatologa sie go pozbedzie. Bo napewno jedna wizyta nie jest gwarantem. A znam kilka osób, które zrezygnowały z porad dermatologa juz po jednej wizycie. On przeciez tez nie jest cudotwórcą i trzeba dać mu czas.
I jesli mowimy o konsekwencji, którą proponujesz. Nie zawsze jest opłacalna, bo czasem skóra przestaje tolerować jakis składnik środków do pielęgnacji.
Co więcej nadmiar ich może doprowadzic do szybkiego przetłuszcania sie, łuszczenia i ogólnego pogorszenia stanu cery. Przy czym niekoniecznie nalezy ich unikać. Dodam też, iz sięganie po kosmetyki z wyższej półki cenowej nie musi dac lepszego efektu niz mixt. alkoholowa z rezorcyna i detreomycyną, czy maść cynkowa.
Zgadzam sie natomiast w 100%, że nie nalezy używać zwykłego mydła do twarzy-znaczy stałego(w kostce). To nie jest tylo kwestia wysusznia skóry, jest ono tak chemicznie uzdatnione, że tworzą się na nim osady, nieprzyjazne pH itp. Najbardziej izotoniczne dla wrażliwej skóry twarzy są płynne, półpłynne postacie mydeł i żeli. I od tego powinniśmy zacząc kurację. Reszte podpowie dermatlog.
Ostatnio zmieniony 8 gru 2007, o 21:23 przez tin, łącznie zmieniany 1 raz.
Eklerka
Posty: 173
Rejestracja: 6 cze 2006, o 18:25

Re: sposób na piekną cere

Post autor: Eklerka »

kr&#xF3liczek pisze:Po pierwsze: nie jedź dużo słodyczy bo zawierają sebum.
chyba nie wiesz co to sebum. To naturalna wydzielina skórna, bariera przed bakteriami, grzybami, nawilza naskórek
arti
Posty: 437
Rejestracja: 2 sty 2007, o 15:51

Re: sposób na piekną cere

Post autor: arti »

O ile pamiętam to serum moze również powodować zatykanie porów
tak ?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość