Srebro Ag+ i złoto Au+++ jonowe

Forum chemiczne zajmujące się badaniem zjawisk makroskopowych, atomowych, subatomowych i międzycząsteczkowych w układach chemicznych, przy uwzględnieniu praw i pojęć fizyki
1heniu
Posty: 1
Rejestracja: 8 sty 2020, o 01:31

Srebro Ag+ i złoto Au+++ jonowe

Post autor: 1heniu »

Witam serdecznie wszystkich. Mam taki temat który pokrótce przedstawię teoretycznie. Mam wodę demineralizowaną zbadaną miernikiem TSD-3 i ma zanieczyszczeń o PPM, więc założenie jest takie że jest to czysta woda. Wkładam tam elektrody z czystego srebra 99,99% i załóżmy że robię małym prądem jony monoatomowe Ag+ i założenie jest takie że takie te jony są o stężeniu 2 PPM. To jest jon bez jednego elektronu na na ostatniej powłoce. Teraz zmieniam elektrody na elektrody złoto 99,99% i wytwarzam dalej jony złota Au+++, to są jony bez trzech elektronów na ostatniej powłoce. Nie jestem chemikiem i mało się na tym znam ale myśle że to dość zrozumiale opisuję. I tak to robie do stężenia całkowitego 10 PPM.

I pytanie jest takie jak to wygladać będzie chemicznie, czy będzie jakaś reakcja między tymi jonami złota i srebra, czy będzie jakis konflikt miedzy tymi jonami zachodzić czy poprostu bedą się od siebie odpychać i nie zachodzić w żadne reakcje z racji tego że oba jony i srebra i złota mają dodatni ładunek, co się zadzieje ? Serdecznie pozdrawiam.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości