Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
AM06
Posty: 42
Rejestracja: 17 mar 2012, o 08:05

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: AM06 »

Z jakimś warunkiem?
zyrafka
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 17:22

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: zyrafka »

Wszystko jest rozpisane, żebym ja czegoś nie pokręciła
szszk
Posty: 215
Rejestracja: 8 wrz 2011, o 22:58

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: szszk »

zyrafka, a wiesz może czy dużo osób jest z 165 w lbn?
zyrafka
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 17:22

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: zyrafka »

z tego co widzę to 10 tylko z warunkiem 92-87 z biologii
marcin93
Posty: 449
Rejestracja: 15 cze 2012, o 14:17

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: marcin93 »

Co do studiów w Lublinie to jestem raczej przekonany. Problem się pojawia gdy chodzi o konkretny kierunek.
Może ktoś powiedzieć jaka jest różnica między lekarskim, stomatologią? Chodzi mi tu o porównanie tempa pracy (czy jest różnica w ilości materiału do opanowania), ogólnie jakie są najistotniejsze różnice dla studenta?
Czy ma ktoś działający link z progami na stomę?
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

[Link] Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: Karolajn18 »

progi-punktowe-2012-vt42684-270.htm
tu masz wszystkie progi punktowe z rekrutacji 2012
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: David »

Może ktoś powiedzieć jaka jest różnica między lekarskim, stomatologią? Chodzi mi tu o porównanie tempa pracy (czy jest różnica w ilości materiału do opanowania), ogólnie jakie są najistotniejsze różnice dla studenta?
Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, kim chcesz być. Studia to 5-6 lat, praca zawodowa to znacznie dłuższy okres.
Jestem na lekarskim. Jeśli chodzi o Lublin to część preparatów stoma miało nieco lajtowniej, część (czaszka, głowa i szyja- co zrozumiałe) miała łeb w łeb z lekarskim. Do tego dochodzi reforma która sporo namieszała. Ogólnie- wśród znajomych- I rok stomy był ciężki, drugi bardzo lajtowy (ale wtedy jeszcze lekarski nie miał biofizyki, histologii i chemii w pierwszym semestrze, a biochemii i fizjologii w drugim).

Lepiej by było jak byś zadał bardzo konkretne pytania, wtedy chętnie odpowiem. Ogólnie z tego co widzę Uczelnia nie wypada źle na tle pozostałych, jak zwykle, większość zależy od studenta.

Pozdrawiam!
D.
lykorz
jokobu
Posty: 106
Rejestracja: 2 cze 2012, o 14:57

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: jokobu »

kolego Davidzie proszę nie mów jak jest na stomie jesli nie wiesz Proponuję porównać sobie nasz plan z planem lekarskiego po reformie. Osobiście uważam ze mamy zdecydowanie gorzej. Przede wszystkim nie odczułam tego ze niby mamy łatwiej z takiej anatomii po pierwszym semestrze bo asystenci cisną nas tak samo jak Was i nie obchodzi ich bardzo często, że nie mamy czegoś w wymaganiach. Mamy dużo więcej przedmiotów niż Wy bo takie pierdoły typu psychologie socjologie informatyka itd zapychają nam wolne dziury i nie mamy kiedy się uczyć. Pierwszy semestr nie powiem był do zniesienia ale patrząc teraz na drugi semestr i nowy plan mam ochotę usiąść i płakać mamy zajęcia od 7.30 do 19.15 3 dodatkowe przedmioty stomatologiczne w tym semestrze i jeden w tamtym których do tej pory nie było w ogóle na pierwszym roku. Te wszystkie psychologie itd także dopiero od tego roku weszły do planu zajęć na 1 rok. Lekarski ma naprawdę mało zajęć jako takich i mnóstwo czasu na naukę w domu. Ja zastanawiam się kiedy będę jest obiad i spać w nowym semestrze. Mam po 2-3 wejściówki dziennie. Naprawdę proponuję się zastanowić nad tym czy chcesz spędzić te 5 lat na ciągłym ryciu w każdej WOLNEJ chwili. Bo tak właśnie po reformie będą wyglądały studia stomatologiczne. Ja wiem, że nie mogłabym być lekarzem i nigdy nie chciałam iść na lekarski. Mimo, że się tam dostałam nie zastanawiałam się nawet chwili. Dlatego nie lubię czytać i słuchać opinii studentów lekarskiego, którzy się wychwalają jak to oni mają ciężko a stoma tylko CZASEM im dorównuje. Gówno prawda, że się tak wyrażę Zapraszam na stomę to pogadamy bo trochę to dziwne, że moi znajomi mają mnóstwo czasu na wyjścia do pubów i dodatkowe zajęcia podczas gdy my siedzimy na uczelni na zajęciach
Awatar użytkownika
Karolajn18
Posty: 616
Rejestracja: 24 sty 2010, o 20:08

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: Karolajn18 »

jokobu, wprawdzie nie studiuję w Lublinie, ale mogę potwierdzić każde twoje słowo. Stomatologia jest cięższa, bo nawet jeśli mamy trochę mniej z tych lekarskich przedmiotów to nadrabiają to typowo stomatologiczne przedmioty, które są dla nas ważne i których nie możemy odpuścić. U mnie (śum) też było tak, że często zajęcia do 20, mało czasu na cokolwiek, a teraz aż 4 egzaminy, podczas gdy lekarski ma tylko jeden. I to jest efekt tej całej reformy, bo wcześniej po 1 semestrze były tylko 2 egzaminy.
Mimo wszystko nie żaluje wyboru stomatologii, bo mimo cięzkich studiow, przyszla praca ma wiele zalet
David
Posty: 903
Rejestracja: 17 mar 2008, o 22:15

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: David »

jokobu, ja jadę starym systemem, i o nim się wypowiadałem, również odnośnie stomy- zahaczałem o stary program. To że po reformie jest trudniej- owszem, i to zdecydowanie, bardzo się cieszę, że nie idę tym trybem.
Teraz tylko pytanie, czy na innych uczelniach jest dużo lżej. Raczej nie.

A co do anatomii brak czasu dotyka i stomę i lek idących nowym programem. Ze względu na ilość zajęć i brak czasu na przygotowanie, wiedza studentów czasem jest wręcz żenująca, co niestety nie wróży dobrze na przyszłość.

PS. Nie zamierzam się przekrzykiwać kto ma gorzej.
lykorz
iwona920516
Posty: 17
Rejestracja: 31 lip 2012, o 21:36

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: iwona920516 »

A mógłby mi ktoś wyjaśnić co wnosi ta reforma? Mówię szczególnie o stomatologii w Lublinie. Mojej koleżanki współlokatorka twierdzi ze od tego roku studia lekarsko - stomatologiczne trwają 4 lata przez co studia są dużo cięższe niż kiedyś, ale nigdzie nie mogę potwierdzić tej informacji. Niby student powinien wiedzieć takie rzeczy - ile trwają jego studia ale w necie nie spotkałam się z tym aby stomatologię od tego roku skrócili z 5 lat do 4. Byłam w dziekanacie i babki twierdzą ze nic się nie zmieniło, natomiast koleżanka idzie w zaparte ze stoma trwa 4 lata.
jak to jest?

Dopytuje bo stoma była moim celem ale nie wyszło mi to w tym roku jestem na farmacji i myślę o tym aby zacząć stomatologię - oczywiście jeśli poprawię maturę o te kilka % co mi zabrakło.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: BubuMale »

Bo studia nadal trwaja 5 lat, ALE na 5 roku jest staz wiec takiej zwyklej nauki sa 4 lata. A kobiet z dziekanatu sie nie pytaj bo one nie dosc ze nic nie wiedza to maja wszystkich gleboko i wszystko robia z wielka laska.
W praktyce wyglada to tak ze mamy bardzo ciezko, uczymy sie o rzeczacj do ktorych nie mamy podstaw.
Jesli chcesz wiedziesz wiecej to pw
sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: sza_fira »

odświeżając może trochę wątek zapytam o taką rzecz obecnych studentów. nie mogę znaleźć żadnych rozpisek zajęć czy planów wykładów na stomatologię na stronie UM Lublin. miałam studiować w Białymstoku i tam wszystko było dla studentów dostępne. w Lublinie natomiast, szczególnie po zmianie wyglądu strony, nic znaleźć nie mogę ( czy starsi koledzy i koleżanki pomogą? kiedy ukaże się coś takiego? a może już jest tylko nie widzę?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości