Stomatologia czy informatyka

Porady studentów, dzielimy się informacjami ze studiów przyrodniczych, w szczególności medycznych i pozostałych. Pomoc w wyborze kierunku studiów.
Senea97
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2016, o 16:33

Stomatologia czy informatyka

Post autor: Senea97 »

Hej:)
Mam taki prolem w tym roku zdaję mature co wiaze sie z wyborem kierunku studiow. I mam taki problem zdaję biologie chemie matematyke i angielski. Mysle ze jesem z nich nie najgorsza. Jednak mam problem nie wiem czy lepiej iśc na informatyke stosowaną ( bądź sztuczną inteligencje ) czy na stomatologie. Zdaję sobie sprawe ze sa to dwa calkiem oddzielne kierunki, jednak nie wiem co bedzie lepsze. Po czym bedzie lepsza praca, latwiejsza do znalezienia itp. Ktos ma jakies doswiadczenie czy pomysly co zrobic ?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Stomatologia czy informatyka

Post autor: Piotrr »

w sumie to masz nad czym myslec. Kiedy studiowalem stome byla ze mna na roku dziewczyna mega ogarnieta informatycznie. Postudiowala postudiowa i zrezygnowala bo mowila ze to nie jest jednak to. Teraz w warszawie studiuje na politechnice informatyke. Moj brat wlasnie w tym tygodniu bedzie bronil inzynierke z infy na uniwersytecie zielonogorskim. Latwo sie domyslic ze nie jest to pierwsza uniwersytecka liga, ale juz przebiera w ofertach pracy, nie majac jeszcze w zasadzie dyplomu w zasadzie juz wybral. Ma na start 3 kola na reke. Stoma to ciezka, naprawde ciezka harowka przez 5 lat studiow ( nie twierdze ze na informatyce nie, ale mysle ze jednak moze byc ciut ciezej na lek-dencie). Na starcie na bank nie dostaniesz 3 kol. No moze na 85% nie. Pozniej mozna ladnie zarabiac i ladnie zyc, no ale pozniej to tak POZNIEJ. Trzeba sie dobrze zakrecic, a zeby otworzyc gabinet to duzy wklad jest niezbedny. Jesli jestes kasiasta to nie ma problemu, ale jesli nie to najczesciej konczy sie tak ze harujesz u kogos na procent a mowiac harowka nie uzylem tego slowa tak o przypadkowo. Oczywiscie stomatologia to nie same negatywy, bo poki co to wynika z mojego postu. Jest satysfakcja, pieniadze tez i sa, ale na pewno pozniej. Musisz po prostu to sobie przemyslec i tyle. Powodzenia!
W końcu lekarz
Senea97
Posty: 2
Rejestracja: 8 mar 2016, o 16:33

Re: Stomatologia czy informatyka

Post autor: Senea97 »

Dzieki wielkie
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Stomatologia czy informatyka

Post autor: Mårran »

Brałabym informatykę.
Pani Buka
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Stomatologia czy informatyka

Post autor: persil1991 »

Po obu kierunkach nie ma problemu z pracą, masz szansę rozwoju i zarabiania przyzwoitych pieniędzy. Wybierz to, co Cię bardziej interesuje, bo praca różna o 180 stopni.
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: Stomatologia czy informatyka

Post autor: zetsu »

Najważniejsze jest w życiu robić to co się na prawdę lubi. Reszta jest już sprawą drugorzędną.
aneczkableh
Posty: 2
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 14:05

Re: Stomatologia czy informatyka

Post autor: aneczkableh »

Jestem z Gdańska i piszę maturę w przyszłym tygodniu jestem strasznie zestresowana, boję się, że przez to mogę nie zdać zawsze miałam problem z pisaniem egzaminów pod presją, na czas i odpowiedzią przed nauczycielem i klasą/ Liczę się z tym, że mogę nie zdać matury, a rodzice naciskają mnie, że mam się uczyć dalej Dlatego w razie czego zapisałam się do szkoły Policealnej gdzie nie wymagają matury NOVA W GDAŃSKU ? Czy ktoś coś wie na ten temat Mam kolegę w tej Novej, mówił że jest ok. Podobno mają bezpłatne kierunki, wydają legitymacje i jakieś promocje, za polecanie znajomych i można dostać na za to kasę.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości