Stomatologia w Szczecinie

Jak dostać się na stomatologię, które uczelnie są najlepsze, ile muszę mieć punktów, jakie są zasady rekrutacji na studia medyczne. Wszystko co dotyczy stomatologii na studiach i w pracy zawodowej.
aquirre
Posty: 85
Rejestracja: 23 cze 2008, o 10:18

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: aquirre »

papier trzeba wyslac w odpowiednim terminie ustalonym przez PAM
trzeba takze zaplacic i czekac bo listy beda gdzies po zakonczeniu rekrutacji na dzienne.
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: biedronka! »

dzieki
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Asiatka »

chyba o 2 punkty. Rok temu w szczecinie pierwszy próg na STOME był 230. a na lek 234 ale kto wie czy nie spadną
conchita_wurst
Posty: 68
Rejestracja: 10 lip 2008, o 15:11

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: conchita_wurst »

Asiatka pisze:chyba o 2 punkty. Rok temu w szczecinie pierwszy próg na STOME był 230. a na lek 234 ale kto wie czy nie spadną

czyli nadzieja ciagle zywa?

hmm. zobaczymy
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Asiatka »

wiesz, różnie to bywa, mój kolega rok temu nie dostał się na lekarski bezpłatny, zabrakło mu 1 pkt. no to złożył dok. na płatne, zapłacił za 1. semestr a 1 października oddali u kasę, bo udało mu się wślizgnąć na bezpłatne trzeba też mieć trochę szczęścia
ja jak mówiłam jestem pierwsza pod krechą, wiec czekam na 2. listę, ale tak naprawdę to nie spodziewałam się, że będzie w tym roku na stome próg niższy niż w tamtym
p.s. a gdzieś jeszcze składałaś? masz jakieś awaryjne wyjście?
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: biedronka! »

Asiatka jestem dobrej mysli ze jednak pojda w dol w porownaniu z zeszlym rokiem. czyli 2 lista jest 16.07 ? ja wlassnie mysle nad niestacjonarnymi jezeli sie nie dostane na dzienne. ale wiadomo lepiej byloby nie narazac rodzicow na taki koszt. poza tym MOZE spadnie o te wymarzone 26 pkt
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Asiatka »

kto wie, kto wie?
wydaje mi się, że jeżeli do 16 muszą zakwalifikowani złożyć dok. to 2. lista pewnie będzie dopiero 17 najwcześniej, wszak Pam do szybkich nie należy, wyniki były przecież dopiero 9 lipca, podczas gdy w Gdańsku były już 7.
Jeżeli chodzi o płatne, to rzeczywiście, od tego roku chyba podwyższyli, bo podali ze jest 9400 za semestr i że SIĘ PŁACI ZA WSZYSTKIE LATA STUDIÓW
a kiedyś się płaciło za 4 lata, a 5 byłgratis cóż.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2008, o 11:37 przez Asiatka, łącznie zmieniany 1 raz.
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: biedronka! »

a jest mozliwosc przeniesienia sie z platnych na dzienne w ogole ? czy zablokowali ta opcje ? hmm jednak kasa rzadzi swiatem

rzeczywiscie masz racje co do szybkosci PAMu ale w zeszlym roku jakos im to pooszlo o 7 czy 8 list było
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Asiatka »

no jakoś tak było, tyle, że rok temu nie miałam tak dobrego wyniku, żeby na cokolwiek czekać
generalnie chyba nie jest to niemożliwe, ale słyszałam, że coraz mniej realne na pewno trzeba by poprawić maturę będąc na 1. roku studiów ( jednej koleżance, która jest na leku tak się udało!) i dostać się na bezpłatne na 1 rok, a potem może laskawie Cie przeniosą
nie wiem czy przypadkiem nie wymagają do tego jeszcze jakiejś konkretnej średniej
także nie jest znowu tak łatwo jak się wydaje. Ciężko studiować na 1 roku i zamiast anatomi uczyć się jeszcze raz pod zadania maturalne
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: biedronka! »

a co robilas przez rok ? jezeli mozna zapytac moi rodzice namawiaja na platne bo nie mam innej mozliwosci tzn - nie zlozylam na nic innego . Wiem glupol ze mnie ale myslalam ze bede miala wiecej z matury niestety przeliczylam sie. ciekawe jak w gdansku wygladaja studia niestacjonarne czy tez sa takie utrudnienia dotyczace przeniesienia sie na dzienne. tata wpadl rowzniez na genialny pomysl studiowania we lwowie
1. taniej
2. mozna sie przeniesc
tylko nie wiem jak sie tam dostac

pozdrawiam i dzieki na wieści
Agalek
Posty: 71
Rejestracja: 19 paź 2007, o 22:00

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Agalek »

Jeśli chodzi o przeniesienie z płatnych na dzienne.
Jeśli poprawisz maturę i zostaniesz przyjęta w przyszłorocznej rekrutacji, to zostajesz automatycznie przeniesiona na drugi rok studiów dziennych, nie jest wymagana żadna średnia . Nie jest prosto pogodzić anatkę z przygotowaniem do matury, ale niektórym to się udaję
biedronka!
Posty: 546
Rejestracja: 26 maja 2008, o 11:24

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: biedronka! »

czyli to jedyny wymóg ? troche ciezko pewnie to pogodzic ale jak sie nie uda w tym roku na dzienne i dostane sie na platne to bede probowac
Asiatka
Posty: 90
Rejestracja: 10 lip 2008, o 10:22

Re: Stomatologia w Szczecinie

Post autor: Asiatka »

aha.czyli masz już bardziej wiarygodne informacje- można się przenieść bez problemu na szczęście
Przypuszczam, że w gdańsku to wygląda podobnie?
Jeżeli chodzi o mnie, to dostałam się wprawdzie na biotechnologię na Uniw.Szczeciński, ale nie skorzystałam. Przez rok zrobiłam tysiące zadań zdałam ZMP (taki certyfikat z niemca) i FCE (mam nadzieję, że zdałam, bo jeszcze nie mam wyników:P
wydaje mi się, że to korzystniejsze niż studiowanie byle czego, co mnie nie interesowało aż tak bardzo i co i tak musiałabym przerwać pewnie ze 2-3 miechy przed poprawką matury

[ Dodano: Pią Lip 11, 2008 15:45 ]
bo tak w ogóle, to rok temu nie dostałam się, ale na lekarski składałam, nie na stome. Później się okazało, że dostałabym się na lek na płatne, ale wcześniej myślałam, ze nie mam szans i nie złożyłam papierow w odpowiednim terminie.
ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, przynajmniej w końcu się zdecydowałam na co zdawać, bo rok temu się jeszcze wahałam między lekiem a stomą

[ Dodano: Pią Lip 11, 2008 15:51 ]
A jeżeli chodzi o ten Lwów, to rok temu jak już wiedziałam, że się nie dostałam , to znalazłam jakiś taki artykul w gazecie o studiowaniu właśnie m.in. medycyny we Lwowie, moim zdaniem wcale to taniej nie wyjdzie, biorąc pod uwagę przejazdy, inne koszty dodatkowe, naukę jakiś podstaw jezyka, to chyba już lepiej najwyżej rok przezimować robiąc coś innego, czy studiując na mało wymagającym kierunku
poza tym nie wydaje mi się, żeby poziom nauczania we Lwowie był jakiś lepszy niż w Polsce, ale mogę nie mieć racji
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość