Stomatologia AM Poznań - o co biega??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
AaaniA77
Posty: 11
Rejestracja: 3 cze 2007, o 16:21

Stomatologia AM Poznań - o co biega??

Post autor: AaaniA77 »

Hej! Zakładam nowy temat, bo nie widziałam takiego jeszcze na tym forum. Mam pytanie i zależy mi na odpowiedzi. AM w Poznaniu oferuje :
* kierunek lekarsko-dentystyczny - jednolite studia magisterskie, stacjonarne, 5 - letnie
* kierunek technika dentystyczna - studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3 – letnie
* zdrowie publiczne ze specjalnością higiena dentystyczna - studia pierwszego stopnia, stacjonarne, 3 – letnie
Powiedzcie mi, proszę czym te kierunki się różnią? Jaki tytuł będe miała po ukończeniu każdego z tych kierunków i czy po ukończeniu każdego z nich mogę pracować jako lekarz-stomatolog? Jeśli nie to co ja moge robić po każdym z tych kierunków? Proszę o odpowiedź, bo naprawde pojęcia nie mam co wybrać P Jeśli po studiach 3-letnich mogę tak samo pracowac jak po 5-letnich to nie warto 5 lak wkuwać, ale chyba tak dobrze to nie jest. Byłabym bardzo wdzięczna za wyjaśnienie moich wątpliwości : ) Z góry ślicznie dziękuje!
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Stomatologia AM Poznań - o co biega??

Post autor: tin »

Tylko po 5 letnich możesz prowadzić swój gabinet. Technika dentystyczna to kierunek techniczny, gdzie o ile mnie pamięc nie myli zajmujesz sie bardziej sprzętem, jego zastosowaniem i badaniami. Natomiast zdrowie publiczne, to kierunek ochrony i promocji zdrowia ze szczgólnym uwzglednieniem sektora stomatologii-leczyc napewno nie możesz. Tak więc każdy z kierunków jest inny.
Głowy nie dam ale jak miałem składac papiery to cos o tym czytałem.
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Stomatologia AM Poznań - o co biega??

Post autor: paol »

Tylko ukończenie kierunku lekarsko-dentystycznego pozwoli Ci przystąpić do LDEPu, a zdaje się, że dopiero po nim masz uprawnienia do wykonywania zawodu.
ASB
Posty: 9
Rejestracja: 5 lip 2007, o 21:06

Re: Stomatologia AM Poznań - o co biega??

Post autor: ASB »

HEJ!
po technice dentystycznej mozesz robic protezy, podobno duzo mozna na tym zarobic!
po higienie dentystycznej mozesz pracowac jako pomocnik stomatologa.
no a stomatologia to wiadomix
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości