Stomatologia

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Stomatologia

Post autor: Andzia »

Pytanie dosyć konkretne. Czy po studiach stomatologicznych są dobre perspektywy? Myślałam nad medycyną jeszcze, ale mimo tego, że podoba mi się ten kierunek i zawód, uważam, że stomatologom powodzi się lepiej. Jakie uczelnie są naprawdę dobre, renomowane w naszym kraju, jeśli chodzi o stomatologię? Proszę o szczerze i w miarę obiektywne oceny.
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Stomatologia

Post autor: Martusia »

dobry temat popieram zalozycielke
niech sie ktos wypowie kontretnie
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia

Post autor: Andzia »

Także czekamy na odpowiedzi .

[ Dodano: Sro Sie 15, 2007 15:56 ]
Interesują mnie najlepsze uczelnie w Polsce, na których szkoli się stomatologów. Nie twierdzę, że któreś są najgorsze, czy złe. Ale fakt faktem, nie ukrywając są takie, które cieszą się największym oblężeniem i przede wszystkim wysokim stopniem nauczania, co potem ułatwia pojawienie się na rynku. Proszę mi powiedzieć o tych powszechnielepszych uczelniach.
Z góry dzięki .
ollciaq
Posty: 282
Rejestracja: 5 lip 2007, o 19:13

Re: Stomatologia

Post autor: ollciaq »

nie chce byc zlosliwa, ale pytanie Co lepsze, stomatologia czy medycyna? to istne masło maślane p
Medycyna - nauka empiryczna (oparta na doświadczeniu) obejmująca całość wiedzy o zdrowiu, chorobach ludzi i zwierząt (medycyna weterynaryjna) oraz sposobach zapobiegania i leczenia
stomatologia jest jedną z nauk medycznychp

jesli chodzi o najlepsze uczelnie medyczne, radze popatrzec na rankingi, jakie sa co roku wydawane przez magazyny jak np. ranking gazety WPROST.
tu z kolei masz ranking przedstawiony przez magazyn PERSPEKTYWY:

Najlepsze uczelnie medyczne 2007:

1. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
2. Akademia Medyczna w Warszawie
3. Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia

Post autor: Andzia »

Tak, tyle że nie chodzi mi o to, które jest lepsze, bo ciekawsze, czykolorowsze". Bo wiadomo, że ile ludzi chodzi po tym świecie, tak każdy ma swoje zdanie, podobnie jak dziurę w d.
Chodzi mi w tym wypadku o konkretne aspekty tych zawodów.
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Stomatologia

Post autor: kallinka1 »

Andzia, w takim razei ja powiem krótko: lepsza jest stomatologia! dlaczego?
Hmm stomatolog pracuje na spokojnie,tyle ile chce i ma sil, jest sam sobie szefem (zazwyczaj), pacjenci nie awanturuja sie, sa grzeczni, szanuja lekarza. Nikt nie umiera na fotelu, nie przychodzi (raczej, pewnei sporadycznie sie to zdarza) smierdzacy, pijany czy zarzygany (wybacz, ze pisze wprost ).Stomatolog nie musi uzerac sie z policja, nie jest budzony w srodku nocy bo dziecko ma katar, czy kogos dzgneli na dyskotece nozem. Poza tym zarobki. Jesli sie jest dobrym w tym co sie robi i ma sie checi to mozna zarabiac naprawde bardzo duzo.
I nie pisze tego, bo tak slyszalam od kolezanki kolezanki, ktora ma brata i jego zona.
Moi rodzice sa lekarzami (tata chirurg, mama pediatra), a ciotka stomatologiem. Widze roznice. I tyle.
Bylam tez na praktyce w szpitalu,a teraz siedze u cioci w gabinecie. W ogole nie ma porownania, jesli chodzi o komfort pracy i rzeczy o ktorych wspomnialam wczesniej. Mysle, ze to powinno wystarczyc do podjecia decyzji ale zawsze mozesz zrobic inaczej I ja nie zamierzam Cie namawiac
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia

Post autor: Andzia »

Dzięki za rady. Staram się z każdej z nich wyciągnąć tą najbardziej obiektywną.
A. czy mogę wiedzieć coś na temat Twej mamy.? A konkretniej jej zawodu pediatry.
Martusia
Posty: 171
Rejestracja: 25 maja 2007, o 21:02

Re: Stomatologia

Post autor: Martusia »

kallinka1 a możesz powiedzieć gdzie rozpoczynasz 2 rok stomy ? tzn. jaka uczelnia ?
kallinka1
Posty: 111
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 10:12

Re: Stomatologia

Post autor: kallinka1 »

[at]: studiuję na CMUJ.

A co do mojej mamy:) co konkretnie chcialabys wiedziec?
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia

Post autor: Andzia »

No na czym polega jej praca konkretnie. W jakiej formie pracuje.
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Stomatologia

Post autor: doktor »

No i znowu kanapka i forum
1. najlepsza, najnowocześniejsza stoma:
poznań, łódź(potężny wyposazony przez fundacje polsko-niemiecka gmach centrum kliniczno-dydaktycznego)
2. pediatria jest ciężka i mało dochodowa, najmniej oblegana specjalizacja obecnie, głównie potrzebni do POZ, ale ponoć kobiety to lubią.
3.chirurgia jest meczaca , dluga i niebezpieczna dla zdrowia, pracujesz w oparach krwi i miesa, mozesz sie zakłóć i możesz złapac HCV albo HIV
4. stomatologia ma jeden zasadniczy minus na tle plusów: to robota fizyczna, odbija sie po czasie na kręgosłupie, a lekarz rodzinny przez całe życie siedzi i moze wykonywac te prace do czasu swojej demencji stomatolog raczej nie moze jej wykonywac w wieku 70 lat i tak jak w chirurgii zatniesz sie i masz szanse na HIV i HCV
w stomatologii licza sie rece i oczy, to jest tzw"chirurgia małego pola", wiec jesli masz z nimi problem to sie zamordujesz
znam kilku stomatołków co rwali zeby i wbili sobie dzwignie w rękę.nigdy ni eprzewidzisz co sie zdarzy w zabiegówce.

ale stoma dochodowa jest i szybka, tego nikt nie zaprzeczy
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Stomatologia

Post autor: Andzia »

Dzięki za odpowiedź .
Trochę się zawiodłam, że tak powiem, że najlepsze uczelnie (tak, jak prosiłam) są spory kawałek drogi od mego miejsca zamieszkania. No, ale niestety. Mi zależy jednak na najlepszym poziomie. A jeśli chodzi o takie uczelnie jak w Białymstoku, czy Warszawie?
doktor
Posty: 135
Rejestracja: 30 kwie 2007, o 10:19

Re: Stomatologia

Post autor: doktor »

Poziomie? Bierz jak leci. Widze ze i tak chcesz byc lekarzem wiec nie czaj sie.
Wiekszosci z was i tak nikt tego nie wyperswaduje, musicie sie przekonac na wlasnej skórze.
Poziom to zobaczymy jaki bedziesz reprezentowala po studiach i stazu , a to zalezy tylko od ciebie a nie uczelni.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość