SPRAWDZANIE MATUR W OKE

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

SPRAWDZANIE MATUR W OKE

Post autor: Qulimbo »

Siema wszystkim,

Wysłałem formularz do Poznania do OKE (ale moje pytanie dotyczy wszytskich)
i dali mi już termin i nędzny czas (bo pół godziny) na sprawdzenie prac z rozszerzonej bioli i chemii.

Jest do was pytanie : Czy ktoś z was może sprawdzał sobie prace i potem wysyłał odwołanie żeby wam ponownie komisja sprawdziła testy? Jeśli tak, to czy możecie mi co do tego podać jakies wskazówki jak się za to zabrac, jakich argumentów w raazie czego użyć w tym podaniu itp, jakie oni tricki stosują, by się od pracy odgonić sprytnie a mnie zmylic?

Bardzo proszę was o wsparcie, to dla mnie ważne. Maturę napisałem na: Biola R:73%, a chemia R: 83%. Ale na bank jestem pewien, że jesli nie zapomniałem jednostek, to z chemii powinno być o 10% więcej, a biologia - z przezorności - bo jest całkowicie humanistyczna czyli zależy od mociumpańskiego widzi-mi-sie ]

Proszę was o pomoc!
Mrówek
Posty: 331
Rejestracja: 31 mar 2008, o 20:16

Re: SPRAWDZANIE MATUR W OKE

Post autor: Mrówek »

najpierw trzeba oglądnąć pracę zgodnie z kluczem a potem sie odwoływać
madziulka777
Posty: 41
Rejestracja: 5 lip 2008, o 13:05

Re: SPRAWDZANIE MATUR W OKE

Post autor: madziulka777 »

Ja sprawdzałam maturę z chemii i biologii w OKE w Jaworznie. Bez większego skutku niestety.

Jeśli chodzi o chemię, to również wydawało mi się, że powinnam mieć więcej, ale jak się okazało popełniłam głupie błędy jak np. złe współczynniki w równaniu czy strzałki w dwie strony zamiast tylko w jedną, a za takie szczegóły leciały punkty.

Natomiast z biologii obcinali punkty za każde złe słowo i wyrażenie. Np. w zad. 5 odp. miała brzmieć, że enzym obniża energię aktywacjireakcji". Ja pominęłam słowo w cudzysłowie i już zero pkt., a nie było, o co się upominać, bo tak było napisane w kluczu, który dostaliśmy do sprawdzania pracy, że bez tego słowa nie uznają. Albo inny przykład zadania o enzymach, gdzie nie uznali mi odp. cukry, bo miało być wielocukry lub polisacharydy. Większość pkt. odjęli mi właśnie za takie nie wpasowanie się w klucz albo użycie złego słowa. Nie było, nawet od czego się odwoływać, bo tak pisało w ich schemacie oceniania.

Ale istnieje taka możliwość, bo niektórzy widziałam próbowali. Tam przy sprawdzaniu pracy musisz poprosić o odpowiedni druk i określić z jakimi zadaniami się nie zgadzasz wraz z uzasadnieniem. Można się było nawet skonsultować, z jakimś ekspertem z danego przedmiotu z oke, przynajmniej w Jaworznie tak było.

Mnie się nie udało nic wywalczyć, ale może przynajmniej Tobie się uda
Qulimbo
Posty: 96
Rejestracja: 3 lip 2008, o 10:19

Re: SPRAWDZANIE MATUR W OKE

Post autor: Qulimbo »

Naewt nie próbuje - jak mnie straszą że obniżą punkty to niech mnie w tyłek pocałują Dziekuję Ci ogromnie za bardzo wyczerpującą odpowiedź. Ja dam spokój - matura nie odzwierciedla wiedzy. Jestem poszkodowany po cieżkiej pracy bez imprez przez ostatnie 12 lat. Ale i tak się dostanę tam gdzie chcę raczej, wiec jestem spokojny w miarę. Będzie dobrze

Jeszcze raz dziękuję! Miłych dni.
rabbit
Posty: 81
Rejestracja: 25 lip 2006, o 10:09

Re: SPRAWDZANIE MATUR W OKE

Post autor: rabbit »

madziulka777 pisze:Np. w zad. 5 odp. miała brzmieć, że enzym obniża energię aktywacjireakcji". Ja pominęłam słowo w cudzysłowie i już zero pkt.,
Dziwne bo ja też nie napisałam słowareakcji a przyznali mi punkt
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: SPRAWDZANIE MATUR W OKE

Post autor: a_niap »

To zalezy od egzaminatora.

W OKE krakow nie ma mozliwosci odwolywania sie od wynikow matur, zreszta jest gdzies takie rozporzadzenie ze przyznana przez komisje punktacja jest ostateczna. Conajwyzej mozna sobie popatrzec na swoja prace, chociaz w sumie nie ma po co bo w internecie mozna zobaczyc zadanie po zadaniu i przyznane lub nie punkty.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości