Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: Medycyna Lwów »

yagger pisze:W Warszawie za legitymacje i index płaci sie dopiero we wrzesniu (jak sie go dostanie). W zeszłym roku było to 21 zł (4 zł index)
tak, tyle wynosily oplaty w roku ubieglym. plus 50zl za ubezpieczenie.[/quote] ubezpieczenie płaci się jak ma sięgt26 lat, co 99% studentów pierwszego roku nie dotyczy, za nich ubezpieczenie płaci MZ.
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: yagger »

ubezpieczenie NW rownież?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: Medycyna Lwów »

NW nie ejst obowiązkowe chyba, wiem ze jakies ubezpieczenie się płaci jak się skończy 26 lat.
shisha pangma
Posty: 192
Rejestracja: 3 lip 2009, o 13:49

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: shisha pangma »

Kaamil pisze:wg jakiejś komisji akredyctacyjnej (poszukaj na ich stronie szczegółów) tylko 2 stomy uzyskały ich pozytywną ocenę (brali pod uwagę sprzęt i warunki nauczania) - W-wa i poznań
gwoli ścisłości: pozytywną dostały wszystkie uczelnie, a poznań i warszawa wyróżniającą
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: yagger »

powyżej 26 roku placi sie ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, jesli jest sie osoba pracujacą ubezpieczenie to oplaca pracodawca, jesli na dzialalnosci gospodarczej oplacasz je sobie sam, chyba ze prowadzisz dzialalność i dodatkowo pracujesz na umowe o prace to wowczas dodatkowo obowiazkowo oplaca sie ubezpieczenie zdrowotne. a ubezpieczenie NW podczas studiow to chyba podstawa, tak samo jak OC podczas praktyk chociazby.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: Medycyna Lwów »

aha, dawno to czytałem, wiec nie pamiętałem dokładnie. Co do meritum miałem rację
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: yagger »

no powiedzmy że mialeś rację -P
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: Medycyna Lwów »

yagger pisze:ubezpieczenie NW podczas studiow to chyba podstawa, tak samo jak OC podczas praktyk chociazby.
szczerze nie słyszałem i się tym nie interesowałem, na praktykach podstawowe ubezpieczenie też daje uczelnia, a dodatkowo chyba jak ktoś czuje potrzebę się może ubezpieczyć.
moreno
Posty: 208
Rejestracja: 11 sie 2007, o 17:03

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: moreno »

a wie ktoś może czy już jest rozpiska kiedy będzie to 3-dniowe szkolenie dla stomy? Szukałem na stronie WUMu kiedy rok temu podano informację ale nic nie znalazłem. Mam szkolenie 25 września więc chciałbym wiedzieć czy się nie pokryją z góry dzięki za odpowiedź
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: yagger »

być może. u mnie na studiach, a konczyłem WUM wymagano ubezpieczenia OC na praktyki zawodowe, NNW bylo również wymagane, chyba że bylo sie już gdzieś ubezpieczonym od nastepstw nieszczęśliwych wypadków.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: Medycyna Lwów »

a wie ktoś może czy już jest rozpiska kiedy będzie to 3-dniowe szkolenie dla stomy? Szukałem na stronie WUMu kiedy rok temu podano informację ale nic nie znalazłem. Mam szkolenie 25 września więc chciałbym wiedzieć czy się nie pokryją z góry dzięki za odpowiedź
napsizą w sierpniu najpewniej, teraz maja na głowie jeszcze rekrutację
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: madla »

yagger pisze:powyżej 26 roku placi sie ubezpieczenie społeczne i zdrowotne
dobrowolne ub. zdrowotne? nie znam sie w ogole na tym, ale juz gdzies czytalam, ze wum nie ubezpiecza powyzej 26roku zycia w przeciwienstwie do innych uczelni. to tak nieodwolanie?
yagger
Posty: 62
Rejestracja: 10 lip 2009, o 14:22

Re: Stomatologia 2009 - zakwalifikowani :)

Post autor: yagger »

do 26 roku jesli jest sie studentem ma sie oplacone ubezpieczenie przez państwo, powyzej 26 roku tego ubezpieczenia już nie ma. wyjatek stanowia osoby ktorym po ukonczeniu 26 roku życia zostal rok studiow do końca. i nie wydaje mi sie, aby uczelnie tego nie przestrzegały. można sie rownież ubezpieczyć w krus-ie, ale to jest ubezpieczenie dla rolnikow, lub osob prowadzących rolniczą dzialalność gospodarczą. ubezpieczonym jest się rownież jeśli jest się zarejestrowanym w urzędzie pracy jako bezrobotny. ale to tylko jakiś czas.mowa oczywiście o osobach powyzej 26 roku życia.
no i tego ubezpieczenia po 26 roku zycia oczywiście nie płaci się na uczelni, tylko w zusie. chyba troche namieszalem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości