Stomatologia czy medycyna??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

lith pisze:Strasznie wyliczona jesteś Skoro się cenisz odpowiednio to nie widzę problemu.
Własnie cennik jakis taki miękki w porównaniu z kolezankami ale ja juz tak mam
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: ebedziebe »

Wg mnie lekarz w przeciwieństwie do lekarza-dentysty w większości wypadków ponosi mniejszy koszt na start
Wiąże się to z mniejszą ilością sprzętu potrzebną do wykonywania zawodu , a wiec można przyjąć że lekarz dziś praktykuje w jakimś mieście powiatowym w Polsce a za 2 dni może robić to samo w NY, Wellington itd a stomatolog nie bardzo

Ktoś pisał że lekarz musi siedzieć w pracy a dentysta może sam ustalać sobie godziny , lekarz też może wiec akurat w tym względzie nie wiedzę różnicy
lith
Posty: 3117
Rejestracja: 28 wrz 2009, o 22:49

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: lith »

No w przypadku lekarza wszystko zależy od specjalizacji i tego co chce akurat robić.
ebedziebe
Posty: 302
Rejestracja: 1 wrz 2009, o 20:09

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: ebedziebe »

Dlatego napisałem że w większości przypadków , bo dyscyplin potrzebujących na każdym kroku drogich i licznych narzędzi jest chyba mniej .
Rozmowa , badanie fizykalne , osłuchanie , wziernikowanie itd jak nie sama rozmowa , następnie zlecenie badań /wystawienie recepty , to schemat w wieku specjalnościach realizujący się na ogól
michaldance
Posty: 150
Rejestracja: 18 maja 2010, o 12:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: michaldance »

a mi się wydaje, że charisma wcale nie jest lekarzem dentystą
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

O! to kim ja jestem ? bo w poniedziałek musze do pracy isc i nie wiem jako kto
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: york »

jako użalająca się całemu światu niezaradna beksa
dent
Posty: 134
Rejestracja: 13 mar 2010, o 21:41

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: dent »

przeglądam ten wątek
no i np: Mam niejasne wrażenie, że już kiedyś o tym pisałem.
Lekarzy brakuje. Wyjeżdżają w bardziej przyjazne rejony Europy i świata.
W mniejszych miastach widać to szczególnie wyraźnie.
I tak w lutym.
Na 28 dni przypada 20 dni roboczych po 7,5 godziny co daje. 150 h
Przez te 28 dni mam 11 dyżurów zwykłych po 16 godzin. + 176 h
Dwa dyżury weekendowe po 24 godziny + 48 h
Dwa razy przychodnia po 3 godziny + 6 h
Planuję 1 wolny dzień (z urlopu). - 7,5 h

Razem: 372 godziny

Daje to średnią ponad 13 godzin na dobę. Są przy tym na szczęście dni wolne, ale też kumulacje do 48 godzin w pracy, bez przerwy.
Luty ma 672 godziny, czyli w pracy spędzę nieco ponad 55% czasu.

co to ma byc? P

czy ci ludzie MUSZA tyle pracować bo inaczej dajmy na to nie ukoncza specjalizacji albo powyrzucaja ich

czy to trochę na własne życzenie - w stylu wiecej pracy to wiecej zarobków, a że takie zapotrzebowanie (praca w wielu miejscach) bo az są takie braki w kadrach?
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

Nie uzalam się nad sobą ale po 24 latach pracy człowiek zaczyna byś zmęczony-zespół wypalenia zawodowego.A młodzi chyba nie zrozumieli o co mi w postach chodziło .Pożyjemy ,popracujemy zobaczymy
hellou
Posty: 35
Rejestracja: 4 maja 2012, o 09:43

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: hellou »

charisma pisze:Nie uzalam się nad sobą ale po 24 latach pracy człowiek zaczyna byś zmęczony-zespół wypalenia zawodowego.A młodzi chyba nie zrozumieli o co mi w postach chodziło .Pożyjemy ,popracujemy zobaczymy
Wiesz.po stomatologii można zarabiać naprawdę dżo. Wiem-sama studiuję i mam w rodzinie stomatologów.
DUŻY PLUS-SZYBKO SIĘ USAMODZELNIASZ, SZYBKO ZARABIASZ, NAWET BEZ GABINETU SPORO ZARABIASZ, JEST MASA KURSÓW, STUDIÓW PODYPLOMOWYCH, KTÓRE DAJĄ CI NP. ORTODONCJĘ, MEDYCYNĘ ESTETYCZNĄ CZY IMPLANTY BEZ SPECY. 2O tys. na miesiąc możesz spokojnie wyciągnąc NIE MAJĄC NAWET GABINETU. PRACA JEST CIĘŻKA-TO FAKT. Ale jeżeli je skońćzyłaś i masz jakieś kompleksy tylko z tego powodu, że NIE SZANUJĄ CIĘ JAKO LEKARZA, TO SORRY-TROCHĘ TO INFANTYLNE. Tak samo narzekałabyś po leku-że kasy mało, że pacjenci nie tacy. Sama chcę zmienić kierunek na lek, ale na pewno nie z takich pobudek jakie wymieniłaś. Dlatego nie dziwię się, że mimi ma wątpliwości czy w ogóle jesteś dentystą. Pozdro.
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

Jak ja studiowałam i kończyłam studia to nie kasa nam i mnie była celem samym w sobie i dla mnie teraz tez nie jest.Temat dotyczy wyboru kierunku Stomatologia czy medycyna podałam swoje po wielu latach wątpliwości co do wyboru.Generalnie ludzie nie szanuja dentystów bo kojarzy i sie z horrorem za który musza płacic .Nie narzekam na kasę to pacjenci wyliczaja a wtedy ja IM wyliczam itd.itpMoze nie warto było pisac co myslę
charisma
Posty: 15
Rejestracja: 21 lip 2009, o 22:37

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: charisma »

Ortodoncję owszem mozna robic bez specki ale jak trafi się cos nie tak to takiego lekarza nic nie ratuje.Bez specjalizacji nie miał prawa leczyc wad zgryzu mimo dobrych intencji.
Yepo
Posty: 12
Rejestracja: 2 kwie 2012, o 22:34

Re: Stomatologia czy medycyna??

Post autor: Yepo »

ludzie jesteście żałośni i nie potraficie ogarnąć tematu pieniędzy, stawiacie je jako rzecz nadrzędną. chcecie ryzykować ludzkim życiem tylko po to żeby zarabiać dużo hajsu? To wręcz nieetyczne i typowe dla jakiegoś chłopa z pola który tylko widzi monety, a nie dla osoby wykształconej jaką powinien być lekarz. Ta praca nie powinna nikogo interesować tylko z tytułu zarabianych pieniędzy. Owszem dobrze jest zarabiać tyle, żeby nie płakać przy odbiorze wypłaty, ale nie przesadzajmy, nie jest to kluczowe. Stomatolodzy może i dużo zarabiają, ale dziwki przy drodze też nieźle zarabiają a mimo wszystko tak samo jak grzebać w zębach przez całe życie nie chciałbym świadczyć w/w usługi. Pieniadze to nie wszystko, potem sobie zdacie na starość sprawę, że nic w życiu nie zrobiliście bo goniliście za hajsem, a nie za pasją i aspiracjami i cała młodość przepadła, bezpowrotnie. jak mówił laska jeżeli nie jesteś tutsi ani hutu, masz co jeść i takie sprawy musisz tylko odpowiedzieć sobie na jedno zajebiście ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię robić w życiu? i zacznij to robić Naprawdę, co Wam po tych pieniądzach jak będziecie chodzić wkurzeni i sfrustrowani? nic! Ogarnijcie swoje priorytety póki jeszcze możecie. miłego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości