Start z szynszą

garon
Posty: 1
Rejestracja: 29 cze 2008, o 14:32

Start z szynszą

Post autor: garon »

Hej,
już jutro mam zamiar zamówić szynszyle, pierwsza sprawa, 4 czy 5cio miesięczną?
I inna sprawa, wiem, że tego jest pełno na forum, ale nie mogę znaleźć konkretnych odpowiedzi.
Nowa klatka- czy najpierw wysypać na spód trochę piasku a na to wióra? Czy robić jakąś kuwetę? Domek to wiem, miseczka ma leżeć na ziemi czy wisieć na klatce? Wrzucić siana trochę, w rogu klatki?
jarecki_27
Posty: 12
Rejestracja: 10 maja 2008, o 17:19

Re: Start z szynszą

Post autor: jarecki_27 »

garon pisze:czy najpierw wysypać na spód trochę piasku
po co piasek? najlepiej kup żwirek wtedy nie będziesz miał pełno wiór na ziemi.
garon pisze: Czy robić jakąś kuwetę?
możesz zrobić kuwete ze sklejki spód i 4 ściany boczne wtedy będzie więkrza higiena
garon pisze:4 czy 5cio miesięczną?
mojego szynszyla kupiłem kiedy miał 5 miesięcy ale kiedy ma 4 łatwiej sie do ciebie przyzwyczai
Mysia
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 08:28

Re: Start z szynszą

Post autor: Mysia »

ja kupiłam mi mimi jak miała 3 mies.

kup żwirek-nie rozsypuje się tak

kuwety nie rób, jak kupujesz nową klatkę. szynszyla będzie sikała w jednym miejscu, ale bobków to pełno.

miseczka to obojętne. zależy, gdzie chcesz ją dać. poidełko niech lepiej wisi
Predator713
Posty: 252
Rejestracja: 3 lis 2007, o 13:42

Re: Start z szynszą

Post autor: Predator713 »

miseczka wisząca, bo wiem z doswiadczenia,że szylki wysupują jedzenie jak skaczą po klatce. najlepiej jakąś przyjazną dla środowiska bo szybko się jej pozbędziesz. ja jak miałem miseczkę plastikową to 4 mies i został sam spód. metalowej tez nie kupuj, bo uwież mi< szyle poobgryzają wszystko, a metal zostawia szkodliwe opiłki w pyszczku zwierzaka. najlepiej drewnianą lub też ceramiczną (drewniana przyjazna a ceramicznej nie pogryzie). możesz zrobić miseczkę ze skorupki kokosa(Kuleczka nie obgryzała, ale nie wiem jak jest z innymi szylkami) co do kuwety to nie. tak jak napisała mysia szylka i tak sika w jednym miejscu. miseczkę z piaskiem do kąpieli wstawiaj na około 1 -1,5 godziny dziennie po połudnu (czyli w okresie największej aktywnosci szynszyli) bo szylka zdąży się pożądnie wykąpać, a potem z miski i tak ie korzysta. piasek i tak wyląduje wszędzie (moja szyla wyrzuca go na prawie metr w górę) co do ściółki to ja stosuję siano, ale trzeba je często wymieniać. jak szylka jest jeszcze mała to jednak bezpieczniejsze będą trociny. a co do wieku. wybierz tę, która ci się bardziej spodoba.
Elizabethh
Posty: 22
Rejestracja: 2 maja 2008, o 19:33

Re: Start z szynszą

Post autor: Elizabethh »

Dobrze wiedzieć o metalowej misce (ja akurat taką mam). ale moja szynszyla jej nie obgryza, tylko zdejmuje z prętów
Awatar użytkownika
andi
Posty: 87
Rejestracja: 5 lip 2007, o 12:44

Re: Start z szynszą

Post autor: andi »

Ja szynszyla mojego kupiłam, gdy miał 4 miesiące, bo stwierdziłam, że im mniejszy to łatwiej się go przyzwyczaji to pewnych zasad i łatwiej się oswoi.
Jeśli chodzi o kuwetę ja stosuję wiórki, chociaż Gucio strasznie je rozsypuje kiedy skacze itp. W rogu kuwety ma dużą ilość sianka, które je i śpi na nim. Na środku kuwety ma ogromną ilość gałązek i grupszy pień do siedzenia.
W sprawie pojemnika na jedzenie jest różnie, to zależy od szynszyli. Mój Gucio miał wiszący pojemnik, ale ciągle na nim siedział i wysyoywał jedzonko, przy okazji robiąc do niegobobki w czasie snu. -), plastikowy się nie nadaje, ponieważ szybko syznszyla zniszczy go swoimi ząbkami -)Jeśli już to ceramiczny - bo jest ciężki i nie wywraca się. Ja natomiast mam pojemnik zrobiony z części kokosa, ponieważ stwierdziłam iż szynszyl go nie przegryzie, nie niszczy się i jest pojemny. [sama go zrobiłam]
pozderki!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości