Stomatologia czy technika dentystyczna??

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: ollciaq »

moj tata nie zawsze jest miły. W szpitalu każdemu puszczają nerwy. Zwłaszcza jak Ci przychodzi taki pijaczek, któryś z kolei raz i wyzywa Cię, w ogole nie słucha. Albo pacjenci którzy mysla, ze im wsztko wolno, im wszystko sie nalezy, a ich pojecie o zdrowiu i zasadach jakie panuja w funduszu są znikome -)
na takiego czasami trzeba nakrzyczec aby zrozumial, bo ludzie bywaja upierdliwi i wyjatkowo ułomni

mam owszem tate chirurga, ale z drugiej strony mam trochę trudniej. Ludzie patrzą na każdy mój krok. Patrzą na mnie jako na córkę dr K a nie olę K. I tak szybko to się nie zmieni. Dużo minie czasu zanim mnie ludzie będą rozpoznawać i nie kojarzyć z moim tata

po drugie nie patrz na to, ze nie masz zadnego pkt zaczepienia. Moj tata tez nie mial zadnego lekarza w rodzinie, do wszystkiego dochodził sam wiec nie poddawaj sie. realizuj swoje marzenia. Co Ty myślisz, że na studia medyczne to same dzieci lekarzy idą? Często bywa tak, że nawet sie nie dostają na AM-y :-]
więc co Ci zalezy spróbować
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: Martusia »

hehe Ola ma racje
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: ollciaq »

nie wiem dlaczego, ale jak to czytam, to wydaje mi sie ze wtedy mialam jakies natchnienie
AaaniA77
Posty: 11
Rejestracja: 3 cze 2007, o 16:21

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: AaaniA77 »

Racja, że kojarzona jesteś z tatą, ale jednak masz ten punkt zaczepienia i zazdroszczę Ci tego. Twojemu tacie się udało i fajnie, ale nie wiem czy będę miała tyle szczęścia. Poza tym praca lekarza wymaga poświęceń i często brak czasu dla rodziny, przyjaciół. Nie wiem czy byłabym w stanie z tego rezygnowac i dlatego jednak na stomatologię będę startować : ) Dziękuję za odpowiedzi w tym temacie :*
jowsyg007
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2008, o 12:58

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: jowsyg007 »

hej wiecie moze w jakich granicach zarabia technik dentystyczny? jedni mówią że zarobki są bardzo dobre inni że koszmarne i nie opłaca sie iść na ten kierunek.?
konturek

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: konturek »

jowsyg007 wiesz co, koleżanka mamy mojej koleżanki to skończyła i z tego co mi wiadomo to wcale tak biednie nie żyją z tego. Postaram się ją podpytać (tak dyskretnie ofcorse) i Ci napiszę
elo666
Posty: 49
Rejestracja: 12 maja 2008, o 16:08

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: elo666 »

Moja mama jest stomatologiem i korzysta oczywiscie z usług technika dentystycznego. Wiem ze to głupio tak oceniac, ale koles, szykownie ubrany, podjezdza pod nasz dom (gabinet prywatny) czarnym Mercedesem CLK, a i z tego co wiem, mama płaci mu bardzo godziwie (oczywiscie pieniedzmi pacjenta)
gall77
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2008, o 00:06

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: gall77 »

Witam AaaniA77 , ollciaq obydwie zupełnie zorientowane w zawodzie technika dentystycznego. pozostałych też witam:)

10 lat w zawodzie własna pracownia jest ale:
żeby wyciągnąć średnią krajową licz się z tym że
dojdziesz do niej min po 6latach w zawodzie przy godzinach pracy 12h na dobę.
I zawsze jesteś uzależniona od lekarza i jego fochów.
Zycie prywatne zostaje 12h a wyśpisz się po śmierci .
Aktualnie szykuje się nowa ustawa o średnich zawodach medycznych - porażka dla technika ale lekarze mają swe zrzeszenia i wydzierają technikowi co tylko mogą.
Zapytaj w swojej okolicy jakie masz szanse na prace i płace nie pytaj lekarza pytaj techników nie jednego bo to nie wymierne powie, że źle to pomyślisz boi się konkurencji zapytaj 3 - 10 będziesz słyszeć to samo i zrobi się dziwnie.

"Technicy dentystyczni dobrze się prezentują widać po nich kase", sorki mamy gust i wyobraźnie przestrzenną, auta wcale już nie są takie drogie (15letni mercedes wygląda jak nówka no ale SLK to jest wyznacznik naszej pracy?), to my robimy czarną robotę dzięki nam pacjent wygląda a całe laury spadają na lekarza od pochwał po kase a technik się może dowiedzieć no pasowało, później pomoc jak nie ma stomatołka mówi jak było naprawde - autopsja praca w renomowanych laborach przerobionych jakiś 100 lekarzy daje to obraz rzeczywistości, rzecz dzieje się w pięknym kraju nad Wisłą.

zarobki techników dentystycznych świeżo po szkole - praca za free przez 5 miesięcy by obyć się z zawodem
praca jako stomatolog świeżo po studiach bez doświadczenia poprostu zielona jesteś masz średnią krajową


Zdecydowanie obalam mit technika
Pozdrawiam
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: Imperfana »

gall77 pisze: to my robimy czarną robotę dzięki nam pacjent wygląda a całe laury spadają na lekarza od pochwał po kase a technik się może dowiedzieć no pasowało, później pomoc jak nie ma stomatołka mówi jak było naprawde
Tyle goryczy, narzekania na lekarzy-dentystów i swój niewdzięczny los, a czy to przypadkiem nie jest tak, że ten styrany życiem i niedoceniony technik też mógł zostaćstomatołkiem"?
Naprawdę, dziwią mnie takie głosy uciemiężonych.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: Padre Morf »

Imperfana pisze:a czy to przypadkiem nie jest tak, że ten styrany życiem i niedoceniony technik też mógł zostaćstomatołkiem"?
Ano mógł ale może wolał być technikiem. To tak samo jakby powiedzieć pielęgniarce, która dostaje 800zł na rękęmogła pani być lekarzem i zarabiać krocie".
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: Imperfana »

Wolał to wolał, został technikiem i niech wobec tego będzie odpowiedzialny za swoje decyzje zamiast zrzucać winę za swoją niedolę na kogoś innego.
Jeśli pielęgniarka za swój podły los obwinia lekarzy, którzy zarabiają lepiej niż ona, to też jest to zachowanie niedorzeczne.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: Padre Morf »

Imperfana pisze:Jeśli pielęgniarka za swój podły los obwinia lekarzy, którzy zarabiają lepiej niż ona, to też jest to zachowanie niedorzeczne.
Bynajmniej. Jeśli lekarz traktuje ją jak śmiecia od basenów i odchodów może mieć do niego pretensję. Moim zdaniem zresztą słusznie. Nie wszystko rozbija się o zarobki.
Imperfana
Posty: 225
Rejestracja: 9 lip 2007, o 18:23

Re: Stomatologia czy technika dentystyczna??

Post autor: Imperfana »

Morfeusz pisze:Jeśli lekarz traktuje ją jak śmiecia od basenów i odchodów może mieć do niego pretensję.
Dokładasz do tematu osobną bajkę, która nie ma tu nic do rzeczy. Jeśli ktoś jest przez kogoś źle traktowany, to pretensja jest uzasadniona. Tu mowa o żaleniu się na kogoś tylko dlatego, że zarabia lepiej niż żalący się. Chyba nie do końca zrozumiałeś.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości