Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
michal126
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2010, o 16:05

Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: michal126 »

Witam. Jestem tegorocznym maturzystą i tak się złożyło że mam spore szanse dostać się w drugiej rekrutacji do uczelni w obu powyższych miastach. W związku z tym stawiam pytanie któte jest skierowane do studentów stomatologii, co lepiej wybrać? Gdzie według was jest lepsza kadra, sprzęt, kliniki i lepsza atmosfera?Jakie są minusy waszej uczelni? Jak wygląda studiowanie stomy tu i tu? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc
Awatar użytkownika
Kuniaa
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:58

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: Kuniaa »

Wydaje mi sie, ze to było chyba pytanie czysto retoryczne - oczywiście że UJ, patrz na czysty prestiż uczelni. Zaraz pewnie usłyszę, że to nie ma znaczenia i takie tam. Ale nie bez powodu na samym szczycie rankingów walka zazwyczaj toczy się pomiędzy Poznaniem a Krk. Na Twoim miejscu nie zastanawiała bym sie nawet 5s i wybrała Krk
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: mentos »

pyatnie pod jakim wzledem walka się toczy miedzy Krk a pozaniem. porównaj możliwości rozwoju pod wzledem medyzycyny na śląsku a w innym miescie po studiach ?:P
Ale stomatologia to obojentne gdzie, w sumie tak bedziesz miec swoj gabinet. co innego lekarski
michal126
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2010, o 16:05

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: michal126 »

Retoryczne raczej nie bo mam poważny zgryz - do Zabrza już się dostałem a do Krakowa jestem siódmy na rezewowej. Prestiż prestiżem, ale jak mam trafić na grupę bufonów których jak fama niesie jest w Collegium Medicum dużo (bez obrazy jeśli ktoś tam studiuje ale takie słyszłem opinie) i męczyć się z gnojącymi asystentami to już chyba jednak wybrałbym Zabrze, co sądzisz?
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 504
Rejestracja: 18 maja 2010, o 06:27

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: mentos »

ja mysle, ze zabrze lepsze, ja tez dostalam sie na med na SUM i w Krakowie jestem 4 na liscie rezerwowej, ale zdecydowanie wolę SUM i od razu zawiozłam tam papiery
Awatar użytkownika
Kuniaa
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2010, o 13:58

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: Kuniaa »

Własny gabinet to swoją drogą ale najpierw trzeba sie na niego dorobić, nie liczy sie z kim studiujesz i gdzie ważny jest sprzęt i praktyka jaką zdobędziesz i umiejętności - zapytaj sie każdego pracującego stomatologa powie Ci to samo - wystarczy trochę poczytać i zobaczyć SUM decyzja twoja ja wybrałabym Krk, a jeśli chodzi o stome poznań czy Krk polecam wycieczkę lub wizytę na stronie poznańskiego centrum stomatologii.
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: michaldance »

michal126, ja jestem 5 na rezerwie i bufonem nie jestem zapraszam
Awatar użytkownika
Gehenna
Posty: 204
Rejestracja: 2 lut 2009, o 17:59

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: Gehenna »

michaldance, kłóciłabym się

michal126, na złą atmosferę możesz trafić zarówno tu i tu - to już czyste losowanie. Kraków ma dużo lepsze opinie niż Zabrze, a prestiż jednak swoje czasem może zrobić (kuzynka mówiła, że ludzie po CMUJu mają fory). To wszystko może być jednak kwestią przypadku, bo zawsze możesz trafić na kogoś po SUMie

Weź pod uwagę koszty dojazdów czy mieszkania - może się wydawać błahe, ale przy długotrwałym studiowaniu (a trochę tych latek jest ) zrobi swoje.

Ja bym wybrała Kraków (tylko on nie wybrał mnie )
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: Fasberg »

Pod jakim względem mają fory?:-) Ja tam nie wiem jak jest na stomie, ale mam znajomego lekarza, który właśnie skończył lek na CM UJ i powiedział, że nie ma mowy, by tam specjalizację robił. Idzie właśnie na śląsk Ludzie wolą krk bo to zajebiste miasto:-) I mają rację, bo studiuje się tam świetnie:-) A ŚUM to wiadomo, śląsk:P a poza tym na tej uczelni największy próg od którego zdaje się kolosy:-)
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: David »

Ja bym nie myślał o Zabrzu, gdybym miał do wybrania CMUJ. Dlaczego? Oto powody:
- Zabrze coraz gorzej pisze LDEP,
- wyposażenie na uczelni jest mizerne względem Krakowa
- na ŚUMie na stomie musisz się nieraz poruszać po całeej konurbacji śląskiej- np. zajęcia w Bytomiu, zamiast w Zabrzu,
- w Krakowie w przeciwieństwie do Zabrza na anatomii nikomu nie sypie się tynk na głowę . Pomijam fakt o niebo lepszego wyposażenia katedr, to także jeśli chodzi o lekarski.
lykorz
Arnold
Posty: 1093
Rejestracja: 5 lut 2009, o 19:44

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: Arnold »

Lek też wcale lepiej LEP-u nie pisze
Fasberg
Posty: 815
Rejestracja: 22 mar 2007, o 17:23

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: Fasberg »

Arnold, LEP-u porównywać nie ma sensu bo różnice są niewielkie a raz jedna uczelnia pisze lepiej a raz druga:-) Pomiedzy ŚUMem a UJ CM też tak jest:-) No ale jak się ma możliwość to fajnie jest studiować w KrK, ja pisałem wyzej, swietna atmosfera:-)
michal126
Posty: 12
Rejestracja: 15 lip 2010, o 16:05

Re: Stoma w Krakowie czy w Zabrzu? Jak widzicie waszą uczelnie?

Post autor: michal126 »

ok, dzięki Wam bardzo za pomoc, michaldance zobaczymy bo kto wie , pod względem wyposażenia to rzeczywiście jest taka różnica? Bo to by było dla mnie istotne.Słyszałem tylko że w Krakowie jest nowa klinika dentystyczna przy CMUJ. A jak to wygląda ze specjalizacjami stomatologicznymi, liczba miejsc zależy od województwa?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości