Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
BubuMale
Posty: 254
Rejestracja: 26 lip 2012, o 13:50

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: BubuMale » 6 wrz 2013, o 20:56

Chodzi Ci o taki konkretny plan zajec czy ogolny plan studiow? Bo plan zajec jest dostepny w wirtualnej uczelni, a plan studiow jest na stronie

sza_fira
Posty: 52
Rejestracja: 20 mar 2013, o 15:07

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: sza_fira » 7 wrz 2013, o 07:59

chodzi mi o taki konkretny. wirtualna uczelnia? jakieś dane do zalogowania kiedy dostanę? gdy złożę dokumenty w poniedziałek?

polimeraza_95
Posty: 3
Rejestracja: 30 cze 2014, o 19:02

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: polimeraza_95 » 30 cze 2014, o 19:42

Witam chciałabym reaktywować post i dowiedzieć się czegoś na temat tego kierunku. Jakie macie opinie i własne wrażenia?

Farmka
Posty: 31
Rejestracja: 3 sie 2010, o 22:21

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: Farmka » 17 lip 2014, o 22:00

a co do kierunku bardzo mi się podoba po 1 roku mam nadzieję,ze tak zostanie:) Fakt jest ciężko, zwłaszcza po reformie, jest dużo zajęć no i nie ukrywam uczyć się trzeba ale jak się chce to z wszystkim da się radę Jak macie pytania to piszcie:)

Dark Templar
Posty: 6
Rejestracja: 23 lip 2018, o 21:57

Re: Stomatologia w Lublinie- jak tam jest?

Post autor: Dark Templar » 21 paź 2018, o 23:04

Odradzam stomę w lublinie, protetyka i dziecięca praktycznie tam leżą, jeden pacjent na semestr jeśli kogoś sobie nie złapiecie a tak to prosić się pacjentów żeby jakiś łąskawia siadł na fotel(a kto będzie chciał iść do studenta który nigdy tego nie robił?), zmarnowane łącznie 7h tygodniowo, chyba że bedziecie mieli szczęście i traficie na asystenta z wieloma pacjentami, lub na godziny poranne (protetyka). Wszędzie oszczędności na studentach np, rękawiczki trzeba kupować sobie samemu - sam budynek jest strasznie przestarzały sprzęt zaczęto dopiero niedawno wymieniać.
Z zachowawcza i chirurgia jest lepiej dużo się robi, ale nie do końca. Na zacho uczą przestarzałych rzeczy, endodoncja to całkowita porażka, po studiach musicie się wszystkiego uczyć od nowa. Na chirurgii dużo wyrywania, ale asystent często sam wyrywa i każe wpisywać sobie zęby, albo bardzo szybko zabiera narzędzia jak się nie wyrywa sprawnie zęba, często nie pozwala nawet znieczulić. Na periodontologii jest masakra i przepełnienie, 1 fotel na 5 studentów.
W ogóle na całej uczelni jest zbyt dużo studentów w stosunku do liczby pacjentów, plan jest ułożony TRAGICZNIE- zajęcia bardzo długo często z okienkami, nawet kilka godzin przerwy nieraz od rana do wieczora i kolejny dzien znów na 8, w jaki sposób nauczyc sie obszernych tematów przy tak złej organizacji pracy?
Ruszyć którekolwiek zajęcia jest bardzo ciężko, bo pacjenci, bo asystent nie chce itd. I tak praktycznie przez cały semestr trzeba sie męczyć.
Jakiekolwiek uwagi czy zażalenia najczęściej można sobie w dupe wsadzić, generalnie władze czy to katedr czy uczelni bardzo niechętnie rozpatrują takie rzeczy, i trzeba bardzo uważać bo można sobie napytać biedy i ściągnąć zemstę obrażonego majestatu. Oczywiście azjatów to nie dotyczy bo często jak mają zastrzeżenia to ich sie słucha, nie to co polskich studentów. Jest to prostudencka uczelnia dla stomy tylko jeśli ma na to ochotę, czyli różnie bywa
Ortodoncja beznadzieja, ale to chyba wszędzie tak jest.
Nie ma wyścigu szczurów, ale ludzie są zjebani, cieżko jakieś przyjaźnie wyciągnąć po studiach, mnóstwo bananowych dzieci i troche zjebów, bab jest większość na roku i najczęściej mają łajno oraz zęby w głowie. Dziekanat na plus
NA pierwszym i drugim roku uczysz się wszystkiego np na takiej anatomii, czyli także niepotrzebnych rzeczy typu kończyn brzucha klatki piersiowej i możesz z wylądować na warunku jesli tego nie zdasz. To samo na farmakologii - leki na nadciśnienie, przeciwpsychotyczne, antydepresyjne - mimo że nigdy ich nie przepiszesz masz to umieć, i na innych przedmiotach mnóstwo niepotrzebnej nauki i bzdur ale nie wiem czy wszedzie tak akurat nie jest
Omijać z daleka

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post