Sprawiedliwość na studiach?

Forum studenckie dla przyszłych, obecnych i byłych studentów kierunków przyrodniczych i pozostałych. Podziel się swoimi doświadczeniami, radościami i smutkami
kosinka

Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: kosinka »

Czy nauczyciele, wykładowcy, lektorzy stawiają komuś ocenę za nazwisko, bo kogoś
lubią bardziej, wygląd itp

Pytam bo jestem licealistką i interesuje mnie to.
bagatha

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: bagatha »

nie chce Cie martwic, ale tak.
nie wiem jak inni, ale mnie juz po I semestrze I roku nic nie dziwiło i nie zdziwi do teraz.
ale przypadkiem nie zamarwiaj sie tym, bo nie ma sensu! pamietaj: oliwa zawsze sprawiedliwa i prawda kiedys zawsze wychodzi i trzeba tez sobie powtarzac,ze przeciez prowadzacy i wykladowowcy do takze w jakims tam stopniu ludzie
pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: Guru »

Czy nauczyciele, wykładowcy, lektorzy stawiają komuś ocenę za nazwisko, bo kogoś
lubią bardziej, wygląd itp
jak najbardziej tak! nie ma sie co oszukiwac ze nie ma takich sytuacji, nie czarujmy sie! jest tak szczegolnie na prestizowych kierunkach.

bagatha pisze: oliwa zawsze sprawiedliwa i prawda kiedys zawsze wychodzi i trzeba tez sobie powtarzac,ze przeciez prowadzacy i wykladowowcy do takze w jakims tam stopniu ludzie
hmmm. oliwa wcale nie jest sprawiedliwa, szczegolnie w omawianym przypadku
bagatha

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: bagatha »

W tym momencie nie, ale kiedys wychodzi na wierzch i warto trzymac sie tego, bo inaczej idzie sie wykonczyc psychicznie
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: Guru »

na pewno oliwa nie bedzie sprawiedliwa podczas studiow, nawet na tych o sprawiedliwosci :]
Laura
Posty: 177
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

studia

Post autor: Laura »

Jak ja studiowałam, to zawsze łatwiej było tym, którzy mieli już znane nazwisko (bo np. ojciec był architektem, matka świetnie radziła sobie z projektami, brat, wujek, ciotka nie mieli sobie równych). Tak jest wszędzie - nie ma się co oszukiwać.
Teba
Posty: 218
Rejestracja: 20 paź 2005, o 01:00

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: Teba »

A ja na razie nic takiego nie zauważyłem na mojej słodkiej biologii. Mnie jak na razie nikt nie potraktował niesprawiedliwie, a na pewno nie mam żadnychkontaktów ani znanego nazwiska. Staram się i wychodzi, nie staram się - nie wychodzi. Słyszałem natomiast, że na prawie tego typu niesprawiedliwość to standard, zwłaszcza przy aplikacji, gdzie trzeba sie postarać o opiekuna czy coś takiego. Współczuję prawnikom.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: Guru »

Teba pisze: Słyszałem natomiast, że na prawie tego typu niesprawiedliwość to standard, zwłaszcza przy aplikacji, gdzie trzeba sie postarać o opiekuna czy coś takiego. Współczuję prawnikom.
na prawie to standard juz od pierwszego egzaminu w pierwszym semestrze.
Chlamydocassis
Posty: 179
Rejestracja: 5 mar 2006, o 15:05

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: Chlamydocassis »

Jeśli chodzi o mnie to nie spotkałem się z niesprawiedliwym traktowaniem na biologii- zawsze jest jasne kryterium oceniania, egzaminy w większości mają postać testów a kolokwia zawsze można przedyskutować z prowadzącym. Jest nieźle- aczkolwiek słyszałem o niesprawiedliwym traktowaniu na moim kierunku, są to raczej pojedyncze przypadki
Awatar użytkownika
Mawr
Posty: 542
Rejestracja: 26 sie 2005, o 01:00

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: Mawr »

U mnie (to znaczy wydział biologii UW) zgrubsza jest wszystko wpoządku. Są pewne rodzyki co prawda ale chyba jak wszędzie. Wkońcu wszystko zalezy od prowadzących.
Yoanna

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: Yoanna »

U mnie teraz na 2 roku (BIOLOGII) musimy się aktywnie zgłaszać na zajęciach aby dostawać plusy To jest narzucone z góry- trzeba się normalnierzucać ze swoją wiedzą, bo inaczej obniŻają Ci oceny za brak aktywności- bo wg nich jeśli się nie zgłaszasz, nic nie umiesz, a przecieŻ są ludzie którzy naprawdę są mądrzy i uzdolnieni w pewnych dziedzinach ale są nieśmiali i nie chcą być nadgorliwi . No i wracając do tematu- ja moŻe u siebie na studiach nie zauwaŻyłam jakichś takich sytuacji Żeby ktoś miał łatwiej przez nazwisko, ale zdecydowanie wiele ludzi dostaje dobre oceny i plusy zaladną minę do złej gry Ostatnio zauwaŻyłam,Że wiele osób jest doceniana przez ćwiczeniowców nie tyle za swoją wiedzę czy umiejętności, ale za to jak duŻo śmiesznych rzeczy opowiada, jak mówi duŻo interesujących wiadomości ale kompletnie nie na temat, czy po prostu przez zwykłe lizusostwo. A Że prowadzący lubią jak na zajęciach jest wesoło, to takie osoby uwaŻane są później za aktywne
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: lynxlynx »

hm hm, cóż, powiem tak: sprawiedliwości nie ma co na studiach szukac, wszędzie są normalni ludzie i wszędzie też znajdą się głąby. my na wykładzie z genetyki usłyszeliśmy, że biotechnologia toperły wśród wieprzy (tzn. biologów), wykładowca nie dostał po ryju tylko ze względu na swoją płec (kobieta). ale są też ludzie, którzy głęboko gdzieś w mrocznych odmętach swojego odbytu mają lizusów, uprzedzenia, a patrzą tylko na stan wiedzy i wiedzą czego i jak wymagac. ale ci, niestety, są w znacznej mniejszości. jeszcze mniej jest tych, którzy studentów traktują jak ludzi, a nie narzędzie do odwalenia swojej roboty. dlatego wielki szacun dla prof. Nazimka (chemia środowiskowa UMCS) za jego pasję i podjęcie dyskusji ze studentami na najróżniejsze tematy(kto go zna, ten wie)
anika3334
Posty: 86
Rejestracja: 7 maja 2006, o 21:25

Re: Sprawiedliwość na studiach?

Post autor: anika3334 »

kosinka pisze:Czy nauczyciele, wykładowcy, lektorzy stawiają komuś ocenę za nazwisko, bo kogoś
lubią bardziej, wygląd itp
Wszędzie są równi i równiejsi . ale nie ma co sie poddawać, zacisnąć zęby i do przodu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości