stoma a problemy z kręgosłupem

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
biolog1994
Posty: 65
Rejestracja: 26 sty 2013, o 13:47

stoma a problemy z kręgosłupem

Post autor: biolog1994 »

Hej! Przez dłuższy czas zastanawiałam się między stomą a lekiem. Nie byłam do końca zdecydowana bo obydwa kierunki mają dużo plusów. Ostatecznie złożyłam na lek z obawy że fizycznie pracy stomatologa bym nie podołała (mam trwale usztywniony kręgosłup). Co o tym sądzicie? Dobrze zrobiłam?
photoshopek
Posty: 195
Rejestracja: 7 paź 2013, o 15:47

Re: stoma a problemy z kręgosłupem

Post autor: photoshopek »

Wielu dentystów uskarża się na ból pleców, więc Ty, z uszkodzonym kręgosłupem też pewnie miałabyś ten problem.
Nie ma sensu dodatkowo obciążać i tak już chorego kręgosłupa. Na Twoim miejscu też wybrałabym lekarski.
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: stoma a problemy z kręgosłupem

Post autor: mrsdavis »

Co prawda uczą nas już od pierwszego roku ergonomii i prawidłowej pozycji ciała podczas pracy, która ma nie obciążać stawów, jednak obawiam się, że wykorzystywanie tego wcale nie będzie łatwe. Z drugiej strony jako lekarz (zależnie od specjalizacji) też będziesz przebywać w wymuszonej pozycji przez parę godzin- albo siedząc za biurkiem, albo stojąc.
trzydziescitrzy
Posty: 19
Rejestracja: 17 sie 2012, o 10:33

Re: stoma a problemy z kręgosłupem

Post autor: trzydziescitrzy »

Lepiej nie ryzykować - wybrałbym lekarski
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości