stawonogi, pierwotniaki

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

stawonogi, pierwotniaki

Post autor: Ciconia »

Hej mam do szkoly do napisania 2 referaty ale nie wiem z jakich mam ksiazek skozystac a z internetu nie wezme bo pani jest wyczulona na tym punkcie i nic co z neta nie przyjmuje. Podam teraz tematy referatow a wiec pierwszy topozytywne i negatywne znaczenie pierwotniakow i drugi znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka stawonogow z podzialem na owady , pajeczaki i skorupiaki a moze ktos z was mial podobne prace do napisania i moglby sie ze mna podzielic? Jesli nie mieliscie to podajcie jakies piozycje ksiazkowe. Licze na pomoc

[at].pl
Ostatnio zmieniony 2 lip 2006, o 21:06 przez Ciconia, łącznie zmieniany 1 raz.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: stawonogi, pierwotniaki

Post autor: Sil »

Nie pisałem nigdy takiego referatu, nie bardzo wiem, co poradzić, ale zainteresowało mnie w Twoim poście szczególnie jedno zdanie:
Ciconia pisze:pani jest wyczulona na tym punkcie i nic co z neta nie przyjmuje.
Czy to znaczy, że Twoja nauczycielka nie przyjmuje poprostu referatów żywcem skopiowanych z różnych stron internetowych (nic w tym dziwnego), czy nie uznaje internetu jako pełnoprawnego źródła informacji? (To jest BARDZO DZIWNE)

[ Dodano: Nie Lip 02, 2006 19:04 ]
Tak przy okazji: masz referaty zadane na wakacje?
Matty86
Posty: 118
Rejestracja: 20 lut 2006, o 19:16

Re: stawonogi, pierwotniaki

Post autor: Matty86 »

o ile mnie pamięć nie myli to tutaj możesz znaleźć odpowiedz na oba tematy:
ZOOLOGIA - S.FELIKSIAK W.MICHAJLOW Z.RAABE K.STRAW
a i w tym podręczniku znaczenie dla człwoeika i dla środowiska jest ujete jako podrozdział co znacznie ułatwia pracę.
bagatha

Re: stawonogi, pierwotniaki

Post autor: bagatha »

Jesli masz dostep do akademickich podrecznikow to polecam podrecznik autorstwa Jury (zoologia bezkregowcow) i Grabdy (zoologia b.) . Pierwszy podrecznik nie obejmuje pierwotniakow, natomiast drugi juz tak.

Fragment z podrecznika Grabdy:

Pierwotniaki, we właściwym dla siebie biotopie, pojawiają się w ogromnych masach, czemu sprzyja szybkie tempo ich rozmnaŻania się, stanowią więc waŻny czynnik pokarmowy w zbiornikach wodnych czy glebie, zajmujący istotne miejsce w produkcyjności ekosystemów. Ze względu na to, Że wytwarzają one mineralne (węglanowo-wapniowe, krzemionkowe itp.) szkielety i domki, wiele grup pierwotniaków, szczególnie morskich, stanowi waŻny czynnik dnotwórczy i skałotwórczy (np. otwornice — Foraminifera). PasoŻytnicze pierwotniaki, wreszcie, stanowią jeden 7. powaŻniejszych czynników epidemicznych lub epizootycznych, a pierwotniaki symbiotyczne odgrywają podstawową rolę w odŻywianiu się swych gospodarzy, przez udostępnianie im bardziej złoŻonych związków organicznych drogą ich częściowego rozkładania.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: stawonogi, pierwotniaki

Post autor: Aniaww »

Może to próba nakłonienia uczniów do korzystania z podręczników? Bo z tą pełnoprawnością to różnie bywa - nie każda strona i witryna zawiera rzetelne treści.

Co do podręczników zgadzam się, że Jura i Grabda są brdzo dobre - podstawowe podręczniki zoologii na UŚu.
A jeżeli to za ostre, to o znaczeniu każdej gromady zwierząd można poczytać w Villem.
Sil
Posty: 244
Rejestracja: 12 sty 2006, o 19:37

Re: stawonogi, pierwotniaki

Post autor: Sil »

Aniaww pisze:nie każda strona i witryna zawiera rzetelne treści.
Niestety prawda, ale mimo wszystko uważam, że internet nie powinien być tak dyskryminowany. Przecież błędy można znaleźć też w niejednym podręczniku.
Awatar użytkownika
Aniaww
Posty: 1241
Rejestracja: 24 mar 2006, o 13:47

Re: stawonogi, pierwotniaki

Post autor: Aniaww »

Nie powinien być dyskryminowany, ale powiedzmy - rozumiem nauczycieli którzy zastrzegają sobie że w pracy ma byc tyle a tyle pozycji literaturowych - podręcznikowych. A do tego można dodać pozycje internetowe.
Ciconia
Posty: 80
Rejestracja: 2 lip 2006, o 17:15

Re: stawonogi, pierwotniaki

Post autor: Ciconia »

Moja nauczycielka nie uznaje wogole internetu.Zaden referat nie moze miec tresci z internetu bo ona uwaza ze sa tam czesto bledy.I dlatego poszukuje ksizek
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości