Stoma WUM

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
bubus
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 07:07

Stoma WUM

Post autor: bubus »

Witam! Jako że nie mogę znaleźć podobnego tematu, postanowiłem założyć nowy
Otóż w związku z tym, że w tym roku na stomatologię w Warszawie zmieniły się zasady rekrutacji, nie wiem czy jest sens żebym logował się właśnie na stomę czy lepiej żebym zalogował się na farmację nie chcąc zostać na lodzie w przypadku nie dostania się na stomę. Bo jednocześnie na te dwa kierunki na WUMie zalogować się nie można. Więc moje wyniki z matur: biologia- 80%, chemia- 90%, matma podstawowa- 92%. Według progów z zeszłych lat, dostałbym się, ale teraz są nowe zasady rekrutacji (przelicznik na matmę) i nie wiem co robić. Byłbym wdzięczny gdyby ktoś mi poradził co zrobić, zalogować się na stomę czy farmację. A może ma ktoś podobny problem? Z góry dziękuję
ania_1001
Posty: 22
Rejestracja: 2 paź 2014, o 10:16

Re: Stoma WUM

Post autor: ania_1001 »

A więc tak Ja zrobiłam podobnie, mam z chemii 90%, biol 83% mat podstawowa 96% i złożyłam do Warszawy, choć nie sądzę że mnie przyjmą ze względu na fizykę rozszerzoną, której nie zdawałam. Niestety w tym roku pewnie progi pójdą w górę i nigdzie nie będzie szans. Ja uważam że pieniądze wyrzucone w błoto, gdyż progi na wszystkich umedach na stomie będą wynosić ok 180 pkt i nie ma sensu składać. Ja idę na biotechnologię na pw i mam nadzieję że się dostanę
bubus
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 07:07

Re: Stoma WUM

Post autor: bubus »

Nie wydaje mi sie ze progi pojda w gore, podobno matury z chemii i biologii poszly dosc slabo w tym roku w skali kraju. Chociaz tez wydaje mi sie ze w zwiazku z tym nowym przelicznikiem na matme i fizyke, z moimi wynikami na stome do stolicy bedzie ciezko sie dostac. Wiec chyba zloze na farmacje na wum. Dzieki za odpowiedz:)

Loa_Loa
Posty: 364
Rejestracja: 22 lip 2015, o 22:03

Re: Stoma WUM

Post autor: Loa_Loa »

Średnia niższa, ponieważ choć maturę z biologii zdawało prawie 2x więcej ludzi niż w tamtym roku, to sporo przyszło się tylko podpisać, co spowodowało zaniżenie średniej.

NP. załóżmy że w tamtym roku zdawało 20k ludzi, 80%< miało 10% ludzi
A w tym roku np. zdawało 40k ludzi a 5% miało 80%<. Na to samo wychodzi. Wyniki są w sumie porównywalne.
bubus
Posty: 25
Rejestracja: 27 cze 2014, o 07:07

Re: Stoma WUM

Post autor: bubus »

Witam ponownie! Dostałem się na stomę do Białegostoku. Byłbym bardzo wdzięczny gdyby znalazł się ktoś, kto opowie kilka słów o studiowaniu tego kierunku w Białymstoku. Wiem, że wszytko zależy od ambicji i indywidualnych predyspozycji, ale czy każdy dzień jak i każda noc będzie mijała pod znakiem nieustannej nauki? Są osoby, które próbowały mnie w ten sposób nastraszyć. Ale ja chcę zostać stomatologiem i już podjąłem decyzję i byłbym wdzięczny za kilka słów na temat stomy w Białym Z góry dziękuję
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości