stoma w zabrzu I rok

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Pabianka
Posty: 79
Rejestracja: 3 sie 2008, o 13:01

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Pabianka »

1. Tylko z twojego ćwiczenia masz pytania.
2. Kończyny górna i dolna. A na deser obręcze
Nazwy łacińskie też. Połączenia kości gdzieś na 3 ćwiczeniu będą.

Lepiej napiszcie jak na biologii było
Nadi

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Nadi »

O ja nie moge to mnie dobiłaś Pabianka! :-( Kiedy ja sie tego naucze ups
A te konczony to z dłonią i stopą teŻ? Czy tylko kościu długie?
A na Bioli spoko, pogadalimy troche hehe :-)
Pabianka
Posty: 79
Rejestracja: 3 sie 2008, o 13:01

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Pabianka »

Wszystkie kości kończyn . Bardziej mnie przeraża histologia, niż te kości
Nadi

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Nadi »

Histologia mnie teŻ przeraŻa, ale z tej anatomii jest tego przecieŻ więcej. Obojczyk, łopatka, kość ramieniowa, promieniowa, łokciowa, nadgarstek, śródręcze, paliczki a to jest tylko kończyna górna + homologiczne kości w kończynie dolnej. Na dodatek wszystkei nazwy po łacinie i polsku. To tej anatomii wychodzi znacznie iwecej, niŻ histologii.
Co do anatomii to umie dopiero łopatkę i obojczyk :-( A gdzie reszta. Ty juŻ to wszystko mneij więcej znasz? A z histologii pzreczytałam połowe i umie tak powierzchownie tę część. Nie wymienie wszystkich szczególików. a tu nie wiadomo czego się psodziewać:-(
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Imperfana »

No co, nikt nie przeżył dzisiejszej anatomii?
Chyba nie strzelali?
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: gatek »

A Imperfana, ja mam pytanie co do chemii, wprawdzie jestem na leku ale myśle że to nie ma znaczenia czy z chemii pytają też na poszczególnych zajęciach czy tylko te sprawdziany dwa są ważne ?

Ja anaotmie przeżyłam, spodziewałam się najgorszego bo mam z prof. J i już o nim całe legendy słyszałam ale nie było źle
Lilka
Posty: 40
Rejestracja: 3 sie 2008, o 20:15

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Lilka »

Co do anatomii. lepiej być nie mogło, pani Agnieszka to brdzo wyrozumiały człowiek kto wiedział to odpowiadał, a potem dostaliśmy kosteczki do rączek i zabawa z atlasami. tylko jedno mnie martwi, obawiam się że kosteczek już raczej nie zobaczę a z samym atlasem przygotowywać się do szpilek będzie ciężko.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Imperfana »

Gatek
Rok temu zaliczenie z chemii pisało się na co drugich zajęciach.

Lilka
O. Dr Agnieszka.
Kości pewno dają Wam jeszcze na przeglądzie. Tylko wyślijcie kogoś coby przegląd załatwił, bo to ma być inicjatywa studenta.
Lilka
Posty: 40
Rejestracja: 3 sie 2008, o 20:15

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Lilka »

Tk to dobry pomysł, każda godzina z tymi preparatami będzie niezwykle cenna. czyli załatwienie takiego przeglądu nie jest czymś co graniczy z cudem i da się zrobić. to bardzo budująca wiadomość:)
jeszcze takie pytanie mam. co do biofizyki. a konkretnie wykładu ( ja z tego nic nie rozumiem:( czułam się jak dziecko w przedszkolu przerysowujące szlaczki z tablicy a nie jak student który rozumie ( b ratunku. co to będzie w poniedziałek na ćwiczeniach. polegnę na tym polu walki
Go¶æ

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Go¶æ »

Mieszkanie do wynajęcia na ul. MłodzieŻowej,
Zabrze -Rokitnica (10 minut od uczelnii).

Szczególowe informacje pod numerem gg: 1718609
lub pod numerem tel. 500 030 959 601 30 49 39
gatek
Posty: 175
Rejestracja: 23 lis 2007, o 17:46

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: gatek »

Ma ktoś może zeskanowane materiały z nabłonków na histologie i mógłby je tu wrzucić ? byłabym wdzięczna bo zostały mi źle skserowane i brak mi końcówek stron
fiona

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: fiona »

MoŻecie mi powiedzieć jak się uczycie tych stawów ? Czy my dostaniemy jakieś preparaty gdzie będą juŻ one widoczne i tylko dorzucić te łacińskieg nazwy i wskazać gdzie co jest czy będziemy musiali sami łączyć te kości i kombinować ? pomóŻcie bo ja juŻ wymiękam normalnie /
Pabianka
Posty: 79
Rejestracja: 3 sie 2008, o 13:01

Re: stoma w zabrzu I rok

Post autor: Pabianka »

I jeszcze pytanie, czy ktoś wie, gdzie można kupić i czy trzeba mieć oryginalną tą książkę do angielskiego? English for medical students"?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości