starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Dodatkowe materiały przygotowujące do nauki celem poprawy matury z biologii. Pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych.
Awatar użytkownika
lullabym91
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 15:00

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: lullabym91 »

madeline_l pisze:lullabym91 dzięki musiałam się trochę z tym nagimnastykować, bo oke oczywiście pomyliło się przy sprawdzaniu i na początku wynik miałam niższy. Gdybym nie złożyła podania o wgląd to pewnie nikt by tego nie zauważył.

black-cat progi obstawiałabym tak nienormalnie wysokie jak w tym roku Także trzeba spiąć pośladki i uczyć się, uczyć się, uczyć się! Konkurencja nie śpi. Moim planem B będzie powrót na uczelnie po dziekance, ale mam zamiar nie realizować żadnego innego planu niż dostanie się w przyszłym roku. 3 pkt jednak trochę bolą
Czyli wzięłaś specjalnie dziekankę, żeby mieć czas na przygotowanie się do maturki ? O wow Masz rację, konkurencja nie śpi, a ogólnie matura nie jest trudna i taka jest prawda, trzeba mieć ogrom wiedzy, ale i szczęścia Trzeba wierzyć i być dobrej myśli !
Awatar użytkownika
lullabym91
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 15:00

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: lullabym91 »

korekta, nie jest łatwa * !
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Ja chce od dziś już zacząć! . da się matme rozszerzoną ogarnąć mając tylko podstawy w pół roku?

Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

miikosky przeprowadziłam sobie analizę progów oceniając realne szanse na dostanie się. Celowałam w 3 przedmiotowy Wrocław, bo mam dobrze matmę na podstawie, nowe uczelnie ( Kielce, Rzeszów, Zielona Góra) i te które miały niskie progi w latach poprzednich: PUM - stoma, Katowice/Zabrze zawsze mają najniższe progi, Lublin - stoma.

lullabym91 spędziłam w tym roku miesiąc na praktach. Był to chyba najbardziej zmarnowany czas w całym moim życiu. Kompletnie nie podoba mi się to jak mogłaby wyglądać praca po studiach jeśli wybrałabym zawód, na który 90% moich znajomych jest skazanych po tym kierunku. Także dziekanka to dla mnie czas i na naukę, i żeby odpocząć od uczelni i trochę zadbać o swoje zdrowie. Porównując do sesji to na maturę można się w miesiąc nauczyć
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: ameba11 »

madeline_l, gratuluję świetnie napisanej chemii , czy studia na farmacji jakoś ci w tym pomogły czy nauczyłaś się na tyle sama? Na którym jesteś roku ?
Awatar użytkownika
madeline_l
Posty: 136
Rejestracja: 12 sty 2012, o 17:24

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: madeline_l »

ameba11 dziękuję po 3 roku. Jak patrze na ostatni rok to raczej utrudniły mi zadanie. Materiał na studiach znacząco się różni, może wymaga trochę powtórki z liceum, ale nie aż na takim poziomie żeby okazało się to przydatne. Dodatkowo studia ograniczają bardzo czasowo. Bywały dni kiedy mogłam na spokojnie siąść na 2-3 h robić zadania tylko i wyłącznie z chemii, a czasem tydzień był tak napięty, że ledwo wyrabiałam z bieżącym materiałem na kolosy.
Awatar użytkownika
lullabym91
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 15:00

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: lullabym91 »

madeline_l pisze: lullabym91 spędziłam w tym roku miesiąc na praktach. Był to chyba najbardziej zmarnowany czas w całym moim życiu. Kompletnie nie podoba mi się to jak mogłaby wyglądać praca po studiach jeśli wybrałabym zawód, na który 90% moich znajomych jest skazanych po tym kierunku. Także dziekanka to dla mnie czas i na naukę, i żeby odpocząć od uczelni i trochę zadbać o swoje zdrowie. Porównując do sesji to na maturę można się w miesiąc nauczyć
Rozumiem. Odpoczywaj w takim razie, ale i ostro bierz się za naukę, przeczuwam, że sobie świetnie poradzisz Matme zdawałaś podstawową czy rozszerzoną ? Też mam dobrze zdaną matmę, ale podstawową (92%) nawet nie patrzyłam czy gdziekolwiek jest ona brana pod uwagę. Mi się ogromnie marzy Lublin !
Awatar użytkownika
lullabym91
Posty: 16
Rejestracja: 18 wrz 2015, o 15:00

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: lullabym91 »

madeline_l pisze: lullabym91 spędziłam w tym roku miesiąc na praktach. Był to chyba najbardziej zmarnowany czas w całym moim życiu. Kompletnie nie podoba mi się to jak mogłaby wyglądać praca po studiach jeśli wybrałabym zawód, na który 90% moich znajomych jest skazanych po tym kierunku. Także dziekanka to dla mnie czas i na naukę, i żeby odpocząć od uczelni i trochę zadbać o swoje zdrowie. Porównując do sesji to na maturę można się w miesiąc nauczyć
Rozumiem. Odpoczywaj w takim razie, ale i ostro bierz się za naukę, przeczuwam, że sobie świetnie poradzisz Matme zdawałaś podstawową czy rozszerzoną ? Też mam dobrze zdaną matmę, ale podstawową (92%) nawet nie patrzyłam czy gdziekolwiek jest ona brana pod uwagę. Mi się ogromnie marzy Lublin !
_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Helo geriatria jak tam przygotowania do matury ?

EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: EwKa1202 »

Wszystko i wszyscy do okola demotywuja ale staram się robić swoje, choć zupełnie nie wiem czy mam przerabiać znów te same książki czy inne.

_włóczykij
Posty: 1578
Rejestracja: 8 kwie 2011, o 21:18

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: _włóczykij »

Ale Ty młoda jesteś.94, ja 92 Nie przejmuj się innymi. mówię Ci . ja się boję, bo znów mnie coś rozkłada

EwKa1202
Posty: 140
Rejestracja: 19 lip 2013, o 12:29

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: EwKa1202 »

Dzięki za slowa otuchy. Powiem Ci, że mnie tez, wszystko przez te zmienne pogody. STudiujesz coś?

Nocardia
Posty: 29
Rejestracja: 30 maja 2015, o 17:12

Re: starszyzna - matura 2016 - stara podstawa

Post autor: Nocardia »

Ja studiuję i to jest jakaś masakra Nie wiem jak ogarnę tą naukę do matury i naukę bieżącą na uczelnię
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość