Stomatologia czy medycyna??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Frager
Posty: 9
Rejestracja: 7 maja 2007, o 19:15

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Frager »

W prywatnej klinice pracują raczej w miarę doświadczeni lekarze z konkretnym stażem. Swoje w piekielnych trybach publicznej służby zdrowia i tak trzeba odsłużyć
Mateusz
Posty: 145
Rejestracja: 21 kwie 2007, o 12:50

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Mateusz »

Do prawdy nie wiem skąd Twój śmiech.

Przecież to oczywiste, że swoje trzeba odczekać. Ale wtedy jest jakiś plus jeśli po specjalizacji będziesz zarabiał nie tys. czy 2 tys. złotych a 5-9 tys. złotych.
Belleteyn
Posty: 114
Rejestracja: 19 kwie 2007, o 15:34

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Belleteyn »

"UWAGA
Według wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Opieki Społecznej LPMA 4 i 3-3a/83
przeciwwskazaniami do podjęcia studiów stomatologicznych są:
1. Zaburzenia widzenia barwnego.
2. Zaburzenia ostrości widzenia
a/ I oko V-0,3 niedowidzenie
b/ II oko V-0,5 po korekcie szkłami.
3. Zaburzenia widzenia obocznego."

To fragment zaświadczenia od okulisty, które jest wymagane na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Czy punkt 2a oznacza że jak mam wadę -4 na jedno oko to już na pewno mnie nie przyjmą? Czy na wszystkich AM mają takie zastrzeżenie? Przeciez to jakiś absurd. Czy na lekarski też tak jest
ewcia

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: ewcia »

to jak to jest musze zdac mature z biologi fizyki i chemi?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Andzia »

No raczej tak. Zależy jeszcze na jaką uczelnię. Ale przecież z tych właśnie przedmiotów składa się medycyna, czy stomatologia.
kartoon
Posty: 1
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 22:09

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: kartoon »

wiem, że to pytanie było poruszane wielokrotnie.
czy ktoś mi może pomóc? nie wiem co mam zrobić. jestem w 3 klasie LO. nie potrafię podjąć decyzji czy lekarski czy lekarsko-dentystyczny. tak samo podoba mi się anestezjologia i intensywna terapia, medycyna ratunkowa i stomatologia zachowawcza. z jednej strony zdaję sobie sprawę z korzysci materialnych stomy, ale to nie jest chyba aż takie ważne, prawda?
niech mi ktoś podpowie, jakaś wskazówka.? kiedy wydaje mi się, że już jestem zdecydowany, akurat znów powraca pytanie czemu własnie to, skoro druga opcja jest tak samo ciekawa.
Asiollo
Posty: 226
Rejestracja: 7 gru 2008, o 14:05

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Asiollo »

Belleteyn pisze:Czy punkt 2a oznacza że jak mam wadę -4 na jedno oko to już na pewno mnie nie przyjmą? Czy na wszystkich AM mają takie zastrzeżenie? Przeciez to jakiś absurd.
moim zdaniem powinien byc jeszcze jakis egzamin wstepny ze sprawnosci manualnych,żeby takie kaleki jak JA nie dostały się na stomę. Nie wierzę ze taki dryg i precyzję w rękach da się wyćwiczyć u ludzi którzy po prostu się do tego nie nadają.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Padre Morf »

kartoon pisze:jestem w 3 klasie LO. nie potrafię podjąć decyzji czy lekarski czy lekarsko-dentystyczny. tak samo podoba mi się anestezjologia i intensywna terapia, medycyna ratunkowa i stomatologia zachowawcza. z jednej strony zdaję sobie sprawę z korzysci materialnych stomy, ale to nie jest chyba aż takie ważne, prawda?
jak wybierzesz ratunki to z pewnością kokosów z tego nie będzie.

Anestezjologia to już inna para kaloszy Na znieczuleniach na mieście polegających na patrzeniu w monitor co jakiś czas i czytaniu gazet można nieźle zarobić ]
Awatar użytkownika
dynamitka
Posty: 108
Rejestracja: 9 lip 2009, o 08:53

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: dynamitka »

kartoon pisze:wiem, że to pytanie było poruszane wielokrotnie.
czy ktoś mi może pomóc? nie wiem co mam zrobić. jestem w 3 klasie LO. nie potrafię podjąć decyzji czy lekarski czy lekarsko-dentystyczny. tak samo podoba mi się anestezjologia i intensywna terapia, medycyna ratunkowa i stomatologia zachowawcza. z jednej strony zdaję sobie sprawę z korzysci materialnych stomy, ale to nie jest chyba aż takie ważne, prawda?
niech mi ktoś podpowie, jakaś wskazówka.? kiedy wydaje mi się, że już jestem zdecydowany, akurat znów powraca pytanie czemu własnie to, skoro druga opcja jest tak samo ciekawa.
hmm ja Ci narazie proponuję przysiąść nad maturą i wrócić do tego pytania w maju, czerwcu jak trzeba będzie się rejstrować na studia bo wszystko jedno co wybierzesz musisz mature napisać dobrze żeby się dostać
holly golightly
Posty: 44
Rejestracja: 3 lip 2009, o 10:05

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: holly golightly »

kartoon pisze:wiem, że to pytanie było poruszane wielokrotnie.
czy ktoś mi może pomóc? nie wiem co mam zrobić. jestem w 3 klasie LO. nie potrafię podjąć decyzji czy lekarski czy lekarsko-dentystyczny. tak samo podoba mi się anestezjologia i intensywna terapia, medycyna ratunkowa i stomatologia zachowawcza. z jednej strony zdaję sobie sprawę z korzysci materialnych stomy, ale to nie jest chyba aż takie ważne, prawda?
niech mi ktoś podpowie, jakaś wskazówka.? kiedy wydaje mi się, że już jestem zdecydowany, akurat znów powraca pytanie czemu własnie to, skoro druga opcja jest tak samo ciekawa.
Też miałam wątpliwości : lek czy lek-dent i po namyśle olałam lekarski. Dlaczego? Może to dziwne ,ale dla mnie stomatologia wydaje mi się bardziej interesująca niż medycyna( moja mama miała dość poważny zabieg stomatologiczny w tym roku-więc mimowolnie złapałam zajawkę ).Poza tym perspektywa i charakter pracy stomatologa podoba mi się bardziej.I nie ukrywajmy nie wiem ,czy moje powołanie jest na tyle silne by wytrzymało próbę,że tak to ujmę straconych złudzeń".
Korzyści materialne są ważne-przekonasz się o tym gdy założysz rodzinę.
Ale masz jeszcze rok ,by podjąć decyzję, także życzę ci byś zdał na tyle maturę,by mieć możliwość wyboru .
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Grzybu123 »

Stomatologia to na pewno szybsza i większa kasa. Zarobki zaraz po studiach w granicach 3 - 4 tys to norma. No i jest dużo pracy. No i jednak są to też duże inwestycje w swój fach. No ale inne są to też studia niż klasyczny lekarski - można powiedzieć iż tutaj są to studia rzemieślnicze.

A lek? Też są pieniądze, ale trzeba na nie jeszcze troszkę dłużej się uczyć. Jednak nie ma takich wielkich wydatków (zwykle od tego jest zarząd szpitala etc).

A tak poza tym, to na pewno niech się idzie na to, co kogoś interesuje.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Gekon »

Autorka najpierw powinna się zastanowić czy będzie mogła grzebać ludziom w zębach ( ewentualnie po jakiejś spec. ) zakładać aparaty ortodontyczne. Heh, śmieszne mi się wydaje gadanie,że idzie się na stome bo szybsza kasa.
Awatar użytkownika
Grzybu123
Posty: 840
Rejestracja: 12 maja 2009, o 14:16

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Grzybu123 »

Dlaczego śmieszne? Chyba jedyny kierunek (stoma), gdzie po 6 latach masz pewne zarobki i pracę praktycznie w każdym miejscu i w Polsce i na świecie.

Wiadomo, że tych studiów nie wybiera się (przynajmniej nie powinno) dla pieniędzy, ale nie oznacza to iż są one nie istotne. Jeśli chodzi o ten konkretny wybór to lekarze - dentyści są na starcie w lepszej pozycji niż lekarze.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości