stoma w zabrzu I rok

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
karramija

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: karramija »

Imperfana, czyli troche mi lzej na duszy skoro mimo nie zaliczenia tej odpowiedzi czy kartkówki nas wpuszczą na cwiczenia) czyli własciwie po co oni wogóle robia te kartkówki jesli to nie od nich zalezy czy bedziz uczestniczyc w cwiczeniach? a co jesli nie zalicze takiej kartkówki lub odpytywania? bo jakos tego nie łapie ) mója kuzynka(ona co prawda była na polibudzie) opowiadała ze to własnie od tych testów zaleŻy obecność na cwiczenaich. stad moje pytania) bo ja juz czuje ze biofizyka to bedzie moja kula u nogi ) pozdrawiam )
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Imperfana »

karramija
A po co są kartkówki i sprawdziany w liceum? Studiowanie to cały rok akademicki, kiedy masz się uczyć, a nie miesiąc kiedy odfajkujesz sesję po to żeby leżeć do góry brzuchem przez następne cztery miesiące. Na jednych przedmiotach kolokwia stanowią jedynie motywator do nauki i przepustkę do egzaminu, na innych są wliczane do średniej, a na jeszcze innych pozwalają uzyskać zwolnienie z egzaminu.
Jeśli dostajesz dwóję z kolokwium musisz ją poprawić. Poprawiasz w tygodniu lub w dwóch tygodniach poprawkowych bezpośrednio poprzedzających sesję. Jak łatwo wywnioskować, do kolokwiów warto się uczyć, bo trudno zaliczyć w ciągu dwóch tygodni zaległości z anatomii, biofizyki, biologii i chemii na raz. Jeśli nie zaliczysz, możesz starać się o warunkowe dopuszczenie do sesji. Co do biofizyki- rok temu było tak, że na 11 kolokwiów trzeba było planowo zaliczyć min. 6 żeby zostać dopuszczonym do pierwszego terminu egzaminu.
M³ody

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: M³ody »

Hej! Ma ktoś z Was moŻe rozpiske na anatomię? Wiem, Że nap ierwszych ćw. ma być ogólnie o kościach, łopatka i obojczyk. Wiecie co ma być na drugich ćwiczeniach? Jeśli ktoś wie please dajcie znać! Czekam
m³ody

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: m³ody »

Tak w ogóle jak wraŻenia po pierwszych wykładach/ćwiczeniach? U mnie git. Pozdro
Kasieñka

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Kasieñka »

Hey! Mega prośba-co było na biofizyce? Zaspalam. Cholera tak sie nia stresowalam, ze wkoncu zaspalam. Byly juz normaln zajecia? Duze bedzie do przepisywania i nadrobienia? Mowil pros co na drugie cwiczenia?
Pabianka

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Pabianka »

Na biofizyce nic nie było specjalnego. Zostaliśmy przydzieleni do sekcji i mamy się przygotować na następny raz. Nawet obecności nie sprawdzili.
Kasieñka

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Kasieñka »

Dzięki Pabianka. Czyli trzeba sie nauczyć o tej lepkości cieczy. A cos poza tym?
Pabianka

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Pabianka »

Nie Kasienka. Są 4 sekcje i kaŻda robi inne ćwiczenie. Zapytaj kogoś w której jesteś, bo moŻe to nie być akurat ćwiczenie o lepkości.
Kasieñka

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Kasieñka »

Hey! Wielkie dzięki Pabianka! A Ty w której jesteś w ogóle grupie? Papa pozdrawiam
Pabianka
Posty: 79
Rejestracja: 3 sie 2008, o 13:01

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Pabianka »

Ja jestem w 5 grupie a ty?

Jeszcze na tej biofizyce mówili, że mamy w przyszłym tygodniu i właściwie w każdym tygodniu kolokwium z obowiązujących ćwiczeń na 40minut.

Kiedy ja się wyśpię (
ludz

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: ludz »

ludzie jak rozumiec to odpytywanie na anatomii? bo kurcze czy co cwiczenia sa szpilki na anatomii? i jakies odpowiadanie z kosci? bo mi sie widzi ze na piatek sa konczyny to znaczy ze wtedy sa szpilki? bo ja tego nie kumam.
Awatar użytkownika
marzenka
Posty: 150
Rejestracja: 27 lip 2008, o 03:09

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: marzenka »

nie. W piątek na pewno nie będzie szpilek. Szpilki są dopiero po zakończeniu każdego tematu. W piątek to będzie wyglądało tak, ze przyjdzie asystent i pokaże Ci jakąś kość, a Ty musisz ją opisać. (co dozgłębiania się i nauki szczególików to oczywiście kwestia jakiego masz asystenta) Dont panic
Nadi

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Nadi »

Mam kilka pytań.
1. Kolokwium z biofizyki ma być z tych ćwiczeń które obowiązują na poniedziałek? Czy jeszcze z czegoś?
2. Na anatomie na piatek mamy umieć kończynę górną? Czy do tego kończynę dolną t eŻ? A moŻe jeszcze coś na deser?
Mamy się uczyć tylko nazw polskich czy łacińskie teŻ nas obowiązują?
Co do anatomii jeszcze- mamy umieć tylko kości? Czy więzadła, stawy, mięśnie est teŻ?
Please niech ktoś lepiej poinformowany niŻ ja odpisze mi! Bo juŻ sie stresuję i nie wiem za co mam się zabrać :-(
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości