Start nauki do matury 2011 i 2012

Rozmowy na temat matury z biologii. odpowiedzi na trudne pytania, rozwiązywanie zadań, arkusze maturalne z biologii
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: night »

heh.czy się odechce to zobaczymy, ale sądzę, że będą takie momenty ^^ jednakże ta matura i przygotowania do niej mi się śnią już po nocach dlatego kuć na ostro nie będę, ale delikatnie lecieć z materiałem . zwłaszcza, że musze się sama przygotować bo jestem na humanistycznyltbrawa
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: an_an »

Ja ostro nie powtarzam, poświęcam godzinkę dwie w weekend, żeby nie być tak strasznie do tyłu No i mam dodatkową motywację, bo sporo jednak pamiętam z tego co było.
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: latomerii »

Night radziłabym ci korki z biologii w maturalnej, bo kiedy rozwiązujesz z kimś testy to jakoś to idzie, poza tym bacik nad głową, że masz się czegoś nauczyć na dany termin działa stymulująco, ale jeżeli w 3 klasie zaczniesz systematycznie powtarzać i będziesz miała trochę samozaparcia i determinacji to masz bardzo duże szanse
Trzymam kciuki
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: night »

dzięki wielkie za porady postaram się dostosować D ogólnie to kurcze się ciesze że trafiłam na to forum D bardzo mili ludzie i można się jakoś wesprzeć
Awatar użytkownika
paulina_47
Posty: 1092
Rejestracja: 1 lut 2009, o 14:52

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: paulina_47 »

Zrobie offtopa, ale tutaj musze ten temat poruszyć. Nigdy nie trafiłam na forum, na ktorym ludzie byliby bardziej życzliwi niż tutaj. mało agresji słownej, rzetelne wypowiedzi i OGROMNE wparcie. Nikt nie stara się dołować, obwiniać itp.
I to właśnie dzięki temu foru uwierzyłam, że mogę zdać te mature i przyłożyłam się do pracy.
Efekty widać.
MaOaM
Posty: 620
Rejestracja: 11 lip 2010, o 09:38

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: MaOaM »

paulina_47, tutaj jest mnóstwo wspierających i motywujących się nawzajem ludzi i to jest świetne nawet nie trzeba się jakoś bardzo udzielać, wystarczy trochę poczytać a chęci do nauki i do pracy żeby osiągnąć wymarzony cel same przychodzą dzięki wam wszystkim
Awatar użytkownika
an_an
Posty: 92
Rejestracja: 15 maja 2009, o 17:18

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: an_an »

Bo po prostu ludzie są fajni i przełamują stereotyp typowego internetowego forumowicza, który potrafi tylko obrażać. Trzeba się wspierać, bo siła jest w grupie a nie w jednostce Pozdrowienia dla wszystkich
Awatar użytkownika
martuśka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2009, o 11:26

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: martuśka »

Witam maturzystów ) Ja co prawda poprawiam drugi raz maturę, ale ciągle motywacji potrzeba, a dzięki Wam na prawdę bardziej się chce! Zauważyłam, że night też marzysz o psychologii, nie jesteś sama : ) Mi w tej rekrutacji zabrakło. 1 pkt. No i znowu matura, ale o marzenia trzeba walczyć. Chodziłam na korepetycje w tamtym roku z biologii, na prawdę pomagają, miałam raz w tygodniu po 3 godziny, dużo zadań i dużo przydatnej wiedzy mi wleciało, jednak matura była jaka była. W tym roku również korepetycję biorę, jednak w mniejszej ilości godzin, uważam, że są one potrzebne, bo zawsze to motywacja do nauki na termin", no i moja babka robi nam sprawdziany po każdym dziale przerobionym, więc tym bardziej trzeba się uczyć systematycznie. Mam nadzieje, że wszystkim w tym roku uda się dostać tam gdzie chcą, a tymczasem zabieramy manaty i do biologii D
Awatar użytkownika
night
Posty: 109
Rejestracja: 31 paź 2010, o 17:19

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: night »

martuśka, współczuję Ci całym serduchem1 pkt, niby nic, a zaważył w tym wypadku o wszystkim o tych korkach to i ja pomyślę chyba w 3 kl.bo właśnie z samoistną motywacją u mnie niekiedy ciężko trzymam wszystkie kciuki xd za Was:) musicie sobie poradzić ! i dostać na psychologię np w tym roku, żebyśmy sobie znów konkurencji nie robili za rok haha:D ej a martuśka, ile miałaś % z maturki z bio tak z ciekawości
Awatar użytkownika
martuśka
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2009, o 11:26

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: martuśka »

Pomyśl, pomyśl, korepetycje w 3 klasie jak najbardziej wystarczą, jeżeli już powoli sama się uczysz, a taki bacik nad głową jest bardzo potrzebny czasem (wiem bo sama często gęsto mam lenia ) )
Jeżeli chodzi o maturę to z biologii miałam oszałamiający wynik. 58%, liczyłam na więcej, jednak w walce z kluczem ewidentnie przegrałam. Jeżeli czytałaś opinie o tegorocznej maturze, to wiesz jaka ciekawa była ) Mam nadzieje, że w tym roku będzie lepsza matura, a przynajmniej więcej człowieka
Awatar użytkownika
detuamor
Posty: 67
Rejestracja: 7 lis 2010, o 21:03

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: detuamor »

Witajcie.
Odnośnie klucza odpowiedzi, wczoraj moja biologiczka przygotowała mi przykładowe pytania i odpowiedzi maturalne i razem je analizowałyśmy. Okazało się, że pytania są tak skonstruowane, że można je interpretować na różne sposoby, przez co, mimo że wie się, jak odpowiedzieć, nie trafi się w klucz, bo wyjmie się z tekstu słowo skała", a poprawną odpowiedzią jest twarde podłoże". Czasami trzeba nieźle kombinować i wypisywać wiele wynikających z siebie możliwości, żeby mieć większe szanse na zdobycie punktu. Ale w tym stresie, trudno wymyślić więcej, niż to, co samo nasuwa się do głowy. I wtedy tworzy się problem.
Jednak muszę stwierdzić, że klucz przy maturze z biologii to pestka w porównaniu z j. polskim

Tak, tak, o człowieka także się modlę.
Martuśka, a na jakie studia chcesz iść?
Awatar użytkownika
latomerii
Posty: 253
Rejestracja: 23 maja 2009, o 18:44

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: latomerii »

Faktycznie polski złośliwy jest. Biologia na rozszerzeniu tez jest ciekawa, bo jak za dużo wiesz to możesz przekombinować, bo zaczniesz się zagłębiać w szczegóły.
A bacik jest baardzo potrzebny.
Awatar użytkownika
any_way
Posty: 174
Rejestracja: 14 paź 2009, o 12:34

Re: Start nauki do matury 2011 i 2012

Post autor: any_way »

witam maturzystów

Dołączam do grona piszących maturę w 2012r. i marzących o studiach medycznych. Jak widać w podpisie, rzucam się na 3 przedmioty na rozszerzeniu. Najsłabiej czuję się z fizyki, od września przejdę się na jakieś konkretne korki. Cieszę się, że mamy niezłego nauczyciela od fizy, wcześniej wykładał na UW, to chyba mówi samo za siebie. W miarę spokojna jestem o chemię, bo, znów - kobietę mamy fantastyczną, podobno lekcje z nią są marzeniem każdego maturzysty Z biologią natomiast może być brdzo różnie, na pewno będę musiała przejść się na korki, żeby ktoś mi tę wiedzę usystematyzował i przede wszystkim zmotywował, bo jak ktoś już wcześniej wspominał, łatwiej jest ruszyć tyłek do nauki, kiedy wiesz, że na konkretny termin musisz się czegoś wykuć.
A atmosfera na forum jest fantastyczna Jestem pewna, że razem dotrwamy tu do matury i później wspólnie będziemy świętować dostanie się na wymarzone uczelnie :]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości