stomatologia na słowacji

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
edyta20
Posty: 36
Rejestracja: 10 maja 2008, o 12:09

stomatologia na słowacji

Post autor: edyta20 »

Czy są na tym forum osoby, które miały styczność z uniwersytetem medycznym na Słowacji ( dokładniej w Koszycach)? Jeśli tak to byłabym bardzo wdzięczna za jakiekolwiek inforamcje np. czy trudno sie dostać, jak wyglądają egzaminy wstępne itd.
karolcia!
Posty: 27
Rejestracja: 24 lip 2008, o 15:43

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: karolcia! »

ja słyszałam tylkoze dostać się łatwo,ale jest też bardzo drogo(ponad 20 tys.).nie wiem dokładnie,ale na pewno drożej niż na jakiejkolwiek uczelni w Polsce na studiach niestacjonarnych. Słyszałam - była opcja,ze tam pojde,dlatego troche sie interesowałam.
jasio

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: jasio »

nie studiowałem tam, ale czytałem co nie co o tym uniwersytecie. tam jest strasznie drogo. drożej niz u nas a tymbardziej na Ukrainie.
spideros
Posty: 268
Rejestracja: 8 lip 2008, o 20:49

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: spideros »

fmed.uniba.sk

Tu jest inf dot studiow w Bratyslawie
jasio

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: jasio »

a tu o medycynie w Koszycach medicinekosice.eu
gosc

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: gosc »

A nie wiecie czy pisze sie egzamin czy biorą oceny z matury? A moŻe do wyboru jest?
pelikanka
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2009, o 23:09

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: pelikanka »

Przejrzałam stronę i z tego co zrozumiałam , rok kosztuje tam ok.50tys.zl ?! bo 10000 EUR, czy może ktoś mnie wyprowadzić z błędu jeśli się mylę?
KaJot18
Posty: 55
Rejestracja: 26 lip 2009, o 18:24

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: KaJot18 »

Żeby się dostac na medycynę w Koszycach trzeba zdać wstępny egzamin z biologii i chemii, jest to 100 pytań a b c d. Egzamin odbywa się 27 sierpnia, tyle że wczesniej trzeba im dostarczyć potrzebne dokumenty i wnieśc opłate która umożliwi przystąpienie do egzaminiu. Oczywiscie egzamin jest w języku angielskim. Gdyby ktoś miał jakieś pyt. to postaram się na nie odpowiedziec:)
marcin199153
Posty: 4
Rejestracja: 3 sie 2010, o 18:45

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: marcin199153 »

Egzamin wyglada nastepujaco-100 pytan wielokrotnego wyboru ( 100 bio,100 chem),3 tury -czerwiec ,lipiec i sierpien ostatnia, tak jak poprzednik napisal egzamin w jezyku angielskim, podstawa to znajomosc jezyka,nie ma problemow z nostryfikacja.Nie porownujmy Slowacji z Ukraina
fake illusion
Posty: 11
Rejestracja: 14 cze 2011, o 14:49

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: fake illusion »

Totalnie nie mogę znaleźć informacji/ forów na polskich stronach odnośnie medycyny na Słowacji Brałam pod uwagę Ukrainę, jednak z powodu problemów z nostryfikacją wolałabym studiować w kraju UE. Czy jest tutaj ktoś, kto się wybiera w tym roku, jest w miarę zorientowany, jak to wygląda itd ? W grupie zawsze raźniej a jeśli miałabym się wybrać tam sama z zerowym pojęciem o uczelni itd. to pewnie umarłabym ze stresu haha
erpatre
Posty: 15
Rejestracja: 4 paź 2011, o 10:29

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: erpatre »

Witam,

Jestem obecnie studentem 3 roku kierunku lekarskiego w Koszycach. Zainteresowanym mogę udzielić wszelkich informacji na temat studiowania, wejścia na uczelnię i ogólnie życia tutaj

Jak ktoś ma jakieś pytania, pisać

Pozdrawiam
Poli93
Posty: 8
Rejestracja: 29 cze 2012, o 10:39

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: Poli93 »

Zastanawiam się nad podjęciem studiów na Słowacji. Z tego co wyczytałam opłata za rok studiów wynoi ok. 40 tyś złotych.
Czy koszty życia są bardzo drogie? Jestem też bardzo ciekawa jak wygląda ten test. Bardzo trudny?
hookmeup9
Posty: 82
Rejestracja: 4 mar 2012, o 21:23

Re: stomatologia na słowacji

Post autor: hookmeup9 »

czy ktos w tym roku wybiera sie studiowac lekarski albo stome w koszycach? bylisce / jedziecie na egzamin wstepny? pozdrawiam

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości